На Вінниччині відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд учасників АТО

У суботу, 27 травня, в приміщенні обласної філармонії концертного залу «Плеяда» відбувся ІІ Всеукраїнський з’їзд учасників антитерористичної операції на Сході України, ініційований громадською спілкою «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО».

«Мета діяльності та суть нашої спілки полягає не лише у допомозі військовослужбовцям, які проходять службу в зоні АТО, але й тим, які повертаються додому, їх родинам», – зазначив голова громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолій Слівінський. «Наша спілка ніколи не буде політичною. Учасники спілки ставлять собі за мету співпрацювати з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування не заради власних інтересів, а заради України, її кращого майбутнього», – додав він.

«Без сумніву, всі питання, що стосуються АТО, – дуже складні та потребують першочергового вирішення, але я впевнений, що їх можна «подолати» за умови, якщо над їх вирішенням ми будемо працювати всі разом», – переконаний народний депутат України Сергій Кудлаєнко.

На ІІ Всеукраїнському з’їзді учасників антитерористичної операції на Сході України розглядалися питання щодо націоналізації енергокомплексів держави з метою забезпечення енергобезпеки України на час проведення АТО; амністії військовослужбовців та добровольців, які засудженні, або щодо яких ведеться кримінальне провадження щодо злочинів «по не тяжким статтям»; мораторію на продаж земель, в першу чергу – сільськогосподарського призначення; введення в систему органів виконавчої влади посади омбудсмена з питань допомоги сім’ям загиблих учасників АТО; офіційного визнання Луганської Народної Республіки та Донецької Народної Республіки терористичними формуваннями, а Російську Федерацію – державою агресором; заміни словосполучення «антитерористична операція» в офіційному тлумаченні на слово «війна»; підтримки повної блокади окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), а також Криму.

«Всі поставлення завдання перед Службою України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Вінницькій області сьогодні виконуються у повному обсязі. Це питання, пов’язані з соціальним забезпеченням, виділенням земельних ділянок, лікуванням, фізичною та психологічною реабілітацією, протезуванням тощо», – відзначив головний спеціаліст сектору Служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Вінницькій області Олег Дмитрійчук.

За вагомий внесок у розбудову Збройних Сил України та героїзм проявлений під час виконання військового обов’язку у зоні АТО, окремих членів громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» було відзначено державними нагородами. Зокрема, двом сім'ям учасників АТО вручено сертифікати на отримання нової квартири.

По завершенню офіційної частини з’їзду відбулося покладання вінків, корзин та квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули під час війни в Афганістані (1979-1989), та пам’ятного знаку Небесної Сотні та Героям АТО на Європейській площі міста.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92