Громадська рада при ОДА заслухала звіт про діяльність Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Сьогодні, 13 березня, у залі засідань облдержадміністрації відбулися загальні збори членів Громадської ради при облдержадміністрації, під час яких було заслухано звіт про роботу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації протягом 2018 року

Сьогодні, 13 березня, у залі засідань облдержадміністрації відбулися загальні збори членів Громадської ради при облдержадміністрації, під час яких було заслухано звіт про роботу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації протягом 2018 року.

Директор профільного департаменту зазначила, що основною метою діяльності структурного підрозділу ОДА є забезпечення виконання на території області повноважень, встановлених законодавством у інформаційній діяльності та сфері комунікацій з громадськістю. 

«У полі зору обласного структурного підрозділу – інформаційне забезпечення діяльності органів виконавчої влади, реалізація державної політики в інформаційній сфері, співпраця зі ЗМІ різних форм власності, реалізація в області програми книговидання та книгорозповсюдження, забезпечення комунікативної політики між владою і громадою, проведення консультацій з громадськістю з питань реалізації державної політики, співпраця з громадськими організаціями та політичними партіями. Одними із найважливіших завдань діяльності Департаменту є формування позитивного іміджу Вінниччини в засобах масової інформації, висвітлення діяльності ОДА, інформаційне наповнення веб-сайту, підтримка свободи слова в регіоні», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк.

У рамках виконання цих завдань, минулоріч в області проведено близько 170 брифінгів та 350 прес-конференцій за участі голови ОДА, його заступників, керівників структурних підрозділів, представників громадських організацій, понад 200 прямих ефірів  на місцевому телебаченні та радіо, у місцевих газетах оприлюднено майже 90 інтерв’ю, з них - 45 інтерв’ю з головою облдержадміністрації, 19 - з його заступниками, 26  – за участю  керівників структурних підрозділів облдержадміністрації. 

Окрім того, близько 550 матеріалів про соціально-економічний розвиток Вінниччини оприлюднено у всеукраїнських Інтернет-виданнях: Інтерфакс, УНІАН,  Укрінформ та в ефірі «5 каналу». 

Не оминула увагою керівник структурного підрозділу і питання медіа-популяризації  Вінницької області. Відтак, з метою ознайомлення журналістів із соціально-економічним розвитком районів, вивчення досвіду реформування місцевого самоврядування в області та оприлюднення відповідних матеріалів в ЗМІ проведено дев’ять прес-турів конкурсу «Вінниччина очима редактора», для редакторів комунальних видань області.  Інший формат роботи щодо формування медіа-образу регіону  – проведення обласного конкурсу для представників медіа-спільноти. 

«У 2018 році вперше проведено конкурс журналістських робіт «Моя Вінниччина». Відповідно до результатів конкурсу, дипломи та грошові винагороди отримали представники засобів масової інформації області у трьох номінаціях на загальну суму 100 тисяч гривень. Відповідно,  за 1 місце - 10 тис грн., 6 тис. грн. – 2 місце, 3 тис. грн. – 3 місце», – повідомила Світлана Василюк.

Вона також зазначила, що з таких важливих питань соціально-економічного розвитку Вінниччини, як децентралізація, інвестиційна діяльність, освітня та медична реформи, розвиток АПК, ремонт доріг, вирішення важливих екологічних питань в засобах масової інформації області організовано близько двадцяти інформаційних кампаній, що покликані на популяризацію основних аспектів розвитку територіальних громад Вінниччини, які визначені загальним Планом перспективного розвитку регіону у 2019-2021р.р. 

Світлана Василюк підкреслила, що створенню сучасного медіа-образу Вінниччини сприяє виготовлення та розповсюдження низки презентаційних інформаційних роликів. 

Відтак, минулоріч вперше виготовлено та розповсюджено шість мотиваційних відеороликів «Любіть Україну українською». Підготовлено матеріали, виготовлено та розповсюджено підсумковий фільм «Вінниччина 2018. Є що сказати!», документальні фільми про реформи, що здійснюються в області. Зокрема, реформу децентралізації, освіти,  соціальні ролики з популяризації здорового способу життя, тощо. Відповідно до укладеної угоди, протягом 2018 року вийшло в ефір близько 144 випуски програми «Час громади» на «5 каналі». 

З-поміж інших ініціатив, які впроваджені в області вперше – обласний фестиваль аматорського військово-патріотичного короткометражного кіно серед старшокласників «Погляд у майбутнє». На розгляд комісії надійшло 26 робіт зі всіх районів області.  Всі учні отримували дипломи  учасників конкурсу та грошові премії переможців у номінаціях в розмірі 4 000 грн., 3 000 грн., 2 000 грн. відповідно, а також заохочувальний приз у розмірі 500 гривень. 

Значна увага у роботі Департаменту приділяється залученню громадськості до співпраці та сприяння розвитку громадянського суспільства в рамках проведення консультацій з питань формування та реалізації регіональної і державної політики. Департамент інформаційної діяльності здійснює методичне супроводження діяльності Громадської ради при облдержадміністрації та громадських рад при райдержадміністраціях. 

В травні минулого року відбувся ІІ Регіональний Форум Громадських Ініціатив, який об’єднав понад 150 представників громадськості, бізнесу та влади Вінниччини. 

