Вінниччина готується до відзначення Дня Соборності України

Сьогодні, 15 січня, в облдержадміністрації відбулось засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення на Вінниччині Дня Соборності України під головуванням заступника голови ОДА, заступника співголови оргкомітету Ігоря Івасюка.

«День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України,- наголосив Ігор Івасюк, розпочинаючи засідання.- Традиційно, 22 січня на Вінниччині відбудуться урочисті заходи, присвячені цьому дню – дню єдності нашої нації, коли ми вшановуємо пам’ять про всіх, хто боровся  за  її незалежність,втілюючи прагнення до етнічної і територіальної єдності».

Заступник голови ОДА  зазначив, що відповідно до Указу Президента та Постанови ВРУ, підготовлено проєкт розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про відзначення на Вінниччині Дня Соборності України», яким затверджено склад організаційного комітету з підготовки та відзначення цих значних для українського народу подій та визначено перелік заходів, які мають відбуватись на території області.

До  Дня Соборності України у м. Вінниці, в усіх районах області та містах обласного значення планується проведення  книжкових, художніх та фотовиставок, засідань «круглих столів», науково-практичних конференцій; у навчальних закладах області засідання «круглих столів», семінари, позакласні читання з історії України, тематичні уроки історії та української літератури, бесіди, години спілкування тощо.

Основні підготовчі аспекти щодо відзначення на Вінниччині Дня Соборності України окреслила під час засідання директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк, акцентувавши увагу на тому, що День Соборності України є першим у переліку свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатиме Україна у 2020 році (День Конституції України, День незалежності України тощо). Відзначення цих подій має на меті утвердити розуміння тривалого шляху боротьби за незалежність України, цінність для українців ідеї власної державності.

«Ми маємо використати підготовку та відзначення Дня Соборності України для консолідації суспільства, громадських і політичних організацій, широкого впровадження української національної ідеї в процес державотворення, виховання у громадян почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, враховуючи велике історичне значення соборності України та українського визвольного руху XX століття, пов'язаного із боротьбою за незалежність України»,- підкреслила Світлана Василюк.

Про хід підготовки культурно-мистецьких заходів до Дня Соборності України проінформувала начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова.

Про урочисті заходи під час святкування Дня Соборності України у м. Вінниці інформував  директор  Департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук.

В ході засідання, члени оргкомітету  відзначили, що при підготовці урочистих заходів необхідно враховувати, що 22 січня є днем пам’яті перших жертв під час Революції Гідності: С.Нігояна, Ю.Вербицького та М.Жизневського та у зв’язку з цим покласти квіти до Пам’ятного знаку та мультимедійної стели  пам’яті Небесної сотні та Героїв АТО. Також  здійснити делеговане покладання гірлянд до:

  • Скульптурної композиції «Дерево Свободи»;
  • Меморіальної дошки І-му Уряду Української Народної Республіки, який тричі знаходився у м. Вінниці.
  • Бюсту Михайла Грушевського - українського історика, громадського та політичного діяча. Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918).
  • Пам'ятника українському державному та військовому діячу часів Української революції 1917—1921 рр., Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР Симону Петлюрі.
  • Меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді Директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради Української Народної Республіки.
  • Меморіальної дошки Начальній Команді Української Галицької Армії.
  • Пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА.
  • Меморіальної дошки сотнику армії УНР Семену Якерсону.
  • Меморіальної дошки Костянтину Василенку - громадському та політичному діячеві, члену Центральної Ради, генеральному секретарю (першого міністра) праці Української Народної Республіки в 1917 р.

Завершуючи засідання, Ігор Івасюк підкреслив,що  проведення усіх запланованих заходів повинно сприяти наповненню інформаційного простору області позитивним змістом про національну ідею та консолідацію українського суспільства у розбудові незалежної України.

  

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92