«Гармонія» реалізовує соціальний проект щодо підтримки осіб з порушеннями слуху «Почути серцем»

Вчора, 29 травня, в приміщенні реабілітаційного центру «Гармонія» відбувся перший тренінг ініційований Вінницькою громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» в рамках реалізації проекту «Почути серцем».

Проект реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації та співфінансується коштами обласного бюджету.

«Почути серцем» спрямований на створення оптимальних умов для вивчення основ жестової мови працівниками різних сфер обслуговування Вінниччини з метою залучення їх до процесу більш широкого включенню людей з функціональними порушеннями слуху до суспільства.

«Ідея написання такого проекту з’явилася після того, як я опанувала подібний курс вивчення основ жестової мови. Це мені знадобилося у житті. І я переконана, що такі знання обов’язково стануть у нагоді іншим, особливо – працівникам соціальної сфери та сфери обслуговування Вінниччини», – розповідає керівник проекту «Почути серцем» Людмила Нецкіна.

Тренінги тривалістю 1 година 20 хвилин будуть проходити двічі на тиждень протягом 2 місяців. Навчальні групи будуть організовуватися за професійним спрямуванням: освітяни, медики тощо.

Тренер проекту Світлана Заборовська на першому занятті продемонструвала присутнім літери жестового алфавіту, цифри, базові слова та словосполучення, які учасники тренінгу декілька разів повторили. Далі відбулося найпростіше спілкування.

Відзначимо, що за статистикою у місті Вінниці та Вінницькій області проживає близько 2,5 тисяч людей з порушеннями слуху.

В рамках проекту планується розробка та виготовлення ряду спеціалізованої навчальної літератури, зокрема календарів та буклетів.

Без сумніву, реалізація такого проекту – лише перший крок до більш глибокої інклюзії та соціалізації осіб з функціональними порушеннями слуху. В перспективі це дозволить залучити працівників сфери охорони здоров’я, освіти, центрів зайнятості, пенсійного фонду, Укрзалізниці, інших установ та організацій до процесу включенню осіб з функціональними порушеннями до суспільства через надання їм більш якісних соціальних послуг.

Нагадаємо, що Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» стала однією з 14 переможців конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету, який щороку традиційно проводиться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92