Планові госпіталізації здійснюють за умови наявності у пацієнта негативних результатів ІФА – дослідження

Міністерством охорони здоров’я України розроблено чіткий алгоритм відновлення госпіталізації планових пацієнтів, який затверджено наказом МОЗ України від 20 травня 2020 року № 1227.

Відповідно до даних документів, планові госпіталізації здійснюють за умови наявності у пацієнта негативних результатів ІФА – дослідження (дослідження крові на наявність коронавірусу в активній фазі методом імунофлюоріцентного аналізу), для онкологічних хворих – ПЛР-дослідження.

На разі, дані дослідження проводяться на базі обласного Лабораторного центру та в приватних лабораторіях.

Найближчими днями до проведення ІФА –досліджень пацієнтів підключаться і обласні заклади охорони здоров’я (6 закладів, в тому числі СНІД-центр, обласний шкір-венерологічний диспансер (з 01 червня 2020 року), госпіталь ветеранів війни, ендокринологічний та онкологічний центри, обласна клінічна лікарня ім.Пирогова), в районах: Бершадська ОЛІЛ, в м.Вінниці –міський клініко-діагностичний центр.

Станом на сьогоднішній день в цих закладах проводиться процедура закупівлі наборів тест-систем по коронавірусу для ІФА–аналізаторів та перепрограмування апаратури для роботи з новими тест-системами.

Обласний шкір-вендиспансер та КДЦ м.Вінниці мають розроблені та затверджені тарифи для пацієнтів, орієнтовна вартість в межах 110 грн. в обласному шкір-вендиспансері (IgM)та 149 грн. в КДЦ м.Вінниці(IgM).

Потребує уточнення, станом на 29.05.

Інші заклади будуть працювати по договорам з закладами охорони здоров’я області.

В Козятинській ЦРЛ проводиться ремонт ІФА –аналізатора та закупівля тест-систем для нього.

В процесі закупівлі напівавтоматичного аналізатора для ІФА-досліджень Гайсинська ЦРЛ та Тульчинська ЦРЛ.

Вивчають можливість закупівлі Шаргородська ЦРЛ (в процесі переговорів) та Тростянецька ЦРЛ.

Директор департаменту

ГРАБОВИЧ Людмила Олексіївна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua