Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2019 рік за 9 місяців 2019 року

Програма економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2019 рік (далі –Програма) затверджена рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання №702 від 04 грудня 2018 року, розроблена відповідно до цілей, пріоритетів та завдань Стратегії розвитку Вінницької області на період до 2020 року (затверджена рішенням 38 сесії 6 скликання Вінницької обласної Ради від 24.06.2015р. №893).

Реалізація Програми передбачала забезпечення спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо здійснення державної політики регіонального розвитку.

Головна мета Програми повністю узгоджена з метою Стратегії та направлена на продовження позитивних тенденцій покращення рівня життя і добробуту населення шляхом забезпечення економічного зростання, складовими якого є збільшення обсягів інвестицій та поступової зміни їх структури за рахунок першочергового спрямування коштів на оновлення основних виробничих фондів, забезпечення ресурсо- та енергозбереження, впровадження нових екологічно безпечних технологій виробництва, створення нових робочих місць та формування якісно нової інфраструктури.

Досягнення поставленої мети здійснювалось шляхом реалізації пріоритетів у визначених цілях, а саме: забезпечення територіальної цілісності та зміцнення обороноздатності держави, збереження миру та спокою на території області; економічного розвитку; реалізація соціально-гуманітарної політики; збереження природного середовища та безпеки життєдіяльності людини, а також розвиток громадянського суспільства.

 

Виконання програмних показників, що характеризують економічний

та соціальний розвиток області:

 

 • надходження до зведеного бюджету* зросли на 22,7%, в тому числі до бюджету області (загальний і спеціальний фонди) – на 17,2%;
 • надходження до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад* збільшились на 20,3%;
 • надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва* збільшилися на 18,6%;
 • індекс промислового виробництва* становить 119,0% (І місце серед регіонів України);
 • індекс будівельної продукції* становив 200,4% (І місце серед регіонів України);
 • обсяги експорту товарів** збільшились на 13,8%;
 • оборот роздрібної торгівлі області у порівнянних цінах* збільшився на 17,6% (І місце серед регіонів України);
 • індекс споживчих цін* по відношенню до грудня 2018 року становить 101,9% (І місце серед регіонів України);
 • індекс реальної заробітної плати* становив 112,1% (3 місце серед регіонів України);
 • І місце серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, по виробництву м’яса та молока;
 • ІІ місце серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства на 1 особу;
 • ІІ місце серед регіонів України за кількістю наданих адміністративних послуг*** (8,8% від загальної кількості послуг);
 • ІІІ місце серед обласних державних адміністрацій України за кількістю закупівель через електронну систему ProZorro *.

_________________________

*     - за 9 місяців 2019 року до відповідного періоду минулого року,

**   - за 8 місяців 2019 року до відповідного періоду минулого року,

*** - за І півріччя 2019 року до відповідного періоду минулого року.

 

Ціль 1. ПІДТРИМКА ЗМІЦНЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ ДЕРЖАВИ. ФОРМУВАННЯ ПРАВОСВІДОМОСТІ ГРОМАДЯН.

 

Пріоритет 1. Забезпечення виконання повноважень, передбачених законодавством, в галузі оборони та мобілізаційної підготовки.

Обласною державною адміністрацією проведено значний комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави, дотримання законності, правопорядку, захисту прав і свобод громадян, що дозволило забезпечити проведення державної політики у сфері оборонної роботи та в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на належному рівні.

На виконання заходів Комплексної оборонно-правоохоронної програми Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад» було спрямовано 20,55 млн. грн., які використані в першу чергу на забезпечення участі військових частин та підрозділів правоохоронних органів в операції об’єднаних сил на сході України та у заходах, пов’язаних з підготовкою до участі у цій операції, її забезпеченні, а також для зміцнення матеріально-технічної бази військових частин, підрозділів правоохоронних органів, покращання побутових умов та умов несення служби їх особового складу.

На виконання Указу Президента України, наказу начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України на території області проведено ряд заходів щодо підготовки та ведення територіальної оборони в особливий період, а також підготовки та забезпечення підрозділів, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони (далі – ТрО), а саме:

- 12-18 серпня 2019 року проведено командно-штабне навчання із окремою бригадою ТрО з призовом військовозобов’язаних на управлінські посади до штабів бригади та батальйонів ТрО та практичним розміщенням управління та підрозділів бригади на визначених та заздалегідь підготовлених місцях дислокації;

- під керівництвом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України 24-27 вересня 2019 року взято участь у стратегічному командно-штабному навчанні «Козацька воля-2019».

За підсумками навчань набуто досвід щодо побутового забезпечення військовослужбовців та підтверджено придатність визначених місць для розміщення підрозділів ТрО; здійснено практичне управління силами і засобами ТрО з робочих місць міського запасного пункту управління облдержадміністрації.

Відповідно до вимог Положення про порядок підготовки території держави до оборони (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року №214 ДСК), розроблено та затверджено План підготовки території Вінницької області до оборони в особливий період, відпрацьовано пропозиції до Плану оперативного обладнання території військово-сухопутної зони відповідальності ОК “Південь”.

З метою сприяння реалізації планів Генерального штабу Збройних Сил України щодо підвищення рівня укомплектованості військових частин відібрано та направлено до навчальних центрів 1203 особи, з якими укладено контракти для проходження військової служби, що складає 82% виконання планового завдання за три квартали 2019 року.

В результаті спільних зусиль обласної та районних державних адміністрацій, військових комісаріатів області, Вінницьким обласним військовим комісаріатом призвано 843 особи, що складає 100% виконання планового завдання призову громадян області на строкову військову службу в квітні-червні 2019 року.

Заходи з шефської допомоги в області проводились відповідно до Указу Президента України «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України» та розпорядження голови облдержадміністрації, якими встановлено шефство над усіма військовими частинами, розташованими на території області. На реалізацію заходів з обласного бюджету спрямовано 20,55 млн. грн., зокрема:

на оборону:

- військовій частині А1619 м. Гайсин, яка безпосередньо перебуває на лінії зіткнення в зоні проведення операції об’єднаних сил на сході України, виділено 1,86 млн. грн.;

- військовій частині А1445 с. Гущинці, яка безпосередньо перебуває на лінії зіткнення в зоні проведення операції об’єднаних сил на сході України, виділено 600 тис. грн.

- Вінницькому обласному військовому комісаріату – 3,5 млн. грн.;

- військовій частині А1119 м. Калинівка – 2,5 млн. грн.;

- військовій частині А1231 с. Гавришівка - 200 тис. грн.;

- військовій частині А0310 с. Рахни - 500 тис. грн.;

- військовій частині Національної гвардії України 3028– 990 тис. грн.;

- військовій частині Національної гвардії України 3008 – 1,15 млн. грн.;

- Військово-медичному клінічному центру Центрального регіону - 700 тис. грн.;

- вінницькому зональному відділу військової служби правопорядку (ВСП) - 200 тис. грн..

 

на охорону кордону:

- Могилів-Подільському прикордонному загону – 1,35 млн. грн.;

 

на правоохоронну діяльність:

- Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області – 2,1 млн. грн.;

- управлінню Служби безпеки України у Вінницькій області – 1,4 млн. грн.

 

В області проводився облік отриманих інформаційних повідомлень про вінничан, які загинули, померли, зникли безвісти в ході безпосередньої участі під час здійснення заходів об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (операції об’єднаних сил - ООС) та членів їх сімей.

З початку проведення антитерористичної операції та операції об’єднаних сил із числа уродженців області: загиблих – 158 осіб; померлих – 71 особа; загиблих, сім’ї яких переїхали на Вінниччину – 7 осіб; зниклих безвісти – 2 особи.

Вінниччиною надана допомога учасникам АТО (ООС) та жителям звільнених від терористів населених пунктів Донецької та Луганської областей на загальну суму 37,36 млн. грн., а саме: бронежилети – 1809 штук, шоломи – 837 штук, 3836 пар взуття, технічні засоби – 1637 одиниць, в т.ч. надано в оренду автомобіль швидкої допомоги УАЗ-452, продукти харчування – 3375 тон.

 

Пріоритет 2. Забезпечення виконання повноважень, передбачених законодавством, в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян.

За звітний період знаходилось у провадженні (без урахування закритих) 38554 кримінальних провадження, закінчено досудове розслідування по 4576 кримінальних правопорушеннях, у тому числі 867 по злочинах минулих років.

Викрито 3106 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення. Із числа кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування 1606 або 35,1% учинено особами, які раніше скоювали злочини, 290 або 6,3% – групою осіб, 366 або 8,0% – у стані алкогольного сп’яніння та 200 або 4,4% – неповнолітніми або за їх участю.

Закрито з початку року 10681 кримінальне провадження, або 21,7% з числа тих, що знаходились в провадженні.

Із зареєстрованих з початку року (без врахування закритих) 3286 (у минулому році - 3911) тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, по 1429 (у минулому році - 1824) особам, що їх вчинили повідомлено про підозру.

По 15178 кримінальних провадженнях закінчено досудове розслідування, в тому числі направлено до суду з обвинувальним актом – 4426 кримінальних проваджень.

Зареєстровано 180 пограбувань громадян, що на 28,6% менше, ніж за  аналогічний період минулого року. Повідомлено про підозру по 121 кримінальному правопорушенні цього виду, що становить 67,2% (у минулому році–61,5 %). Завершено розслідування по 135 кримінальних правопорушеннях, з них 134 направлено до суду з обвинувальним актом.

Зареєстровано 875 шахрайських дій, що на 22,4% більше, ніж за аналогічний період минулого року. По 340 кримінальних правопорушеннях цього виду особам, причетним до їх учинення, повідомлено про підозру, що становить 38,9% (минулий рік – 15,9%). Закінчено досудове розслідування по 298 кримінальних правопорушеннях, із яких 297 направлено до суду з обвинувальним актом.

Зареєстровано 156 кримінальних правопорушення, пов’язані з незаконним заволодінням транспортними засобами, що на 11,4% менше ніж у минулому році. По 65 кримінальних правопорушеннях цього виду особам повідомлено про підозру, що становить 41,7% (минулий рік -40,3%). З обвинувальним актом направлено до суду 60 кримінальні правопорушення та в цілому завершено досудове розслідування по 65кримінальних провадженнях даного виду.

У звітному періоді викрито 147 фактів незаконного обігу зброї, що на 24,6 % менше показника минулого року, інформацію про вчинення яких зареєстровано до ЄРДР (без урахування закритих), по яких 107 особам повідомлено про підозру( минулий рік – 148). Питома вага складає 73,5%.

З незаконного обігу з початку 2019 року вилучено: 2 одиниці автоматичної зброї (пістолет-кулемет та автомат АКС-74), 9 гвинтівок, 10 обрізів мисливських рушниць, 15 пістолетів, 5 саморобних пристроїв для відстрілу куль, 46 гладкоствольних рушниць, 3 РПГ, 31 підствольну гранату, 23 гранати (РГД та Ф-1), 5258 шт. набоїв до нарізної зброї, 7,9 кг вибухової речовини (тротилу та пороху), 107 одиниць інших боєприпасів (міну, запали до гранат, заряди до мін, детонатори та ін.) та 49 одиниць холодної зброї (ножі, кастети, палиці тощо).

