Першого лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які пропустили вакцинацію за Національним календарем, отримають щеплення. Вакцинуватимуть їх протягом трьох тижнів.  

Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня Соборності України відзначив державними нагородами  працівників різних сфер. Почесне звання "Заслужений лікар України"  присвоїв вінничанину начальникові комунальної установи "Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики" Вінницької області Железняку Василю Дмитровичу. 

 Ожиріння - це проблема,  яка на сьогодні посідає одне із перших місць серед населення.  На базі Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру функціонує Центр лікування надлишкової ваги та ожиріння.

Термін чинності “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.  Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

Кріогенний газифікатор розрахований на 5 тонн кисню.  Відзначимо, що кисень медичний заклад використовує на тільки при лікуванні пацієнтів хворих на COVID-19,  а також під час проведення операцій та важких хворих у реанімаційному відділенні. 

Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Міхаель Бродський спільно з координатором проєктів MASHAV Діаною Журомською передали благодійну допомогу Вінницькій обласній клінічній дитячій інфекційній лікарні.  Медичного персоналу, який займається лікуванням дітей хворих на COVID-19, отримав  засоби індивідуального захисту та витратні матеріали.

 Вже рік, як на базі Вінницького обласного клінічного шкірно-венерологічного центру  працює Центр псоріазу. За цей час у Центрі псоріазу отримали лікування 350 пацієнтів, з яких - 34 дитини. Це мешканці не лише нашої області, а й з інших регіонів.

Брифінг заступниці директорки департаменту охорони здоров'я та реабілітації ОДА Тетяни Бондаренко щодо захворюваності на COVID-19. За минулу добу у Вінницькій області + 194  нових випадків захворювання. 

З кожним роком онкохворих, які потребують паліативної допомоги, збільшується.  З 2020 року вона входить до Програми медичних гарантій.

Відтепер паліативну допомогу можна отримати в Подільському регіональному центрі онкології. Адже, щорічно у Вінницькій області реєструється майже шість тисяч нових випадків захворювання на рак і більше тисячі онкологічних хворих переходять в 4 клінічну групу. Тобто, це ті пацієнти. які потребують хоспісної і паліативної допомоги.

Диспетчери Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  за добу приймають до 2500 звернень від мешканців області. Як працювали під час новорічно-різдвяних свят розповіла завідувачка диспетчерського відділу Тетяна Бобрук журналістам радіо Місто над Бугом.

Як ви почувається після святкових вихідних? Повернулися вже до звичного ритму життя, чи ще ні? Лікар-дієтолог Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного диспансеру Олена Олійник радить як це зробити безпечно для свого організму.

31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

 У Вінницькій області працюють заклади, які займаються реабілітацією дорослих та дітей. І сьогодні ми вам розкажемо про один із них. А саме Хмільницьку обласну лікарню відновного лікування.  

Сьогодні, директорка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна провела нараду із районними закладами охорони здоров’я.  Обговорили актуальні питання, серед яких і монтування кисневих станцій та кріогенних газифікаторів.  Це обладнання лікарні отримали в рамках державної субвенції. 

Міністерство здоров’я України дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.  На Вінниччині бустерну дозу уже отримали 790 вінничан.

Обласний перинатальний центр Вінницької обласної клінічної лікарні імені Пирогова уже не перший рік допомагає на світ з’являтися малюкам.  Минулого року у них народилося 1354 діток. З яких - 681 хлопчик, та 673 дівчинки.

  1. Діти віком від 6 місяців до 6 років, не щеплені від поліо вчасно, будуть вакциновані наприкінці січня 2022 року
  2. Кабінет Міністрів України вніс зміни  Національного переліку основних лікарських засобів
  3. За рік у Могилів-Подільській лікарні провели 39 коронарографій  та 8 стентувань
  4. Лідія Діденко - новопризначений керівник обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України
  5. Минулого року на Вінниччині відремонтували 29 амбулаторій загальної практики сімейної медицини
  6. Привітання директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольги Задорожної з Новим роком та Різдвом Христовим
  7. Ольга Задорожна: "Головним викликом все ще залишається боротьба з пандемією COVID-19”
  8. Медичні заклади, які мають кисневе обладнання, перевірять як вони дотримуються протипожежної безпеки
  9. Барська міська лікарня отримала кисневе обладнання
  10. Цього року у Подільському регіональному центрі онкології реалізували кілька важливих проєктів  

Сторінка 1 із 139

Директор департаменту

 

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua