На Вінниччині впроваджується система альтернативної комунікації для невербальних дітей ПЕКС

Вчора, 30 травня, на базі реабілітаційного центру «Гармонія» було створено безкоштовний дитячий «ігровий магазин» для невербальних дітей та їх батьків у рамках реалізації Вінницькою громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» проекту «Альтернативна комунікація для невербальних дітей».

Проект реалізовується за підтримки обласної державної адміністрації та співфінансується коштами обласного бюджету. Також до проекту долучився благодійний фонд «Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток».

Зазначимо, що мета проекту полягає в навчанні дітей та їх батьків використовувати альтернативну комунікацію ПЕКС для досягнення оптимального рівня соціалізації дітей з аутизмом, а саме – за допомогою «ігрового магазину», де можна придбати продукти та товари за допомогою доступної мови.

«Завдяки створенню наближеного середовища до справжнього магазину та придбання у ньому різноманітних товарів, діти та їх батьки в ігровій формі сьогодні навчалися комунікувати між собою та з іншими людьми, користуючись системою альтернативної комунікації «ПЕКС», – розповідає керівник проекту, представниця благодійного фонду «Центр соціалізації та реабілітації дітей з аутизмом та іншими розладами «Розвиток» Олеся Самойленко.

«Діти «купували» картинками солодощі, книги, ігри, мультфільми тощо. Деякі діти промовляли відповідно складеними картинками речення. Батьки ж дітей-учасників проекту змогли побачити нові можливості для спілкування своїх дітей, а також те, що система комунікації для дітей з аутизмом «ПЕКС» працює», – відзначив тренер проекту, представник Вінницької громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» Леонід Зіньківській.

За його словами, під час використання вище зазначеної системи логопедична допомога дитині не відкидається.

Організатори заходу вдячні фахівцям та волонтерам з громадської організації «Полум’я надії» за всебічну підтримку та допомогу.

Нагадаємо, що Вінницька громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» стала однією з 14 переможців конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка у 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету, який щороку традиційно проводиться Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

 

Директор департаменту

ВАСИЛЮК Світлана Михайлівна

 

Адреса: 21100, м. Вінниця,

вул. Театральна, 14

Телефон: (0432) 52-09-92

E-mail: depinformcom@vin.gov.ua

"Гаряча лінія" Департаменту

Телефон: (0432) 52-09-92