За звітний період у сфері незаконного обігу наркотиків зареєстровано 739 кримінальних правопорушень (у минулому році -877). Повідомлено про підозру у 411 кримінальних правопорушеннях у сфері незаконного обігу наркотиків (на 12,4% менше показника минулого року), питома вага становить 55,6%. Задокументовано 7 кримінальних правопорушень (у минулому році -27), пов’язаних із організацією та утриманням наркопритонів. Закінчено 505 кримінальних провадження за фактами наркозлочинів (без урахування закритих), що на 7,3% менше проти показника минулого року. Задокументовано 188 фактів збуту наркотиків. Повідомлено про підозру за 105 (питома вага становить 55,9%).

Вживається комплекс заходів щодо забезпечення публічної безпеки і порядку на території області, у томі числі під час проведення масових заходів.

Завдяки вжитим превентивним правоохоронним заходам протягом звітного періоду, росту злочинності в публічних місцях не допущено. Так, на території області в публічних місцях вчинено 357 кримінальних правопорушень, з яких по 212 (59,4%) особам повідомлено про підозру. В свою чергу в умовах «вулиці» вчинено 238 таких правопорушення, про підозру оголошено – 129 (54,2%). За звітний період силами 15910 працівників поліції та 1455 військовослужбовців НГУ на території області забезпечено правопорядок на 5571 масових заходах, участь у яких прийняли більше 1,5 млн. громадян.

В ході аналізу дорожньо-транспортних пригод які зареєстровані на території області в період з 01.01.2019 по 30.09.2019 року, задокументовано 232 кримінальних проваджень за фактами ДТП (у минулому році - 264).

Завдяки заходам, проведеним правоохоронними органами області та органами державної влади у сфері забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, криміногенна ситуація в області протягом 2019 року не ускладнилась.

Таким чином у 2019 році обласною державною адміністрацією проведено значний комплекс заходів щодо зміцнення обороноздатності держави, дотримання законності, правопорядку, захисту прав і свобод громадян, що дозволило забезпечити проведення державної політики у сфері оборонної роботи та в галузі забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на належному рівні.

 

 

Ціль 2. ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ ОБЛАСТІ ВІД НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПІДСИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ.

 

Пріоритет 1. Реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Діяльність у сфері цивільного захисту області спрямована на ефективну реалізацію державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах ускладнення соціально-політичної обстановки та проведення ССО на сході країни.

Відповідно «Національного класифікатора надзвичайних ситуацій» в області станом на 01 жовтня зареєстровано 4 надзвичайних ситуації (у 2018 році - 2).

Класифікація надзвичайних ситуацій:

 - за рівнями – місцевого рівня – 4;

- за характером – природного – 3, техногенного – 1.

Загальні збитки склали майже 60 млн. грн.

Протягом 9 місяців поточного року відповідно до завдання - Підвищення готовності органів управління і сил цивільного захисту до ефективних дій в умовах виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру в мирний час та особливий період в області проведено:

- чотири командно-штабні навчання органів управління та сил цивільного захисту районних ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у Шаргородському (22-23 травня), Барському (5-6 червня), Теплицькому (24-25 липня), Козятинському районах та місті Козятин (4-5 вересня);

- одне штабне тренування органів управління територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій:

 • в умовах паводку, пропуску льодоходу і повені (13 лютого);

- штабне тренування з органами управління Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту за темою: “Дії органів управління обласної підсистеми (районних, міських та ланок ОТГ) єдиної державної системи цивільного захисту щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на автомобільних дорогах загального користування під час осінньо-зимового періоду 2019-2020 року” (1 серпня);

- два штабних тренування органів управління та сил цивільного захисту Калинівської та Вінницької районних ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ на тему: “Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району з організації евакуації населення при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій на арсеналі зберігання ракет та боєприпасів Міністерства оборони України”;

- дев’ять штабних тренувань органів управління та сил цивільного захисту районних ланок територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ на тему: “Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району (міста) при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспоруді ГЕС (ТЕС)” з розгортанням евакуаційних органів у Бершадському, Гайсинському, Теплицькому, Тростянецькому, Муровонокуриловецькому, Могилів- Подільському, Ямпільському  районах та містах Ладижин, Могилів-Подільській.

Крім цього, враховуючи темпи реалізації реформи децентралізації влади в країні, в області 25 вересня поточного року уперше проведено експериментальне навчання з органами управління цивільного захисту Іллінецької міської ланки об’єднаної територіальної громади з метою пошуку нової організаційної взаємодії сил цивільного захисту.

На ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру (стихійне лихо), що сталися на території області у поточному році з регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій протягом червня - липня поточного року на суму 616,9 тис. грн. було видано 5470 листів шиферу для Чернівецької, Тульчинської, Томашпільської райдержадміністрацій та Ковалівської ОТГ (Немирівського району), а також для Ковалівської об’єднаної територіальної громади 37 кг цвяхів.

На ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій у 2019 році з резервного фонду обласного бюджету було виділено 850 тис. грн.:

- Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації - 50 тис. грн.;

- Мурованокуриловецькій райдержадміністрації - 200 тис. грн.;

- Ямпільській райдержадміністрації - 600 тис. грн.

Протягом року внутрішньообласна система оповіщення, міського та позаміського запасних пунктів управління облдержадміністрації знаходилася в постійній готовності до застосування.

Враховуючи наслідки надзвичайної ситуації, яка сталася 26 вересня 2017 року в Калинівському районі на арсеналі зберігання боєзапасу Міністерства оборони України військової частини А1119, та з метою здійснення своєчасного оповіщення населення тих населених пунктів, що потрапляють в зону ураження, в області проводяться роботи підприємством «Телеком-комплекс» (м.Харків) щодо розробки проєктно-кошторисної документації для здійснення реконструкції та модернізації місцевої системи оповіщення.

Проведена значна робота щодо реалізації завдання щодо поповнення регіонального матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій новим сучасним обладнанням відповідно до номенклатури.

Протягом 9 місяців поточного року проведено інвентаризацію 20 захисних споруд: з них 7 державної та 13 комунальної форми власності. Залишається актуальним інвентаризація ще 151 споруд цивільного захисту.

Таким чином основні завдання у сфері цивільного захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру заплановані на 9 місяців 2019 року виконані у повному обсязі.

 

Ціль 3. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ СТАЛОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ. ЗРОСТАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ЕКОНОМІКИ ОБЛАСТІ.

 

Пріоритет 1. Розвиток промислового комплексу, активізація інноваційних процесів та створення сприятливих умов для посилення інвестиційної діяльності в області.

В області за січень-вересень 2019 року рівень виробництва промислової продукції складає 119,0% до відповідного періоду минулого року, за індексом промислового виробництва область зайняла 1 місце серед регіонів України (по Україні індекс промислового виробництва становить 100,0%).

На промислових підприємствах області працює 58349 осіб, середньомісячна заробітна плата яких становить 10764 грн.

Найбільше зосереджено трудових ресурсів у харчовій галузі, в ній задіяно 22023 працівника. На другому місці – енергетична промисловість, в якій працює 10212 осіб.

У переробній промисловості у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились обсяги виробництва на 22,5% (за рахунок збільшення обсягів виробництва у харчовій галузі – на 17,8%, легкій – на 0,9%, деревообробній – в 1,7 рази, виробництві будматеріалів – на 15,5%, металообробці – в 1,8 рази).

За січень-вересень 2019 року обсяг виробленої продукції у добувній промисловості і розробленні кар’єрів зріс на 8,1%. У січні-серпні 2019 року добувними підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1,2 млрд. грн..

Індекс промислової продукції з виробництва харчових продуктів, напоїв у січні-вересні 2019 року до відповідного періоду минулого року становить 117,8%.

На підприємствах легкої галузі, питома вага якої в загальнообласному обсязі реалізованої продукції (далі: питома вага) складає 0,4%, у січні-вересні 2019 року обсяги виробництва збільшились на 0,9% проти відповідного періоду попереднього року. За січень-серпень 2019 року реалізовано продукції на суму 238,4 млн. грн..

На підприємствах деревообробної галузі (питома вага 3,8%) обсяги виробництва січня-вересня 2019 року збільшились проти відповідного періоду 2018 року в 1,7 рази. Підприємствами деревообробної та поліграфічної промисловості у січні-серпні 2019 року реалізовано продукції на 2,1 млрд. грн..

У виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (питома вага 2,2%) обсяги промислової продукції у січні-вересні 2019 року не досягли відповідного рівня 2018 року на 11,5%.У січні-серпні 2019 року реалізовано продукції на суму 1,2 млрд. грн.

На підприємствах з виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів (питома вага 0,9%) виробництво у січні-вересні 2019 року зменшилось на 6,1% проти відповідного періоду минулого року. Підприємствами галузі за січень-серпень 2019 року реалізовано продукції на суму 516,6 млн. грн.

На підприємствах з виробництва продукції для будівельної галузі у січні-вересні 2019 року обсяги виробництва в порівнянні з відповідним періодом 2018 року збільшились на 15,5%. Підприємствами галузі за січень-серпень 2019 року реалізовано продукції на суму 1,1 млрд. грн., що становить 1,9% від середньообласного обсягу реалізованої продукції області.

Обсяги продукції металообробних підприємств у січні-вересні 2019 року у порівнянні з відповідним періодом 2018 року збільшено в 1,8 рази. Підприємствами галузі за січень-серпень 2019 року реалізовано продукції на 2,0 млрд. грн. (питома вага - 3,6%).

На машинобудівних підприємствах за період січня-вересня 2019 року обсяги виробництва продукції знизились на 13,2% до відповідного періоду 2018 року. Питома вага галузі складає 3,4%, підприємствами реалізовано продукції у січні-серпні 2019 року на суму 1,9 млрд. грн.

На підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря обсяги виробництва у січні-вересні 2019 року збільшились на 5,7%. Питома вага галузі складає 18,2%, обсяг реалізованої продукції у січні-серпні 2019 року становить 10,0 млрд. грн.

У січні-серпні 2019 року підприємствами області реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 55,3 млрд. грн. Частка області у загальнодержавному обсязі складає 3,3%.

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення за січень-серпень 2019 року становить 35251,1 грн..

У січні-жовтні 2019 року приватними інвесторами в промисловості реалізовано 20 інвестиційних проєктів на загальну суму 1,22 млрд. грн., а це – 340 нових робочих місць, з них по галузях:

 • харчова та переробна – 6 проєкти на суму 217 млн. грн., 15 робочих місць;
 • альтернативна енергетика – 10 проєктів на суму 744 млн. грн., 70 робочих місць;
 • машинобудування – 1 проєкт на суму 160 млн. грн., 200 робочих місць;
 • добувна галузь – 1 проєкт на суму 30 млн. грн., 15 робочих місць;
 • інші - 2 проєкти на суму 70 млн. грн., 40 робочих місць;

На даний час приватними інвесторами в промисловості реалізується 63 довгострокових інвестиційних проєкти (період їх реалізації 2019-2022 роки) на загальну суму більше 25,85 млрд. грн., що дозволить створити додатково 5940 нових робочих місць, з них по галузям:

 • альтернативна енергетика – 27 проєктів на суму 5,31 млрд. грн., 220 робочих місць;
 • харчова та переробна – 22 проєкти на суму 18,4 млрд. грн., 2450 робочих місць;
 • машинобудування – 5 проєктів на суму 515 млн. грн., 2010 робочих місць;
 • легка промисловість - 2 проєкти на суму 15,6 млн. грн., 215 робочих місць;
 • добувна промисловість - 1 проєкт на суму 0,2 млн. грн., 5 робочих місць;
 • інші – 6 проєктів на суму 1,61 млрд. грн., 1040 робочих місць.

