Звіт щодо виконання у 2018 році плану дій з впровадження в області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 909-р «Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2016-2018 роках», з метою посилення взаємодії органів державної влади та громадськості під час підготовки і виконання державних та регіональних рішень, забезпечення прозорості державної політики і доступу до інформації про роботу органів виконавчої влади та публічної інформації, підвищення якості надання адміністративних та соціальних послуг, впровадження технологій електронного урядування та розвитку електронної демократії, прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 18 серпня 2017 року № 590 «Про затвердження плану дій з впровадження в області Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2017-2018 роки», яким затверджено відповідний план заходів (далі – План заходів).

Відповідно до плану заходів ведеться постійна робота структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, Головним управлінням юстиції у Вінницькій області щодо впровадження в області «Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2017-2018 роки».

Забезпечено проведення публічних консультацій з громадськістю (конференцій, форумів, зустрічей за «круглим столом», громадських слухань, зборів тощо) щодо проектів обласних програм із соціально-економічного і культурного розвитку, проектів регуляторних актів, звітів головних розпорядників коштів про їх витрачання за минулий рік та з інших актуальних питань соціально-економічного та гуманітарного розвитку області.

Оприлюднення проектів нормативно-правових актів та рішень органів виконавчої влади здійснюється в установленому порядку на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади у розділі «Громадянське суспільство», рубриці «Консультації з громадськістю» та в інший прийнятний спосіб.

Облдержадміністрацією постійно проводиться робота з поліпшення функціонування системи ведення обліку публічної інформації. Зокрема, на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у розділі «Доступ до публічної інформації» представлено реєстри публічної інформації, розпорядниками якої є облдержадміністрація, структурні підрозділи облдержадміністрації та районні державні адміністрації.

На офіційному веб-сайті облдержадміністрації забезпечено функціонування, інформаційне наповнення та постійне оновлення розділу «Адміністративні послуги», рубрик «Запобігання проявам корупції», «Очищення влади», «Система електронних звернень», «Доступ до публічної інформації», «Інформація про використання бюджетних коштів» та «Бюджет Вінницької області».

Протягом 2016-2018 року вживались заходи щодо виконання Регіональної програми інформатизації «Електронна Вінниччина» на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року № 44. Зокрема, забезпечено оновлення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури та програмного забезпечення; здійснено удосконалення офіційного веб-сайту облдержадміністрації (завдяки чому забезпечено дотримання законодавства України, в тому числі щодо забезпечення доступу до даного інформаційного ресурсу людей з інвалідністю, реалізації права на звернення, в частині забезпечення можливості подання електронного звернення); відбувається впровадження системи електронного документообігу в апараті облдержадміністрації та структурних підрозділах облдержадміністрації; в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» проводяться роботи з впровадження регіонального веб-порталу адміністративних послуг.

Протягом 2018 року проведено перевірки дотримання чинного законодавства щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, Управлінні фізичної культури та спорту облдержадміністрації, відділі освіти Жмеринської районної державної адміністрації.

На базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій області протягом 2018 року прочитано 15 лекцій, проведено 4 «круглі столи» з питань доступу до публічної інформації в рамках професійної програми навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ і організацій.

В області діє система публічних закупівель PROZORRO. За результатами моніторингу інформаційної бази PROZORRO, Вінницька обласна державна адміністрація входить в трійку лідерів за кількістю проведених закупівель через електронну систему та посідає перше місце серед лідерів за рівнем економії коштів.

Так, всього за 9 місяців 2018 року обласною державною адміністрацією, її структурними підрозділами, установами та закладами, які їм підпорядковані проведено понад 14 тисяч закупівель. Економія бюджетних коштів складає більше 138 млн. грн. Рівень економії становить 5,6% від передбачених витрат на закупівлі.

За результатами допорогових закупівель, економія коштів склала більше 35 млн. гривень, або 26 % від загальної економії коштів, отриманої при проведенні процедур закупівель через електронну систему.

За рівнем економії коштів по допорогових закупівлях, обласна державна адміністрація знаходиться на другому місці серед інших обласних державних адміністрацій.

З метою обговорення ключових питань щодо реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках, 10 травня 2018 року в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації проведено «круглий стіл» за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства. Інформацію про захід розміщено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації за посиланням: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/10797-vinnychchyna-doluchylas-do-vseukrainskoho-obhovorennia-kliuchovykh-pytan-shchodo-realizatsii-v-ukraini-initsiatyvy-partnerstvo-vidkrytyi-uriad-u-2018-2020-rokakh.

Вінницькою обласною правозахисною організацією «Джерело надії» 21 вересня 2018 року було організовано проведення у м. Вінниці ІІ Регіонального Форуму «Партнерство «Відкритий Уряд». Основна тема форуму: обговорення кращих практик співпраці організацій громадянського суспільства та влади на місцевому рівні.

Форум відбувся у рамках впровадження в Україні міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» за підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.

Під час форуму було обговорено ключові досягнення Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в світі та Україні, а також представлено приклади успішної співпраці громадськості та влади на місцевому рівні в 5 областях України: Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській та Чернігівській. Зокрема, ті практики успішної співпраці, які призвели до підвищення рівня відкритості місцевого врядування та участі громадян у процесі прийняття управлінських рішень.

Налагоджено співпрацю структурних підрозділів облдержадміністрації та органів виконавчої влади з громадськими радами, зокрема, з Громадською радою при облдержадміністрації та громадськими радами при райдержадміністраціях. Інформація про діяльність Громадської ради при облдержадміністрації систематично розміщується на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у розділі «Громадянське суспільство», рубриці «Громадська рада».

В області діє Центр підтримки інститутів громадянського суспільства. Це спеціалізована громадська платформа, за допомогою якої мешканці міста, громадські організації, представники органів державної влади та місцевого самоврядування мають змогу дискутувати щодо регіонального розвитку, обмінюватися досвідом, долучатися до місцевих процесів та реформ.

Проводиться постійна робота щодо надання організаціям громадянського суспільства Вінниччини необхідної консультативної підтримки з питань їх взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, а також у питаннях поширення інформації про їх діяльність на території області та здійснення на постійній основі інформаційної підтримки виконання (реалізації) їх програм (проектів, заходів).