Люди мають вчасно отримати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному періоді

Питання виплат субсидій на оплату житлово-комунальних послуг знаходяться на постійному особливому контролі Уряду та керівництва обласної державної адміністрації.

 Напередодні опалювального сезону проводиться постійний моніторинг ситуації щодо нарахування субсидій у районах.

Повинно бути зроблено все для того, щоб в опалювальному періоді люди вчасно отримали субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

За підсумками роботи у вересні 2021 року чисельність одержувачів субсидій збільшилася на 7,7 тис. Якщо на початку місяця було 133,3 тис домогосподарств, то наразі – більше 141 тис, які вже оформили житлову субсидію і отримують відповідну підтримку від держави.

За останній тиждень до органів соціального захисту населення надійшло понад 1669 заяв стосовно оформлення житлових субсидій. На початку вересня було 1353 заяви за тиждень.

За прогнозними оцінками Мінсоцполітики, орієнтовно у цьому опалювальному періоді середній розмір субсидії становитиме близько 1900 – 2000 грн на домогосподарство. 

В окремих випадках житлові субсидії можуть сягати і 5,7 або 10 тис. грн. Зокрема, це стосується, в першу чергу, багатодітних сімей, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу). 

Нагадаємо, для отримання субсидії звернутися можна в один із зручних способів, які домогосподарства вибирають самостійно: 

-звернутися до представника територіальної громади або ЦНАПу,

-звернутися до органу соціального захисту населення, 

-відправити документи через «Укрпошту», 

-онлайн на сайті Мінсоцполітики (потрібно мати електронні засоби ідентифікації).