 

Найбільші проєкти:

 1. Продовження реалізації спільного проєкту ДП «Електричні Системи» у співпраці з компанією APTIV PLC, щодо розширення потужностей заводу з виробництва автомобільних кабелів.
 2. Реалізація ВП птахокомплекс «Вінницький бройлер» ПрАТ «Зернопродукт МХП» ТОВ «Вінницька птахофабрика» ІІ черги екологічного проєкту з запуску в дію біогазового комплексу для виробництва електроенергії потужністю 12 МВт (сировина біогазового комплексу – відходи виробництва, в т.ч. курячий послід).
 3. Будівництво ПРАТ "Миронівський Хлібопродукт" в м.Гнівань заводу з поглибленої переробки кукурудзи. Заплановано створити близько 2000 нових робочих місць.
 4. Будівництво компанією «Head International Holding GmbH» заводу з виробництва продукції для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення) на території індустріального парку в м.Вінниця. На початковому етапі заплановано створити 300 нових робочих місць з можливістю розширення штату до 1000 осіб.
 5. Будівництво заводу «Дакса Бунге Україна» з переробки кукурудзи на крупу та борошно на території с.Демківка Тростянецького району. Заплановано створити 50 нових робочих місць.
 6. Введення в дію ІІ черги заводу з виробництва сонячних панелей компанії «KNESS GROUP» проєктною потужністю виробництва 200 МВт на рік у м.Вінниця. Заплановано створення 200 нових робочих місць.
 7. Введення в експлуатацію наступної черги заводу з виробництва холодильного обладнання для напоїв компанії UBС Group («Українська пивна компанія») - «Green cool».
 8. Будівництво заводу з переробки волоських горіхів ТОВ "Український волоський горіх" с. Лядово Могилів-Подільського району. Заплановано створити 100 нових робочих місць.
 9. Будівництво ТОВ «УКРО-ЕКСПЕРТПОСТАЧ» заводу по виробництву лецитину для фармацевтичної галузі на території Вінницького індустріального парку. Заплановано створити 65 нових робочих місць.

 

Пріоритет 2. Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу шляхом ефективного використання природних та людських ресурсів, впровадження новітніх та енергоощадних технологій у виробництво, переробку та інфраструктуру зберігання продукції.

В сільському господарстві області темпи обсягів виробництва за січень-вересень 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року складають 107,1%, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 116,3%, в господарствах населення – 93,9%.

Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за січень-вересень 2019 року склала 7,8%.

Аграрний сектор області за 9 місяців поточного року займає І місце за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, а також по виробництву (реалізації) м’яса та молока. Друге місце – за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства на 1 особу.

Станом на 21.10.2019 року по всіх категоріях господарств зернових та зернобобових (вкл. кукурудзу на зерно) обмолочено на площі 652,7 тис. га, що становить 74,2% до загальної площі. Намолочено 4105,1 тис. тонн зерна при середній урожайності 62,9 ц/га (2018 рік – 60,1 ц/га).

В тому числі обмолочено кукурудзи на зерно на площі 192,4 тис. га, що становить 45,9% до загальної площі. Намолочено – 1633,4 тис. тонн зерна при урожайності 84,9 ц/га (2018 рік – 97,6 ц/га). Триває збирання технічних культур. Сої обмолочено на площі 106,1 тис. га, що становить 91,3% до загальної площі. Намолочено – 261,3 тис. тонн при урожайності 24,6 ц/га (2018 р. – 28,8 ц/га). Соняшнику обмолочено на площі 236,3 тис. га, що становить 96,0% до загальної площі. Намолочено – 774,5 тис. тонн при урожайності 32,8 ц/га (2018 р. – 31 ц/га). Цукрових буряків викопано на площі 27,9 тис. га, що становить 63% до загальної площі. Накопано – 1170,9 тис. тонн при урожайності 420,2 ц/га (2018 рік – 540 ц/га).

Аграрії області здійснюють посів озимих зернових культур під урожай 2020 року, яких посіяно на площі 257,8 тис. га (73,9% до прогнозу). В тому числі озимої пшениці посіяно на площі 273,6 тис. га (75,5%), озимого ячменю17,8 тис. га (57,4%), озимого жита – 1,4 тис. га (108,3%).

В усіх категоріях господарств за січень-вересень 2019 року вироблено 594,1 тис. тонн молока, 460,4 тис. тонн м’яса (реалізація), 692 млн. штук яєць. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року обсяги виробництва м’яса зросли на 30%. Виробництво молока зменшилось на 7,2%, яєць - на 4,9%.

В січні-вересні 2019 року в АПК області завершено реалізацію 25 інвестиційних проєктів вартістю 491,9 млн. грн. та створено 227 нових робочих місць. Зокрема, в рослинництві завершено проєкт по посадці горіхів на площі 970 га, в тваринництві реконструйовано 2 молочно-товарних ферми на 1100 гол./місць, приміщення для нетелей на 320 гол./місць та 2 свиноферми на 340 гол./місць.

Для розвитку інфраструктури зберігання с/г продукції завершено реалізацію 10 проєктів, а саме побудовано 6 зерносушарок, 2 зерносклади на 6 тис. тонн та реконструйовано 2 плодосховища на 400 тонн.

В харчовій та переробній галузі завершено 8 проєктів, з них: реконструкція м'ясопереробного підприємства та будівництво цеху для переробки м'яса, встановлення обладнання для виробничої діяльності, складання і зберігання цукру на цукровому заводі, будівництво мініцеху з переробки молока потужністю 3 тонни/добу, будівництво мінімолокозаводу потужністю 5 тис. л молока на добу; реконструкція хлібопекарського цеху та приміщення по виробництву комбікормів потужністю 2 тис. т..

Станом на 01.10.2019 р. в АПК області продовжується реалізація 79 інвестиційних проєктів на суму 6,7 млрд. грн.

Сільськогосподарськими підприємствами області проводиться оновлення машинно-тракторного парку та матеріально-технічної бази. За 9 місяців 2019 року агроформуваннями придбано 502 одиниці сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 700 млн. грн., в тому числі 90 тракторів та 27 зернозбиральних комбайни.

Індекс виробництва продукції в харчовій та переробній промисловості у січні – серпні 2019 року склав 119,7%. Вінниччина є лідером в Україні з виробництва цукру, молока обробленого рідкого, масла вершкового, молока та вершків незгущених, джемів та желе фруктових, м’яса птиці та яловичини. У структурі реалізованої продукції промисловості області харчова і переробна промисловість складає 61,7%.

За січень-серпень 2019 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в сільському господарстві області становила 9930,5 грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року вона зросла на 30,5%, та складає 109,9% до середнього рівня оплати праці в економіці області.

 

Пріоритет 3. Стимулювання розвитку малих форм господарювання та кооперації на селі.

На звітну дату в області нараховується 98 різнопрофільних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, якими з початку року надано послуг населенню на суму майже 8 млн. грн..

Відповідно заходів регіональної Програми розвитку особистих селянських, фермерських господарств, кооперативного руху на селі та дорадництва на 2016-2020 роки, за 9 місяців поточного року нараховано та виплачено відшкодування вартості за закуплені установки індивідуального доїння вітчизняного виробництва в сумі 2,7 млн. грн. для 698 осіб, які мають 3 і більше корів. В рамках заходів Програми надано пільгових кредитів на загальну суму 2,0 млн. грн. для розвитку аграрного виробництва 3 фізичним особам – підприємцям та 5 фермерським господарствам.

Протягом 2018-2019 років у Вінницькій області на території двох об’єднаних територіальних громад реалізується грантовий проєкт «Яблуневий шлях», який фінансується за кошти Європейського Союзу. Метою проєкту є створення агротуристичного кластеру для популяризації регіонального продукту «подільське яблуко». Відповідно до заходів проєкту також передбачається створення виробничої одиниці «Северинівське комунальне підприємство» для обробки та зберігання яблук і продуктів їх переробки. Також планується створення комплексного туристичного сервісу з використанням існуючої рекреаційної та виробничої інфраструктури, а також сприяння зайнятості населення громад. Вартість проєкту складає 702,9 тис. євро.

Станом на 30.09.2019 року в рамках реалізації проєкту освоєно 4,38 млн. грн. В 2019 році в м. Бар відбувся фестиваль-ярмарок «APPLE BAR», під час якого пройшли мистецький пленер «Відродження Барської кераміки» та форум фермерів «Розвиток сільських територій ОТГ». В липні поточного року був проведений тематичний фестиваль у Северинівській ОТГ «ФруктосмакФест».

На даний час в рамках проєкту завершуються ремонтні роботи в Северинівському санаторії, в якому буде проводитись дводенний цикл лікувально-відновлювальних процедур. З метою організації переробки вирощеної плодової продукції на базі Северинівського комунального підприємства тривають ремонтні роботи. Для розвитку туристичної та оздоровчої складової проєкту здійснюються заходи по розробці рекреаційних та спортивно-туристичних маршрутів з врахуванням архітектурних та природних пам’яток території.

 

Пріоритет 4. Здійснення заходів по ефективному використанню водних ресурсів області.

З метою ефективного використання водних об’єктів та приведення орендних відносин щодо користування водними об’єктами у відповідність до чинних нормативно-правових актів за 9 місяців 2019 року:

- підготовлено 79 проєктів розпоряджень голови облдержадміністрації;

- укладено 90 договорів оренди водних об’єктів, в т. ч. 7 договорів після проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом з водними об’єктами.

До обласного бюджету від орендної плати за водні об’єкти (їх частини) надійшло 1,03 млн. грн.

 

Пріоритет 5. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів.

За 9 місяців 2019 року в області продовжилась робота у рамках обласної Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Вінницькій області на 2017-2022 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 24 березня 2017 року №310 (зі змінами). Зокрема, продовжується здійснення щоденного енергомоніторингу у 110 бюджетних та комунальних закладах обласного підпорядкування та виконання технічних заходів з енергозбереження: термомодернізація будівель, заміна котельного обладнання, модернізація засобів освітлення, використання відновлювальних джерел енергії тощо.

У 2019 році було переведено 3 котельні на альтернативні види палива (дрова) із них, Комунальним підприємством "Вінницяоблтеплоенерго" амбулаторію у с. Нова Прилука, а також Іванівською об’єднаною територіальною громадою загальноосвітню школу у с. Іванів та амбулаторію у с.Гущинці.

У сфері енергозбереження у житловому секторі продовжується робота згідно з обласною Програмою енергозбереження для населення та ОСББ Вінницької області на 2015-2019 роки (далі – Програма).

Основним напрямком діяльності Програми є стимулювання енергозбереження шляхом створення механізму пільгового кредитування енергоефективних заходів для населення та ОСББ області. Реалізація Програми здійснюється згідно договорів про співробітництво між Департаментом житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації та двома державними банками, а саме: АТ «Ощадбанк» та ПАТ АБ «Укргазбанк».

