Монетизація субсидій – це механізм, який дає можливість людям економити

Субсидії, починаючи з травня 2021 року, надаються винятково у готівковій формі, а зекономлені кошти можна використовувати на власні потреби.
Перехід виключно на монетизовану форму робить систему житлових субсидій більш ефективною й стимулює громадян до раціонального використання енергоресурсів.
Якщо раніше в нас було багато міфів про те, що потрібно випалювати газ, електрику, використовувати воду, бо не дадуть субсидію, то сьогодні субсидія надається виключно на уніфіковані соціальні норми. І отримувач субсидії, який економить і споживає менший обсяг житлово-комунальних послуг, ніж визначено соціальними нормативами, решту залишає собі. Ці кошти людина може вкладати, в тому числі, і у заходи енергоефективності.
На зекономлені кошти можна замінити звичайні електричні лампи на енергоефективні, з часом замінити батарею, інші елементи системи опалення або ж вікно тощо.
 Субсидія в монетизованому вигляді перераховується людині в місяці, за який потрібно сплатити житлово-комунальні послуги. «Четвертого-п’ятого числа кожного місяця Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації отримує кошти від держави які одразу перераховуються органам соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення для подальшої виплати зазначених коштів одержувачам субсидії: комусь через Укрпошту, комусь через банк. А сплатити за послуги потрібно до 20-го числа».