Електронний рецепт на “Доступні ліки” та алгоритм дій пацієнта в аптеці

Електронний рецепту на “Доступні ліки” - чим відрізняється номер рецепту та код підтвердженнята, та алгоритм дій пацієнта в аптеці.

Електронний рецепт на «Доступні ліки» – це електронний документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я та дає можливість отримувати лікарські засоби безоплатно чи з незначною доплатою за програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Електронний рецепт складається з 16-значного номеру та 4-значного коду підтвердження.

✅ Термін дії електронного рецепта складає 30 днів. Протягом цього часу, пацієнт має змогу отримати виписані йому ліки в будь-якій аптеці України, яка уклала договір про реімбурсацію з НСЗУ.

✅ Щоб отримати “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

1. Повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим СМС-повідомленням тощо.

2. Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

3. Далі пацієнту потрібно переконатись: чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт? чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі? чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі? якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму? Важливо. Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище “ні”, то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.

4. У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник – накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

5. Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Tags:

Директор департаменту

ЗАДОРОЖНА Ольга Іванівна

 

Адреса: 21036, Хмельницьке шосе, 7

Тел/факс: 66-12-05 Факс 66-12-11

E-mail: upr_zdorov@vin.gov.ua