З 2018 року окрім компенсації 8% ставки на придбання в кредит енергоефективних матеріалів та обладнання, передбачено компенсацію 15% суми кредиту, але не більше 25 тис. грн. за кредитами залученими фізичними особами на придбання приватних сонячних станцій встановленою потужністю до 30 кВт.

На фінансування Програми у 2019 році з обласного бюджету передбачено 3,5 млн. грн. З початку 2019 року двома державними банками АТ «Ощадбанк» та ПАТ АБ «Укргазбанк» надано 1071 кредит фізичним особам на суму 41,3 млн. грн. та 5 кредитів ОСББ на суму 915,3 тис. грн.

Загальна сума відшкодування відсотків згідно обласної програми у 2019 році становить 1,3 млн. грн. по 1423 кредитах для фізичних осіб та 21 кредиту для ОСББ (відшкодування з обласного бюджету здійснюється і по кредитах отриманих у попередні роки).

 

Пріоритет 6. Подальше формування позитивного інвестиційного іміджу області. Популяризація інвестиційного порталу Вінниччини через офіційні веб-портали європейських партнерів та соціальні мережі

 

З метою покращення інвестиційного іміджу України на світовому ринку, обласною державною адміністрацією було проведено роботу із розповсюдження інформації щодо проведення спеціалізованих міжнародних виставкових заходів серед районних державних адміністрацій, міст обласного значення та зацікавлених підприємств, установ та організацій області.

Протягом 9 місяців 2019 року підприємства Вінниччини були проінформовані про 9 міжнародних виставок та заходів.

Інвестиційний портал Вінниччини (vininvest.gov.ua) допомагає потенційним інвесторам ознайомитися з потенціалом Вінниччини, пріоритетними напрямками та найважливішими показниками економічного розвитку, інвестиційними об'єктами - вільними земельними ділянками, об’єктами нерухомості, інвестиційними проєктами, які можуть зацікавити потенційних інвесторів.

Постійно проводиться поновлення інформації на інвестиційному порталі.

Зайти на сайт можна і через вкладки, які розташовані на офіційному веб-сайті Вінницької обласної державної адміністрації та веб-сторінці Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації.

Протягом 10 місяців 2019 року зафіксовано 2379 відвідувачів сайту.

Пріоритет 7. Підвищення якості обслуговування в сфері торгівлі та послуг.

Оборот роздрібної торгівлі області за січень-вересень 2019 року склав – 22,5 млрд. грн., що більше в порівняних цінах до відповідного періоду минулого року на 17,6% (по Україні показник збільшився на 9,8%).

За темпами зростання обороту роздрібної торгівлі за січень-вересень 2019 року область займає 1 місце серед регіонів України.

Частка товарів вітчизняного виробництва в товарообороті продовольчих товарів області становить понад 80,0%.

На території області діють 83 ринки та 93 постійно діючих ярмарків. Загалом з початку року на Вінниччині відбулося 3918 ярмарків, на яких реалізовано продукції на суму 323,7 млн. грн.

З метою забезпечення населення області сільськогосподарською продукцією та продовольчими товарами за цінами виробників щосуботи починаючи з 28 вересня по 26 жовтня 2019 року у м. Вінниці на площі, яка прилягає до торговельного центру «Plaza Park» по вул. Келецькій, 117-Б були проведені осінні сільськогосподарські ярмарки. Понад 400 виробників взяли участь у осінніх сільськогосподарських ярмарках.

Протягом п'яти ярмаркових субот учасниками ярмарків реалізовано продукції на суму 14,0 млн. грн.

З метою підвищення рівня конкурентоспроможності підприємств області на внутрішніх та зовнішніх ринках організовано та проведено круглий стіл «Що варто знати про експорт до ЄС» та навчальні семінари на тему: «Шляхи пошуку партнерів на іноземних ринках та можливості просування продукції», «Впровадження сертифікації відповідно до міжнародних стандартів. Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) на підприємствах торгівлі та в закладах харчування». В заходах прийняли участь 145 суб’єктів господарювання та зацікавлених осіб.

До участі у даних заходах долучились представники органів державної влади та бізнесу, експерти, зацікавлені суб’єкти господарювання, представники навчальних закладів. Дані заходи сприяють підвищенню рівня поінформованості підприємців та зацікавлених осіб щодо можливостей виходу на європейські ринки, митного законодавства, оформлення пакету документів, санітарно-епідеміологічних та ветеринарних вимог при експорті товарів до ЄС. Учасники заходів отримали практичні консультації від експертів Державної установи «Офіс з просування експорту України» та керівників великого та середнього бізнесу, ознайомились з шляхами застосування основних принципів системи НАССР на підприємствах торгівлі та в закладах харчування.

В області успішно функціонують мережеві підприємства торгівлі, такі як: ТОВ НВП «Аргон» (гіпермаркети «Грош», супермаркети «Грош Експрес», «Корона», «К-маркет»), ТОВ «Сільпо - Фуд» (супермаркети «Сільпо»), ДП «Рітейл» (супермаркети «Фуршет»), ТОВ «АТБ-Маркет» (магазини-дискаунтери «АТБ - маркет») та інші, в яких представлена продукція місцевих товаровиробників: ПрАТ «Концерн Хлібпром» ВП «Вінницяхліб»; ТОВ «Зерносвіт»; ТОВ «Літинський молокозавод»; ТОВ «Люстдорф»; ТОВ «ФУД Девелопмент»; ТОВ «Тульчин-М’ясо»; ТОВ «Літинський м’ясокомбінат»; ТОВ «БРІЗ-Т»; ТОВ «Вінницька цукерка»; ПрАТ «Вінницька харчова фабрика»; ТОВ «АВІС»; Філія "Вінницька Птахофабрика «ПАТ «Агрохолдинг Авангард»; ПрАТ МКЗ «Регіна»; ПрАТ «Мироновський Хлібопродукт»; ПрАТ «Козятинський м’ясокомбінат».

Активно розвивається мережа фірмової торгівлі місцевих товаровиробників, зокрема: ПрАТ «Літинський молокозавод» ТМ «Білозгар», ТОВ «Літинський м’ясокомбінат» ТМ ЛМК «Лідер», ТОВ «Ковінько-Ковбаси» ТМ «Ковбаскофф», ТОВ «Солодка Мрія-Вінниця» ТМ «Солодка мрія».

На території області працюють 7614 об’єктів торгівлі та надають послуги харчування 1361 об’єктів ресторанного господарства. В населених пунктах, в яких відсутня стаціонарна торговельна мережа, здійснюється виїзна торгівля у визначені дні тижня продуктами харчування, товарами першої необхідності, промислової та господарської груп, а також товарами складного асортименту за попереднім замовленням.

Працівниками відділення Вінницької дирекції ПАТ «Укрпошта» забезпечується обслуговування сільського населення області товарами першої необхідності за попереднім замовленням.

 

Пріоритет 8. Створення сприятливих умов розвитку малого та середнього бізнесу.

Створення сприятливого середовища для формування та функціонування суб’єктів малого і середнього підприємництва є одним із першочергових завдань місцевих органів влади області. Розвиток малого бізнесу області характеризується зменшенням регуляторного навантаження на бізнес, збільшенням кількості суб’єктів малого бізнесу, збільшенням надходжень до бюджетів від СМП, фінансовою підтримкою для розвитку малого підприємництва за рахунок коштів обласного бюджету, в тому числі стартапів, проведенням семінарів та тренінгів для потенційних та діючих підприємців, збільшенням кількості ЦНАП та розширенням видів адміністративних послуг наданих через ЦНАП, навчанням адміністраторів ЦНАП, налагодженням діалогу між бізнесом та владою.

За даними моніторингу протягом січня-вересня 2019 року започаткували діяльність 8142 новостворених суб’єкта господарювання, що на 0,9% більше ніж у відповідному періоді 2018 року, із яких 910 – юридичних осіб (на 4,1% менше) та 7232 – фізичних осіб-підприємців (на 1,6% більше).

Одночасно припинили господарську діяльність 7503 суб’єкти господарювання (255 – юридичних осіб та 7248 – фізичних осіб-підприємців), що на 7,6% більше порівняно з відповідним періодом 2018 року.

Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 9 місяців 2019 року становить 3,2 млрд. грн., або 27,8% від загальних обсягів надходжень, що на 18,6% більше ніж у відповідному періоді 2018 року.

Сума надходжень до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за 9 місяців 2019 року в порівнянні з відповідним періодом 2018 року зросла на 20,0%, або на 314,9 млн. грн. і становить майже 1,9 млрд. грн., а їх частка в загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів складає 29,0%.

З метою створення умов для сталого розвитку суб’єктів підприємницької діяльності в області діє Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва Вінницької області на період до 2020 року (далі Стратегія МСП), яка затверджена рішенням 27 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2017 року №576.

На виконання Плану дій реалізації Стратегії МСП у 2019 році в обласному бюджеті передбачені кошти в сумі 1,89 млн. грн., а саме:

- 1,5 млн. грн – на організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) та надання фінансової підтримки (грантів) переможцям конкурсу бізнес-планів;

- 390,0 тис. грн. – на проведення інших заходів.

Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 17 квітня 2018 року №315, яким затверджено Положення про організацію та проведення конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи) в області третій рік поспіль проводиться конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців (стартапи). На підтримку стартапів за три роки з обласного бюджету виділено понад 3,0 млн. грн. в т. ч. у 2019 році 1,5 млн. грн., із яких 1,4 млн. грн. – гранти.

На участь у Конкурсі зареєструвались 195 учасників, із яких 135 подали бізнес-плани.

За результатами засідання конкурсна комісія визначила 34 переможці, які отримали фінансову підтримку на реалізацію бізнес-планів в розмірі від 20 до 70 тисяч гривень у різних сферах діяльності, серед яких: створення студії дизайнерського одягу, широкопрофільної майстерні на селі, мініцеху по переробці свинини власного виробництва на ковбасні вироби, міні-ферми «Перепілочка», виробництво екологічно чистого меду та супутніх продуктів бджільництва, виготовлення натуральних харчових паст з насіння  та горіхів для здорового харчування, виготовлення виробів з натуральної деревини в поєднанні з різьбленням, відкриття станції технічного обслуговування, створення майстерні ковалів та інші.

Загальна вартість бізнес-планів становить майже 5,9 млн. грн. в т. ч. 1,4 млн. грн. (23%) кошти обласного бюджету.

Реалізація проєктів, яким надано підтримку в рамках даного конкурсу, забезпечує створення в області понад 50 нових робочих місць.

З метою активізації діяльності та інформування про доступні кредитні ресурси малого і середнього бізнесу 14 лютого 2019 року проведено «Ярмарок кредитів» галузевого спрямування. Участь у заході прийняли понад 80 учасників – представників малого та середнього бізнесу та фінансових установ області.

Також з метою посилення управлінської спроможності підприємців та сприяння професійному навчанню потенційних та діючих підприємців за кошти обласного бюджету проведено 7 навчальних семінарів, тренінгів за напрямками: написання бізнес-планів, маркетингова діяльність, забезпечення кваліфікованими кадрами, перевірки бізнесу, зовнішньоекономічна діяльність, впровадження системи сертифікації «HACCP». Участь у семінарах прийняли понад 300 учасників.

