Аналітична довідка за результатами організації роботи по доступу до публічної інформації Вінницької обласної державної адміністрації за 9 місяців 2018 року

 

     З метою забезпечення безумовного виконання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування Вінниччини Закону України «Про доступ до публічної інформації», реалізації конституційного права особи вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію в області проводиться відповідна робота.

     Головою Вінницької обласної державної адміністрації прийняті розпорядження від 23 травня 2011 року № 261 «Про доступ до публічної інформації», від 4 листопада 2011 року № 609 «Про затвердження Порядку доступу до публічної інформації, розпорядником якої є облдержадміністрація», від 27 січня 2012 року № 33 «Про впровадження системи обліку публічної інформації», якими виконано комплекс заходів в межах чинного законодавства.

     На виконання статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації (http://www.vin.gov.ua) створено розділ «Доступ до публічної інформації», в якому оприлюднюються проекти актів облдержадміністрації, регіональні програми та звіти, що підлягають публічному громадському обговоренню, а також проекти нормативно-правових актів, проекти регуляторних актів, проекти регіональних програм економічного, соціального і культурного розвитку (пункт 6 «Проекти розпоряджень голови облдержадміністрації, що підлягають обговоренню»), а також набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних (пункт 25) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

     На виконання статті 18 Закону України «Про доступ до публічної інформації» створена та функціонує система обліку документів, яка містить публічну інформацію, що знаходиться у володінні обласної державної адміністрації (пункт 21 «Реєстр публічної інформації облдержадміністрації» вищезазначеного розділу).

     Протягом 9 місяців 2018 року до обласної державної адміністрації надійшло 330 запитів на інформацію, що на 40 одиниць більше ніж за відповідний період 2017 року (290 запитів), з них:

- 239 запитів – електронною поштою;

- 65 запитів – поштою;

- 26 запитів – сектором.

     На частку фізичних осіб припадає 203 запити, на частку юридичних осіб – 72 запити, на частку громадських організацій - 55 запитів.

     Результати розгляду запитів на інформацію:

- задоволено – 238 одиниць або 72 відсотків від загальної кількості;

- надіслано належним розпорядникам інформації – 76 одиниць або 23 відсотки від загальної кількості;

- відмовлено – 16 одиниць або 5 відсотків від загальної кількості .

     Найбільш запитувані види публічної інформації: соціологічна, статистична, довідково-енциклопедична. Найбільш запитувані документи - копії розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

     Найбільш запитувана інформація:

-         щодо діяльності місцевих органів виконавчої влади – 93;

-        щодо соціального захисту населення – 19;       

-         щодо охорони здоров’я - 31;

-        щодо праці і заробітної плати – 5;

-         щодо транспорту – 19;

-         щодо культури – 16;

-         щодо аграрної політики та земельних відносин – 34;

-         щодо молоді, фізичної культури і спорту – 13;

-         щодо інформаційної політики    -   10;

-         щодо екології та природних ресурсів – 23;

-        щодо освіти – 16;

-        щодо комунального господарства – 19;

-        щодо діяльності об’єднань громадян, релігії – 4;

-        щодо житлової політики – 4;

-        щодо промислової політики – 5;

-        щодо фінансової політики – 1;

-        щодо економічної політики – 6;

-        щодо діяльності органів місцевого самоврядування – 5;

-        щодо забезпечення дотримання законності – 1;

-        щодо сімейної та гендерної політики. Захисту прав дітей – 4; 

-        щодо діяльності Верховної Ради України, Президента України та

          Кабінету Міністрів України – 1;

-        інше   -   1.

     За запитами, що надійшли до облдержадміністрації, надано відповіді запитувачам у встановлені Законом України “Про доступ до публічної інформації” строки.

     Щомісячно обласною державною адміністрацією проводиться аналіз щодо розгляду запитів на публічну інформацію, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті облдержадміністрації в розділі «Доступ до публічної інформації» (пункт 17 «Щомісячні звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію»).     

     На базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій області протягом 9 місяців 2018 року прочитано 10 лекцій в рамках професійної програми навчання державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ і організацій.

     Обласною державною адміністрацією повною мірою забезпечується виконання    Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 5 травня 2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 року № 1277 «Питання системи обліку публічної інформації».   

                

                              Відділ інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації
                              управління інформаційних технологій апарату облдержадміністрації