Група партнерів DESPRO здійснила ознайомчий візит до Польщі

 

 В рамках триденної програми  група партнерів DESPRO, Марія Зонова – начальник відділу комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації,  здійснила  ознайомчий візит до Польщі з метою вивчення  практик надання фінансування підприємствам, що надають послуги водопостачання та водовідведення.

   В рамках ознайомчого візиту до Польщі робоча група партнерів DESPRO відвідала Національний фонд охорони довкілля та управління водними ресурсами, а також найбільші у Польщі каналізаційні споруди - Муніципальну компанію водопостачання та водовідведення у місті Варшава.

    Особливо вразила делегатів місько-сільська громада Łapy gmina своїм підходом до міжмуніципальної співпраці у питаннях водопостачання і водовідведення, а також надихнула на ґрунтовне обговорення технічних та фінансових аспектів роботи водопостачання та водовідведення.

   На спорудах водопідготовки Муніципального водного підприємства Wodociągi Białostockie Sp z oo учасники поїздки ознайомились з усіма етапами очистки води - в тому числі озонування та хлорування - і обговоривши технічні аспекти водопостачання, експерти обмінялися досвідом України та Польщі у питаннях утримання та обслуговування водогону, нормативного регулювання, отримання дотацій та бюджетних кредитів, регулювання тарифів, а також надихнутися системою управління якістю на підприємстві.

 

 

   Також, представники  робочої групи мали можливість детальніше ознайомитися зi співвідношенням діяльності Регіонального та Національного фондів охорони довкілля та природних ресурсів.

 Довідково: DESPRO — це Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat). 
  
Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади. 

У Вінницькій області,  DESPRO надає підтримку розвитку механізмів бюджетних позик у сфері водопостачання. 

 

Директор департаменту

ВОЛКОВ Сергій Адієвич

 Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. В. Порика, 29,
тел. (0432) 43-74-08, факс (0423) 43-94-35
електронна пошта - dep_jkg@vin.gov.ua