Організовано та проведено заходи по відзначенню Дня підприємця в області: 39 представників малого та середнього підприємництва нагороджені почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради. Також, проведено ХVІ міжрегіональний щорічний конкурс «Бізнес-еліта Поділля», видано бюлетень, до якого увійшла інформація про переможців та лауреатів конкурсу у семи номінаціях в різних галузях виробництва («Компанія лідер», «Відкриття року», «Наша марка», «Стабільність», «Відродження», «Якість», «Благодійність»).

За 9 місяців 2019 року проведено понад 700 навчальних заходів, семінарів, тренінгів для підприємців, участь у яких прийняли близько 10 тис. осіб. До проведення зазначених заходів на конкурсних засадах долучались громадські організації, спілки підприємців області.

 

В області діє консультативно-дорадчий орган регіональна рада підприємців при облдержадміністрації. Протягом 9 місяців 2019 року проведено 4 засідання регіональної ради підприємців при облдержадміністрації, на яких розглядались питання щодо перевірок бізнесу в IT галузі та підготовки Меморандуму про партнерство та співпрацю між регіональною радою підприємців при облдержадміністрації, Департаментом кіберполіції Національної поліції України та IT Асоціацією «Вінниця»; проблемні питання, які виникають у суб`єктів малого підприємництва під час обслуговування працівниками Обленерго в ході надання послуг; проблематика ринку роздрібної торгівлі ліками та шляхи їх вирішення; підготовки якісних кадрів для бізнесу.

 

На Вінниччині діють 36 ЦНАП та 9 територіальних відділень. Роботу Центрів забезпечують 201 адміністратор та 87 державних реєстраторів. В середньому у Центрах області надається 144 види адмінпослуг.

 

За січень-вересень 2019 року Центрами надання адміністративних послуг в області надано 1089,5 тис. різноманітних адміністративних послуг суб’єктам звернення, що на 7% більше порівняно з відповідним періодом 2018 року. За надання адміністративних послуг до місцевих бюджетів надійшло 72,2 млн. грн., що на 3,7 млн. грн. або на 4,9% менше порівняно з відповідним періодом 2018 року.

 

Всі Центри області підключені до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру.

 

Оформлення та видача паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється в 9 ЦНАП: міст Вінниця, Жмеринка, Козятин, Барської райдержадміністрації, Калинівської міської ОТГ, Немирівської міської ОТГ, Джулинській сільській ОТГ, Якушинецької сільської ОТГ та Агрономічної сільської ради.

 

В 2019 році запрацював новий ЦНАП в Студенянській ОТГ. До кінця року планується відкриття ще 4 нових ЦНАП у центрах громад: Гнівані, Джулинці, Краснопілці, Соболівці.

 

Пріоритет 9. Розвиток транспортної інфраструктури в області.

В області перевезення пасажирів автобусами здійснюють близько 200 суб’єктів господарювання, з них 36 юридичні особи, які використовують близько 2,0 тис. транспортних засобів.

Протягом 2019 року особлива увага приділялась сталому функціонуванню системи пасажирських перевезень, здійснювалися заходи, спрямовані на оптимізацію мережі внутрішньообласних автобусних маршрутів, забезпечення належної якості обслуговування пасажирів на приміських та міжміських маршрутах загального користування, посилення контролю за якістю пасажирських перевезень. В області, згідно з даними сервісного центру, налічується біля 50 тис. вантажних автомобілів, з них 16,9 тис. одиниць належать суб’єктам господарювання юридичним особам і 33,1 тис. одиниць - фізичним особам підприємцям.

На території області у підпорядкуванні двох регіональних філій ДП «Південна залізниця» та ДП «Одеська залізниця» знаходяться 61 залізнична станція. Загальна протяжність залізничних магістралей Вінниччини складає 1074,3 км.

У січні–вересні 2019р. вантажооборот підприємств транспорту становив 19232,9 млн. т км, або 107,8% від обсягу січня–вересня 2018р. Вантажооборот залізничного транспорту збільшився на 7,7%, а автомобільного транспорту - на 8,2%.

Підприємствами автомобільного транспорту області перевезено 15,3 млн. т вантажів, що на 0,9% менше проти січня–вересня 2018р.

Підприємствами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) у січні–вересні 2019р. перевезено 3729,3 тис. т вантажів, що на 0,5% менше обсягу перевезень вантажів ніж у січні–вересні 2018р., виконано вантажооборот в обсязі 759,9 млн. т км, який збільшився на 8,2%.

Послугами автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалося 56,9 млн. пасажирів, що становить 95,0% до січня–вересня попереднього року. Перевезення пасажирів автотранспортом фізичних осіб-підприємців становили 34,0 млн. пасажирів.

У січні–вересні 2019р. міським електротранспортом перевезено 90,0 млн. пасажирів, у т. ч. тролейбусним транспортом – 49,5 млн. пасажирів, трамвайним – 40,5 млн.. Обсяги виконаного пасажирообороту становили відповідно 198,5 та 166,2 млн. пас. км. Загальна кількість перевезених пасажирів електротранспортом та його пасажирооборот у порівнянні з січнем–вереснем 2018р. зменшились на 6,3%.

Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення області складається з 880 доріг протяжністю 7,5 тис. км. На автомобільних дорогах загального користування місцевого значення області обліковується 631 штучна споруда загальною протяжністю 9,6 тис. м. п.

Щільність автомобільних доріг загального користування місцевого значення з твердим покриттям складає 340,4 км на 1 тис. км2.

У 2019 році на проведення робіт з ремонту та експлуатаційного утримання на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення передбачено спрямування майже 840,0 млн. грн. коштів державного дорожнього фонду, в тому числі на:

 • капітальний ремонт (проєктно-вишукувальні роботи майбутніх років) – 2,0 млн. грн..
 • поточний середній ремонт – 439,9 млн. грн.
 • поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання – 398,0 млн. грн.

У 2019 році на дорогах загального користування місцевого значення реалізовано 10 проєктів з поточного середнього ремонту на дорогах: О-02-03-05 Вороновиця–Тиврів–Шаргород, С-02-04-23 (Cтрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам'янка) – Михайлівка, О-02-23-01 Стара Гута – Калинівка – Турбів, О-02-09-03 Савчине – Гарячківка, С-02-14-52 (Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам'янка) – Немирів, О-02-03-01 Вінниця – Гнівань – Тиврів, С-02-20-21 (Вінниця-Турбів-Гайсин-Велика Михайлівка) – Гордіївка, О-02-21-12 Шпиків–Тульчин, О-02-23-04 Куманівці-Уладівка.

За результатами проведеної роботи відремонтовано дороги (окремими ділянками) протяжністю 40,0 км.

Крім того, реалізовано 10 проєктів з ремонту штучних споруд загальною протяжністю протяжністю 99,0 пог.м на дорогах: О-02-04-08 Гайсин – Теплик, О-02-23-01 Стара Гута – Калинівка – Турбів, С-02-22-16 Рогізна – Велика Вулига – Рахни Польові, О-02-25-03 Чечельник – Білий Камінь, О-02-03-05 Вороновиця – Тиврів – Шаргород, О-02-27-03 Качківка – Дзигівка – Михайлівка.

В рамках заходів з експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення ліквідовано ямковість та інші деформації дорожнього покриття на площі 700,7 тис.м2.

З метою підвищення безпеки дорожнього руху протягом поточного року встановлено та замінено 429 шт. дорожніх знаків, нанесено дорожньої розмітки на 395,2 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення.

 

Пріоритет 10. Подальший розвиток міжнародного та транскордонного співробітництва.

У січні-вересні 2019 року обласною державною адміністрацією проводились заходи у сфері міжнародного співробітництва, на яких здійснювалися презентації економічного, культурного та туристичного потенціалу області.

Так, 1 лютого відбулась зустріч керівництва області з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном та Почесним Консулом Республіки Молдова у м. Вінниця Михайлом Куницьким.

15 лютого Вінниччину відвідала новопризначений Генеральний консул Румунії в Чернівцях Ірина-Лоредана Стенкулєску. Під час візиту було обговорено стан двосторонніх відносин в реалізації освітніх, культурних та економічних ініціатив.

04 березня Вінниччину відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу на чолі корейської делегації бізнесу та науковців. Метою візиту стала участь у церемонії підписання Рамкової угоди про співробітництво між Вінницьким національним медичним університетом ім. М. І. Пирогова, Подільським регіональним центром онкології та корейською біотехнологічною компанією «WellMarkerBioCo». Предметом угоди є створення спільного науково-дослідного центру на базі Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова (ВНМУ). Створений науково-дослідний центр стане унікальним для України, Східної Європи та країн СНД закладом, де буде організовано повний цикл досліджень, що мають на меті створення нових молекул майбутніх ліків для лікування раку. Планується організувати навчання науковців ВНМУ у Республіці Корея, забезпечити трансфер технологій, працевлаштувати близько двадцяти місцевих лікарів та науковців лише в перший рік його роботи.

05 березня відбулась робоча зустріч голови обласної державної адміністрації з Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Нідерланди в Україні Едуардом Хуксом, який відвідав Вінниччину з ознайомчим візитом. В ході зустрічі сторонами обговорено можливості для співпраці, перспективні напрямки та ініціативи, які представляють спільний інтерес для обох сторін (зокрема проведення форуму з енергоефективності у квітні цього року).

06 березня на Вінниччині перебував Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол. Під час зустрічі з керівництвом області та міста, сторони обговорили перспективні напрями співробітництва, зокрема у сферах економіки, інвестицій, розбудови інфраструктури. В ході дводенного візиту дипломат також зустрівся з представниками обласного земляцтва білорусів, відвідав виробничі потужності ПрАТ «ПлазмаТек», що виготовляє сучасні зварювальні електроди.

20 березня за підтримки Представництва ЄС в Україні та обласної державної адміністрації на базі Інформаційного центру ЄС при Донецькому національному університеті ім. Василя Стуса відбувся «День кар’єри ЄС». Захід мав на меті ознайомлення та поширення інформації про шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості для молоді у європейському вимірі. В рамках ярмарку вакансій представники бізнесу, підприємств, організацій, міжнародних інституцій, програм та фондів презентували відкриті вакансії для працевлаштування молоді у своїх компаніях, програми продовження навчання та стажування за кордоном, а також курси вивчення європейських мов. Також в рамках заходу відбулась панельна дискусія «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз» та низка тренінгів для студентства.

21 березня Вінниччину відвідав голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі. В ході зустрічі з головою облдержадміністрації сторони обговорили результати впровадження реформи децентралізації на Вінниччині, успіхи соціально-економічного розвитку, зокрема відкриття нових підприємств та створення робочих місць у промисловості.

16 квітня Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці проводило заходи з нагоди 20-річчя членства Польщі в НАТО. Зокрема спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією було організовано виставку «Польща: 20 років в НАТО» у Вінницькому молодіжному центрі «Квадрат».

18-19 травня у Вінниці відбулись заходи з відзначення Дня Європи в Україні, участь в яких взяли іноземні делегації з Федеративної Республіки Німеччина, Ліберецького краю Чеської Республіки, Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща, Сороцького району Республіки Молдова та Ясського повіту Румунії.

