ОТГ мають змогу отримати кошти з державного бюджету на розвиток соціальних послуг в громадах в рамках пілотного проєкту «Розвиток соціальних послуг».

Бюджетні кошти надаються ОТГ, які відповідають критеріям:
- ОТГ працюють фахівці із соціальної роботи (1 на 4 тис. населення);
- в ОТГ визначено потреби населення у соціальних послугах в установленому порядку;
- бюджетом ОТГ передбачено кошти на фінансування соціальних послуг (держава може надати в 4 рази більшу суму ніж передбачено бюджетом ОТГ, але не більше 2 млн. грн);
- визначено показники ефективності соціальних послуг, які надаються за рахунок бюджетних коштів (зокрема зменшення кількості осіб, зокрема осіб з інвалідністю, які перебувають у закладах системи інституційного догляду та виховання; збільшення кількості осіб, щодо яких вжито заходів із запобігання потраплянню до закладів інституційного догляду та виховання; збільшення кількості дітей, яким забезпечено інклюзивне навчання; зменшення кількості осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах; урахування в місцевих програмах соціального захисту та бюджетах наступних періодів видатків на соціальні послуги, які надаються на постійній основі) та щодо яких Мінсоцполітики прийме рішення про їх участь у проєкті.
Кошти можна використовувати на оплату таких соціальних послуг:
1. денний догляд для осіб з інвалідністю (крім дітей) та осіб похилого віку;
2. денний догляд дітей з інвалідністю;
3. підтримане проживання;
4. супровід під час інклюзивного навчання;
5. соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці;
6. тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю,
що надаються надавачами соціальних послуг недержавного сектору, а також підприємствами державної та комунальної форми власності.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації пілотного проєкту «Розвиток соціальних послуг», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року №204.
Форми документів за посиланням: msp.gov.ua/documents/5788.html