«Мета форуму, що відбувався під гаслом «Я змінюю!», – налагодження повноцінних партнерських стосунків між представниками громадянського суспільства, влади, комерційних та донорських структур задля вирішення актуальних питань регіону», – наголосила Світлана Василюк. 

Протягом всього часу роботи форуму працював ярмарок громадських організацій, на якому відбувалася самопрезентація та обмін досвідом між організаціями громадянського суспільства Вінниччини. 

У 2018 році проведено конкурс з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надавалася фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету. Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії  переможцями конкурсу стали 25 проектів громадських організацій, які протягом року отримали фінансову підтримку за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 1 млн. грн. 

Ще однієї вагомою подією в суспільному житті Вінниччини став обласний  конкурс «Людина року», приурочений підбиттю підсумків року. Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу в 2018 році відбулася в новому форматі. У 34 номінаціях було представлено 162 особи. Організатор заходу –  Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. 

З-поміж пріоритетних напрямків роботи на 2019 рік очільниця обласного департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю назвала реалізацію заходів, передбачених «Регіональною програмою сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019-2021 роки», сприяння розвитку інформаційного простору та розширення участі Вінницької області в наповненні національного теле-, радіо- простору, розвиток книговидавничої галузі області, збереження національно-патріотичних традицій , підтримка та співпраця з інститутами громадянського суспільства Вінниччини, вшанування сучасних традицій державотворення.

Світлана Василюк також повідомила про те, що минулого року на Вінниччині вперше започатковано цикл документальних фільмів про героїв сьогодення під назвою «Жива історія». Це фільми про Максима Шимка, Ольгу Твердохлєбову, Агафію Книш, Валентину Ратову. 

 «Протягом року знято вісім фільмів про наших земляків. На веб-сайті ОДА створено банер під назвою «Вінничани в історії», де розміщено фільми про Якова Гальчевського, Якова Гандзюка, Івана Богуна, Юхима Щирицю, Семена Ільницького, Олімпіаду Пащенко, Михайла Грушевського, Дмитра Марковича», – зазначила Світлана Василюк.

Окрім того, минулоріч в рамках програми Національно-патріотичного виховання на Вінниччині реалізовувався мистецький проект «Українські митці за вільну Україну». Проект передбачає проведення у закладах освіти міста Вінниці спеціалізованого курсу авторських лекцій національно-патріотичного спрямування.

За словами керівника Департаменту, з 2018 року на Вінниччині працює науково-редакційна група «Місця пам’яті Української Революції 1917-1921 років», завдання якої  полягає в проведенні науково-пошукових робіт, спрямованих на дослідження на території Вінницької області перебігу подій революції, вивчення доль її учасників та виявлення і фіксація місць пам'яті Української революції 1917-1921 років, вшанування подій Української Революції 1917-1921 років. Проведено 11 засідань круглих столів. Зібрано матеріали з усіх районів області щодо подій та учасників події Української Революції 1917-1921 років. В 27 районах Вінниччини експонувалась історична виставка до 100-річчя Української Революції.

На постійній основі надаються матеріали Українському інституту національної пам’яті для реалізації Всеукраїнського проекту «Місця пам’яті Української Революції 1917-1921рр.»

Світлана Василюк підкреслила, що минулоріч вперше в області реалізовано проект «Місця пам’яті Української Революції 1917-1921 років». Спільно з комунальним підприємством «Центр історії Вінниці» було проведено 15 виїздів до районів області.

Під час засідання директор профільного Департаменту проінформувала про те, що торік на Вінниччині за рахунок коштів обласного бюджету видано 53 твори місцевих авторів на суму 1,2 млн.гривень.

Вона зазначила, що у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету видано 53 твори  місцевих авторів загальним накладом 14,8 тисяч примірників на суму 1,2 млн.грн. Зокрема,  краєзнавчої, історичної, дитячої, художньої, публіцистичної та іншої літератури, альбомів художніх робіт митців Вінниччини.  

Протягом року проведено 34 презентації книг місцевих авторів, виданих коштом обласного бюджету. Презентації відбулися в громадах, учбових закладах, бібліотеках, а також під час літературних вечорів, відзначення ювілейних дат письменників та мистецьких виставок.

Світлана Василюк також повідомила, що у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету видано десять книг серії «Моя Вінниччина» на суму 195 тис. гривень. Редакцією журналу «Вінницький край» спільно з авторами проведено презентації книг в населених пунктах та районних центрах, а також під час проведення другого щорічного фестивалю подільських громад «Відродимо село – розквітне Україна». Крім того, редакцією вказаного журналу підготовлено до друку книги серій «Бібліотечка журналу «Вінницький край», «Історичні постаті Поділля», «Моя Вінниччина».

Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськості ОДА отримав диплом «Книги рекордів України» за встановлення рекорду в категорії «Видавництво» – найчисельніше, єдине в Україні, багатотомне видання історій сільських та міських громад однієї області.

Окрім того, в минулому році традиційно визначено лауреатів літературних премій «Кришталева вишня», імені Михайла Стельмаха, Євгена Гуцала, Леоніда Гавриша, Віктора Тимчука та Олександри Бурбело.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92