13 червня Вінниччину відвідала Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні Мелісса О’Рурк. В ході зустрічі з керівництвом області та міста голова облдержадміністрації презентував інвестиційний, аграрний, туристичний потенціал регіону та результати впровадження реформ. В рамках візиту пані Посол також провела інтерактивну зустріч зі школярами однієї зі шкіл міста в рамках літнього мовного табору за програмою «GoСamps».

21-24 серпня Вінниччину для участі в урочистих заходах з відзначення Дня незалежності України відвідали делегації регіонів-партнерів області: Сьвєнтокшиського та Лодзинського воєводств Республіки Польща, Ліберецького краю Чеської Республіки та Сороцького району Республіки Молдова. Крім участі в урочистостях, делегації ознайомились із роботою потужних підприємств Вінниччини, відвідали музеї та пам’ятні місця.

13 вересня, в м. Вінниця відбувся VІІ Міжнародний інвестиційний форум “Вінниччина – бізнес в центрі України”. Топовими темами для обговорень цьогоріч визначено перспективи розвитку ринку ІТ-індустрії, альтернативної енергетики та можливості залучення іноземних інвестицій. У роботі Форуму взяли участь представники дипломатичного корпусу та іноземних делегацій країн, які є надійними партнерами України й Вінниччини в процесі економічного інвестиційного співробітництва – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат Ордабаєв, Секретар Посольства Нідерландів в Україні Ернст Просман, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Даміян Цярціньський, Почесний Консул Республіки Молдова у Вінниці Михайло Куницький, а також представники дипломатичного корпусу Королівства Норвегії, Королівства Бельгії та Республіки Молдова, потужна бізнес-місія з Лодзинського воєводства та м. Кельце Сьвєнтокшиського воєводства Республіки Польща. В рамках форуму відбулись виїзні платформи ділового спілкування. Так, про перспективи розвитку альтернативної енергетики учасники форуму дискутували на заводі з виробництва сонячних панелей KNESS PV; обговорення перспектив розвитку ІТ-індустрії відбулось на базі компанії LetyShops, а можливостей залучення іноземних інвестицій – на заводі ТОВ «Барлінек Інвест».

13 вересня також відбулась офіційна зустріч голови облдержадміністрації з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Саматом Ордабаєвим. Сторони обговорили подальші перспективи для співпраці, відзначивши позитивну динаміку торгівлі, особливо у галузі сільсько-господарського машинобудування.

 

Пріоритет 11. Підвищення рівня доходів населення, посилення боротьби з тіньовою зайнятістю. Ефективність ринку праці.

В регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати. Індекс реальної заробітної плати у січні-вересні 2019 року до відповідного періоду 2018 року становив 112,1% (в середньому по Україні – 109,5%). За індексом реальної заробітної плати за звітний період область займає 3 місце в рейтингу регіонів України.

В області відмічається значний рівень диференціації заробітної плати, коефіцієнт якої між найвищим та найнижчим рівнем оплати праці за основними видами діяльності за січень-вересень 2019 року складає майже 2,4: найвищий у сфері фінансова та страхова діяльність – 12623,70 грн. (ріст в порівнянні з січнем-вереснем 2018 року на 23,5%), найнижчий – діяльність у сфері мистецтво, спорт, розваги та відпочинок – 5305,35 грн. (зросла на 9,4%).

В промисловості заробітна плата за січень-вересень 2019 року становить – 10858,51 грн. (зросла на 22,2% і на 19,5% перевищує середній рівень по економіці області).

Зокрема, на підприємствах переробної промисловості заробітна плата за січень-вересень 2019 року становить – 10823,93 грн. (зросла на 20,4% і на 19,1% перевищує середній рівень по економіці області).

В галузі сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство заробітна плата працівників за звітний період складає 9984,30 грн. і зросла до відповідного періоду 2018 року на 25,2% та на 9,9% більше середнього рівня по економіці області. В тому числі по виду діяльності сільське господарство – зарплата у сільгоспвиробників зросла на 29,4% і складає 9966,59 грн. (на 9,7% більше середнього рівня по економіці області).

Серед непромислових видів діяльності заробітна плата за січень-вересень 2019 працівників, що зайняті у сфері: інформації та телекомунікації збільшилась на 19,7% і становить 11648,91 грн.; будівництва -  зросла майже в 1,5 рази і склала 11782,17 грн.; державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування - зросла на 14,8% і становить 11518,84 грн.; транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності - зросла на 15,4% і склала 9715,33 грн.; оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – в порівнянні з січнем-серпнем 2018 року збільшилася на 5,7% і становить – 8248,76 грн.; тощо.

Станом на 1 жовтня 2019 року загальна сума заборгованості із заробітної плати на 22 підприємствах області (включаючи 5 економічно активних, 16 підприємств-банкрутів та 1 економічно неактивне, яке призупинило діяльність) становить в цілому 18318,5 тис.грн., в порівнянні з даними на 01.01.2019 року зросла в 1,5 рази або на 6444,8 тис.грн.,  в порівнянні з 01.09.2019 року зменшилась на 3,4% або на 637,5 тис.грн..

За останніми статистичними даними (перше півріччя 2019) чисельність зайнятого населення Вінницької області у віці 15-70 років становила 659,6 тис. осіб, рівень зайнятості населення становив 57,9%,  чисельність безробітних серед економічно активного населення області у віці 15 – 70 – 71,3 тис. осіб.

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Відповідно до розпоряджень голови ОДА від 01.02.2016 №127 «Про заходи щодо забезпечення детінізації економіки області» та від 13.01.2017 №13 «Про забезпечення в області контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення» в області створені та діють місцеві робочі групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Проводяться засідання обласної, районних та міських робочих груп, на яких розглядаються питання дотримання мінімальних гарантій, недопущення використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету. За результатами вжитих заходів у січні-вересні 2019 додатково легалізовано працю 5187 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 9,2 млн грн.

В рамках виконання обласного плану спільних заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення від 02.07.2018 №01.01-18/769 у співпраці з соціальними партнерами організовано та проведено 49 зустрічей з випускниками навчальних закладів регіону стосовно переваг легального працевлаштування (охоплено 5,5 тис. студентів), проведено 936 семінарів та «круглих столів» з роботодавцями, під час яких надавалися обґрунтовані роз’яснення щодо обов’язку роботодавця дотримуватись вимог чинного законодавства про працю та недопустимість використання найманої праці без оформлення належним чином трудових відносин.

Систематично проводиться індивідуальна робота з працівниками підприємств, установ та організацій області, відповідальними за ведення кадрового діловодства, керівниками господарюючих суб’єктів, а також фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, які уклали трудові договори з найманими працівниками.

На сайті обласної державної адміністрації створено банер «Детінізація доходів та зайнятості населення».

 

Ціль 4. РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ТА ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ

 

Пріоритет 1. Забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці у сфері освіти і науки.

В області забезпечено сталий розвиток освітньої галузі відповідно до потреб територіальної громади. Продовжено виконання обласних програм: «Сільська школа на 2016-2020 роки», «Регіональна програма підготовки кваліфікованих робітників на 2016-2020 роки», «Обласна програма розвитку інформаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області на 2016-2020 роки», «Обласна цільова програма роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки», Обласна програма «Студентський гуртожиток на 2018-2020 роки», Обласна програма замовлення фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та освітнім ступенем «бакалавр» на 2018-2020 роки.

Одним з напрямків роботи залишається забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти.

За оперативними даними в області функціонує 785 закладів дошкільної освіти (у тому числі 148 навчально-виховних комплексів) та 24 інших закладів освіти, що мають дошкільні відділення. Всього дошкільною освітою охоплено понад 53,1 тис. дітей: охоплення дітей дошкільного віку від трьох до шести (семи) років закладами дошкільної освіти становить 86,4%; дітей дошкільного віку від трьох до шести (семи) років різними формами дошкільної освіти становить 95,4%. Чисельність дітей у закладах дошкільної освіти у розрахунку на 100 місць становить 104 особи.

За 9 місяців 2019 року в області відкрито 2 заклади дошкільної освіти та 2 групи у функціонуючих закладах. Загалом утворено 84 додаткових місця.

Крім того, в жовтні поточного року після реконструкції відкрито заклад дошкільної освіти  в с.Зарванці Якушинецької ОТГ Вінницького району на 75 місць.

Загальноосвітню підготовку в області забезпечує 771 заклад, у яких навчається 164,5 тис. учнів (на 2,8тис. більше, ніж в минулому році).

В об’єднаних територіальних громадах створено 18 опорних шкіл, у районах – 30. Всього створено 48 опорних закладів з 70 філіями, з підвезенням 3784 учнів із сусідніх сіл.

Розроблено плани оптимізації закладів освіти. Мережа опорних шкіл узгоджується відповідно до формування добровільних територіальних громад, проводиться робота щодо створення опорних шкіл в решті ОТГ.

У 2019 році у зовнішньому незалежному оцінюванні (далі- ЗНО) взяли участь 15066 осіб.

За результатами ЗНО Вінницька область в Україні посіла з української мови 7 місце, з історії України-6, з математики -14, з англійської мови-9. 200 балів із ЗНО отримали 6 учасників з Вінницької області - 2 з української мови, 2 з хімії,1 з англійської мови, 1 з математики.

Всього в області нараховується 7101 випускник 11 класів та 14146 випускників 9 класів. Із 721 претендента на нагородження золотими і срібними медалями 492 випускники 11 класів (68%) нагороджені золотими і срібними медалями. Серед випускників 9-х класів свідоцтва з відзнакою отримали 938 учнів (94% від 995 претендентів).

Більше 4 тис. учнів Вінниччини взяли участь у різних конкурсах, олімпіадах, турнірах обласного та Всеукраїнського рівнів.

В області в повному обсязі забезпечено фінансування ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з 19 навчальних предметів, на що з обласного бюджету було виділено 673,7 тис. грн. До проведення було залучено1943 учні з усієї області, що на 115 учнів більше, в порівнянні з минулим роком, з них 932 учні стали призерами, в тому числі: 134 - вибороли дипломи першого ступеня, 284 – другого та 514 – третього.

Вінниччину у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад представляло 19 учнівських команд. Протягом квітня-травня 2019 року 71 переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад взяв участь у ІV етапі, здобуто 33 перемоги, що на 5 більше в порівнянні з минулим роком. За підсумками ІV етапу Всеукраїнських учнівських  олімпіад 2 учні здобули дипломи І ступеня, 4 – ІІ ступеня та 27-ІІІ ступеня.

Учень 10-го класу комунального закладу «Якушинецький ліцей» Якушинецької ОТГ Вінницького району став переможецем ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії, на міжнародній учнівській олімпіаді з географії, яка проводилася у м. Тегу, республіки Корея, виборовши ІІІ місце (бронзову медаль).

Крім того, область має 10 переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

За підсумками проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів, змагань, проведено обласне свято-зустріч з обдарованою молоддю «Таланти Поділля-2019». На заході вручено 729 премій на суму 700 тис. грн. (403 учні, 326 учителів).

4 школи області включено до Всеукраїнського експерименту по реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти та 8 шкіл (10 класів) – до обласного.

Комунальним вищим навчальним закладом «Вінницька академія неперервної освіти» проводяться курси для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи щодо впровадження нового Державного стандарту початкової освіти. Станом на звітну дату проведено навчання для вчителів початкових класів області (1111 осіб) та вчителів англійської мови (920 осіб).

 

Пріоритет 2. Дооснащення газових котелень котлами на альтернативних видах палива та виведення їх з підвальних приміщень у загальноосвітніх навчальних закладах.

У 2019 році в закладах загальної середньої освіти (ЗЗСО) області функціонує 624 котельні, в тому числі:

- на твердому паливі – 443

- на газу – 181.

Централізоване опалення у 54 закладах, електроопалення у 21 закладі, пічне опалення у 95 закладах, біопаливо у 19 закладах.

У 2019 році планувалось перевести 4 котельні на альтернативні види палива, а саме: Чернятська ЗОШ І-ІІІ ст. Джулинська ОТГ, ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ с.Заливанщина Калинівського району, Гопчинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Погребищенського району, Раківська ЗОШ І-ІІ ст. Томашпільська ОТГ на загальну суму 2,9 млн. грн..

Роботи не проводяться через відсутність фінансування.

У закладах загальної середньої освіти області нараховується 12 котелень, які знаходяться у підвальних приміщеннях.

У 2019 році планувалось вивести з підвальних приміщень 6 котелень на суму 10,27 млн. грн, а саме:

 • Бершадський р-н - Кидрасівська ЗОШ І-ІІ (1,4 млн. грн);
 • Могилів-Подільський р-н - Сугаківська СЗШ І-ІІІ ст. (2,2 млн. грн);
 • Погребищенський р-н - Борщагівська ЗОШ І-ІІ (1,95 млн. грн);
 • Тульчинська ОТГ - Одайська ЗОШ І-ІІ (1,72 млн. грн);
 • Чернівецький р-н - Гонтівська ЗОШ І-ІІІ (1,5 млн. грн);
 • Шаргородський р-н - Плебанівська ЗОШ І-ІІІ (1,5 млн. грн).

На даний час завершуються роботи:

 • Борщагівська ЗОШ Погребищенського району (триває оформлення дозвільних документів.);
 • Одайська ЗОШ І-ІІ ст. Тульчинської ОТГ (пусконалагодження системи, оформлення дозвільних документів).

 

Пріоритет 3. Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Станом на звітну дату, на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти області у 2019 році з різних джерел направлено – 160,5 млн грн., в тому числі з державного бюджету –104,0 млн. грн., з місцевих бюджетів –56,5 млн. грн.. Виконано наступні роботи:

- у 90 школах замінено 1291 вікно на суму 8,5 млн грн.;

- у 13 школах утеплено фасади на суму - 5, 4 млн грн.;

- у 44 школах відремонтовано та утеплено дах на суму - 11,2 млн грн.;

- у 34 школах відремонтовано системи опалення на суму - 3,6 млн грн.;

- у 15 школах замінено на сучасні котли на суму - 1,1 млн. грн.;

- у 81 закладі замінено 158 дверей на суму 1,6 млн грн.;

- відремонтовано 2,9 км теплових мереж на суму 2,6 млн грн.;

- здійснено поточні ремонти, поновлення меблів, кухонного обладнання, сантехніки, дошок, придбання меблів, фарби, цементу, шпаклівки, будівельних матеріалів на суму 35,2 млн. грн..

Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» (зміни до Постанови КМУ від 04.04.2018 №237: Постанова КМ №130 від 27.02.2019) у 2019 році на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 43,3 млн. грн, яка розподілена між обласним бюджетом, бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад розпорядженням облдержадміністрації від 21.03.2019 №212 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік».

Кошти субвенції передбачені на закупівлю: дидактичних матеріалів – 10,8 млн. грн, сучасних меблів – 17,32 млн. грн, музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту – 15,15 млн. грн..

Станом на звітну дату профінансовано коштів субвенції 43,3 млн. грн (99,9%), освоєно – 32,6 млн. грн. або 74,4%.

З місцевих бюджетів на умовах співфінансування:

-передбачено 15,04 млн. грн,

-освоєно 10,07 млн. грн (66,9%).

 

Також додатково залучено й інші кошти (спонсорські, залишки освітньої субвенції 2018 року, інші) в сумі 5,53 млн. грн. Придбано: друковані засоби навчання – 4123 наборів; об'єкти натуральні – 2533 од.; моделі, макети – 2225 од.; муляжі – 2970 од.; прилади, пристосування – 7972 од.; інструменти різні – 1198 од.; комплекти одномісні (стіл + стілець учнівський) – 15123 од.; стіл + стілець для вчителя – 217 комплектів; шафи для зберігання засобів навчання – 601 од.; контейнери для роздаткового матеріалу – 1122 од.; меблі для зони відпочинку – 237 од.; дошки класні стаціонарні (мобільні) – 322 од.; дошки коркові – 143 од.; фліпчарти – 85 од.; інтерактивні проєктори – 114 од.; екрани для проекції – 59 од.; ноутбуки – 534 од.; багатофункціональних пристрої – 458 од.; ламінатори – 125 од.; документи-камери – 8 од.; телевізори – 187 од.; інструменти музичні – 53 од..

У 2019 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 року №319 на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування виділено 16,5 млн. грн..

У 2019 році за кошти різних джерел фінансування придбано 5 шкільних автобусів у Іллінецьку, Шпиківську, Оратівську, Жданівську ОТГ, Козятинський район на суму 9,1 млн. грн., в тому числі кошти освітньої субвенції – 5,2 млн. грн. та кошти місцевих бюджетів – 3,9 млн. грн..

На стадії завершення капітальний ремонт приміщення їдальні у Мурованокуриловецькій санаторній ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст. (заміна плитки на стінах та підлозі, фарбування стелі, облаштування вентиляції). Загальний бюджет проєкту 450,0 тис. грн..

Завершено роботи по капітальному ремонту спального корпусу Брацлавського НВК: ДНЗ ЗОШ – інтернат І-ІІІ ст. –гімназія (утеплено стіни, перекриття та дах). Освоєно – 3,55 млн. грн.

Підписано договір на утеплення та облицювання фасаду спального корпусу Ситковецької спеціальної школи-інтернат.

Рівень забезпечення підручниками учнів закладів загальної середньої освіти становить 95%.

Відповідно до спільного Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та компанією The LEGO Foundation, наказів Міністерства освіти і науки України область отримала 1146 одиниць ігрових наборів «LEGO Play Box».

 

Пріоритет 4. Підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги жителям області.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та співфінансування з місцевих бюджетів в області здійснюється будівництво 15 амбулаторій загальної практики сімейної медицини – завершення будівництва у 2019 році.

На будівництво амбулаторій передбачено 142,68 млн. грн., з яких субвенція з державного бюджету-128,36 млн. грн.; співфінансування з місцевих бюджетів- 14,32 млн. грн..

Від початку будівництва освоєні кошти в сумі 96,54 млн. грн., у тому числі державний бюджет - 85,10 млн. грн.; місцевий бюджет – 11,44 млн. грн..

З метою забезпечення медичних працівників службовим автотранспортом за рахунок коштів з державного бюджету (7 млн. грн.), та співфінансування з місцевих бюджетів (733,31 тис. грн.), закуплено 14 спеціалізованих легкових автомобілів для новозбудованих амбулаторій. Виконуються підготовчі роботи по передачі автомобілів на баланс громад.

Для 4 амбулаторій, в яких проведені ремонтні роботи, відповідно вимог Мінрегіону за рахунок державного бюджету закуплено 4 службових автомобіля на суму 2,0 млн. грн. та 1 комплект телемедичного обладнання на суму 110,0 тис. грн, у тому числі за рахунок державного бюджету – 99,0 тис. грн, за рахунок співфінансування з місцевих бюджетів -11,0 тис. грн.(оглядова цифрова камера, дермоскоп, монітор життєво важливих показників, дванадцятиканальний електрокардіограф, спірометр).

З метою покращення умов перебування пацієнтів на базі обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова:

 • завершені роботи з реконструкції будівлі корпусу №15, освоєно 1,54 млн. грн. та по капітальному ремонту 2-го поверху лікувального корпусу №17, освоєно5,22 млн. грн.;
 • проводиться реконструкція будівлі корпусу №14, передбачено 7,0 млн. грн., виконано робіт на суму 6,27 млн. грн.;
 • розпочато роботи з реконструкції корпусу №7 з розміщенням нейрохірургічного і інсультного відділень. В поточному році на виконання робіт передбачено 23,6 млн. грн. (в т. ч. кошти ДФРР - 19,98 млн. грн, обласний бюджет 3,6 млн. грн.);виконано робіт на суму 1,96 млн. грн (обласний бюджет).

Завершуються роботи з реконструкції частини інфекційного відділення обласної дитячої клінічної лікарні в відділені екстреної медичної допомоги. На фінансування заходів з обласного бюджету у 2019 році передбачено 11,3 млн. грн., освоєно - 5,81 млн. грн..

Продовжується:

- капітальний ремонт педіатричного відділення обласної дитячої клінічної лікарні, з передбачених 4,0 млн. грн., освоєно 2,82 млн. грн.;

- реконструкція будівлі обласної станції переливання крові - для завершення робіт, розпочатих у 2018 році, передбачено 3,0 млн. грн., освоєно 1,6 млн. грн.;

- роботи з реконструкції ортопедичного відділення для відновного лікування хворих з наслідками травм і захворювань опоно-рухового апарату Жмеринської лікарні відновного лікування, з передбачених 5,4 млн. грн., освоєно 2,39 млн. грн. (в т. ч. 109,5 тис. грн власні надходження);

- роботи з реконструкції головного корпусу окружної лікарні для розміщення рентген операційного блоку з ангіографом в м. Могилів-Подільський, на реалізацію проєкту передбачено 16,7 млн. грн (в т. ч. кошти ДФРР - 10 млн. грн, субвенція з державного бюджету на розвиток окремих територій - 5,7 млн. грн, обласний бюджет - 1 млн. грн.), освоєно 989,6 тис. грн. (обласний бюджет).

Завершено капітальний ремонт Ямпільського відділення територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та телемедицини катастроф». З передбачених 779,7 тис. грн., освоєно 703,6 тис. грн..

Розпочато будівництво свердловини для господарсько-питного постачання Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні. З передбачених 913,8 тис. грн., освоєно 247,6 тис. грн..

 

Пріоритет 5. Зниження смертності хворих області від серцево-судинної патології шляхом реалізації субпроєкту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, яка направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

В області продовжується реалізація субпроєкту Світового Банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

Станом на 01.10.2019 року використано 206,04 млн. грн, з них:

 • 138,37 млн. грн (2 договори) сплачено за будівництво Кардіоцентру та технічний нагляд, з них: 52,1 млн. грн (14 договорів) сплачено за медичне обладнання та витратні матеріали в заклади охорони здоров’я області та м.Вінниці, в межах яких в діючий Кардіоцентр поставлено 24 од. медобладнання, 3195 шт. та 3 комплекти витратних матеріалів, а також 384900 мл лікарських засобів (томоскан та візипак);

- у 74 заклади охорони здоров’я вторинного та первинного рівнів меддопомоги та дистанційно-діагностичного центру - центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф поставлено 656 од. медобладнання та 75 тис. шт. витратних матеріалів для досліджень капілярної крові окремих вікових груп населення;

 • 4,9 млн. грн (5 договорів) використано на виконання комплексу заходів у складі інформаційної кампанії у Вінницькій області та навчально-ознайомчі поїздки щодо вивчення передового досвіду роботи кардіологічних центрів Європи;
 • 10,66 млн. грн (20 договорів) – консультаційні послуги та матеріально-технічне забезпечення ГУС (меблі, комп’ютерна та офісна техніка), операційні витрати.

Впродовж 2019 року субпроєкт профінансовано на суму 64,05 млн. грн, з них:

 • 49,55 млн. грн сплачено за будівництво Кардіоцентру та технічний нагляд, з них:

будівництво – 46,02 млн. грн

технічний нагляд – 3,53 млн. грн

 • 14,5 млн. грн – витрати на медичне обладнання, лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Продовжується будівництво 3-4 поверху будівлі кардіохірургічного центру.

Зросла кількість інтервенційних втручань:

всього виконано 1622 втручань;

планових коронарографій 494;

ургентних операцій стентувань коронарних судин 339.

У новій операційній, створеній та оснащеній медичним обладнанням за кошти регіонального субпроєкту, протягом поточного року здійснено 134 оперативних втручання, з них 36 на відкритому серцю.

 

Пріоритет 6. Соціальний захист окремих категорій громадян. Ефективне функціонування соціальної сфери.

В області діє Комплексна цільова програма соціального захисту населення Вінницької області на 2019-2021 роки, затверджена рішенням 37 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 05.03.2016 року №750, яка спрямована на підвищення рівня життя вразливих та соціально незахищених верств населення шляхом їх соціальної підтримки, надання якісних соціальних послуг, створення безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення; здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, залучення до співробітництва з органами виконавчої влади громадських організацій та благодійних фондів, діяльність яких має соціальну спрямованість.

З метою активізації культурно-дозвіллевої сфери життя людей похилого віку та осіб з інвалідністю у березні 2019 році створено ініціативну групу людей похилого віку області, з якою проведено «круглий» стіл на тему: «Активне довголіття як вимога часу», виготовлено і поширено серед населення соціально спрямований відеоролик щодо здорового старіння та активного довголіття, взаємної відповідальності поколінь та формування позитивного ставлення до похилого та старечого віку.

У звітному періоді продовжено реалізацію інноваційного престиж-проєкту «Від пасивності до пасіонарності» у Могилів-Подільському, Ямпільському, Літинському, Погребищенському, Томашпільському районах та Тульчинській ОТГ, в рамках якого проведено «круглі» столи з людьми старшого віку у Томашпільському, Літинському та Погребищенському районах. В рамках проєкту у липні в Ямпільському районі проведено літню методичну школу для учасників та волонтерів проєкту, в якій взяло участь 50 осіб.

У квітні для резидентів Тиврівського будинку-інтернату геріатричного профілю та мешканців відділення стаціонарного догляду Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Тиврівського району проведено навчально-розважальні заходи в рамках програми «Активне довголіття».

У травні проведено дводенний Обласний форум для людей старшого віку «55+», в якому взяли участь 200 активних пенсіонерів з усієї області та спільно з громадською організацією «Вінниця ДАУН-СИНДРОМ» організовано фотопроєкт «Я хочу! Я мрію! Я буду!».

Спільно з громадською організацією «Фундація суспільного розвитку» у 2019 році проведено:

 • у червні - інтелектуально-спортивний квест, в якому взяли участь 30 осіб - мешканці Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та пенсіонери, які проживають у Вінницькому та Калинівському районах. Також, у червні для резидентів цього пансіонату, Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень та підопічних територіальних центрів соціального обслуговування Вінницького, Гайсинського районів та Немирівської об’єднаної територіальної громади організовано та проведено тематичну поїздку до Націона́льного дендрологічного парку «Софіївка»;
 • у липні - Ярмарку активностей для осіб пенсійного та передпенсійного віку в якій взяло участь 70 осіб старшого віку, які проживають у Погребищенському, Тростянецькому та Оратівському районах;
 • у серпні - заходи з активного дозвілля у Подільському зоопарку, в якому взяли участь 60 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які проживають в Обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, Обласному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, Тиврівському будинку-інтернаті геріатричного профілю, Літинському та Жмеринському районах;
 • у вересні – тематичну поїздку до Браїлівського жіночого монастиря та екскурсію до Садиби фон Мекків, в якій взяли участь 95 людей похилого віку та осіб з інвалідністю, які проживають у Обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку та пенсіонери що проживають у Вінницькому, Калинівському, Літинському, Шаргородському, Барському, Піщанському та Чечельницькому районах.

У липні спільно з громадською організацію молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» проведено інклюзивний наметовий табір «Школа самостійного життя», в якому взяли участь 30 осіб.

У травні та червні, за підтримки облдержадміністрації, Вінницьким обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів - УСІ» проведено спортивні змагання з футболу та легкої атлетики для дітей та молоді з порушеннями ментального розвитку "Спеціальна Олімпіада".

На виконання Комплексної програми та з метою належної організації надання соціальних послуг в області у лютому облдержадміністрацією проведено семінар-нараду «Механізми визначення потреб населення у соціальних послугах. Аналіз та оцінка соціальних потреб населення», в якій взяли участь 120 осіб, в тому числі представники об’єднаних територіальних громад. У березні проведено воркшоп «Організація роботи з людьми з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» в Обласному центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень. У червні та липні спільно з громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» проведено тренінгові навчання «Сучасні практики роботи з літніми людьми. Попередження емоційному та професійному вигоранню» для працівників територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Літинського району та м. Хмільник.

У червні, з метою підвищення рівня професійних здібностей працівників закладів соціальної сфери та запровадження курсів з основ догляду за особами, які потребують сторонньої допомоги, на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку організовано та проведено практичний семінар-навчання «Основи довготривалого догляду за людьми літнього віку» для молодшого медичного персоналу та соціальних працівників (робітників).

Укомплектовано персональними комп’ютерами 5 робочих місць працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту, служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи Барської, Дашівської, Мельниківської, Райгородської, Якушинецької об’єднаних територіальних громад області (відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 20.07.2018 №1051 «Про надання об’єднаним територіальним громадам технічної підтримки щодо виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей» в межах проєкту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» та заходу «Удосконалення адміністрування виплат і послуг»).

Для 21 об’єднаних територіальних громад (Барська, Дашівська, Мельниківська, Райгородська, Якушинецька, Вороновицька, Жданівська, Тростянецька, Шпиківська, Ковалівська, Томашпільська, Гніванська, Сокикринецька, Лука-Мелешківська, Джулинська, Бабчинецька, Ситковецька, Мурафська, Іванівська, Шляхівська, Іллінецька) облдержадміністрацією у серпні-вересні 2019 проведено серію семінарів-навчань «Обговорення діяльності об’єднаної територіальної громади щодо соціальної підтримки населення та питань реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».

За ініціативи облдержадміністрації у серпні у Жданівській ОТГ проведено робочу зустріч по обміну досвідом з питань організації надання соціальних послуг та захисту прав дітей представників Жданівської сільської ради та управління праці та соціального захисту населення Хмільницької районної адміністрації з спеціалістами облдержадміністрації, Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей ОДА, Радницею Мінсоцполітики з питань ВПО та представниками громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями “Гармонія”.

В Гніванській ОТГ проведено семінар-навчання на тему «Виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту дітей. Застосування конфліктно - чутливого підходу до діяльності та при прийнятті рішень у соціальній роботі».

Проведено робочу зустріч з головою Студенянської ОТГ та здійснено моніторинг з відвідуванням суб’єкта впровадження в дослідно-промислову експлуатацію програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» щодо надання адміністративних послуг соціального характеру мешканцям ОТГ.

В рамках реалізації програм забезпечення санаторно-курортним лікуванням окремих пільгових категорій населення протягом січня - вересня 2019 року путівками до санаторіїв Міністерства соціальної політики України («Батьківщина», «Перемога», «Салют», «Слава») забезпечено 440 осіб з числа ветеранів та інвалідів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» (30% від потреби) (за аналогічний період 2018 року забезпечено 419 осіб).

На оплату санаторно-курортного лікування постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях громадян, передбачено 3,21 млн. грн, що дозволить забезпечити санаторно-курортними послугами 370 осіб (43% від потреби). За звітний період послугами санаторно-курортного лікування забезпечено 190 осіб (у 2018 році – 216 осіб).

Триває реалізація бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині забезпечення санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. На 2019 рік видатки із державного бюджету збільшено у порівнянні з минулим роком. У 2018 році було виділено 3,64 млн. грн., що дало змогу забезпечити 529 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, та дітей, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою» (49% від потреби), то у 2019 році виділено 5,12 млн. грн., що дозволить забезпечити 693 особи категорії 1 (63,72% від потреби). Станом на 01 жовтня 2019 року послугами санаторно-курортного лікування забезпечено 438 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Щодо реалізації бюджетної програми «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» за напрямком фінансування «Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів» зазначаємо, що розмір асигнувань у 2019 році зменшився на 1,2% в порівнянні з минулим роком. Так, у 2018 році на реалізацію зазначеної програми виділено кошти у сумі 4,6 млн. грн. (забезпечено 471 особу з інвалідністю, 7,78% від потреби), а у 2019 році – 4,43 млн. грн., (дасть змогу забезпечити 414 осіб з інвалідністю, 6,64% від потреби). Станом на 1 жовтня 2019 року послуги із санаторно-курортного лікування отримало 202 особи (у 2018 році - 246).

Житлову субсидію в грошовій формі станом на 01.10.2019 отримують 88,5 тис. домогосподарств (це 14,5% від загальної кількості домогосподарств - 611576).

В березні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом - 108,1 тис. особам на суму 191,6 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» - 45,7 тис. осіб (83,6%) на суму 76,8 млн. грн.

У квітні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом - 116,8 тис. осіб на суму 208,2 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» - 42,9 тис. осіб (94%) на суму 70,6 млн. грн.

У травні житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом – 107,0 тис. особам на суму 90,8 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» - 31,1 тис. осіб (93%) на суму 26,7 млн. грн.

У червні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом – 18,6 тис. особам на суму 3,8 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» - 2,9 тис. осіб (74%) на суму 997,5 тис. грн.

У липні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом – 21,6 тис. особам на суму 6,2 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» виплачено 5,1 тис. осіб (51%) на суму 2,8 млн. грн

У серпні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом – 22,8 тис. особам на суму 6,3 млн. грн. (100%), АТ «Ощадбанк» 5,2 тис. осіб (58%) на суму 2,7 млн. грн.

У вересні 2019 року житлових субсидій профінансовано Пенсійним Фондом – 22,5 тис. особам на суму 5,2 млн. грн. (100%). АТ «Ощадбанк» 5,4 тис. осіб (49%) на суму 2,2 млн. грн.

В області проведено 100% перепризначення житлових субсидію на неопалювальний період без звернення громадян кількість яких становить 23,0 тис. домогосподарств.

Родинам новонароджених у 2019 році надано 8406 штук одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини.

Забезпечено виплату державних соціальних допомог сім’ям з дітьми (понад 50 тис. осіб), малозабезпеченим сім’ям (понад 7 тис. осіб), на дітей до 6 річного віку які виховуються в багатодітних сім’ях (понад 8 тис. осіб) особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю (понад 19 тис. осіб) та громадянам, які здійснюють догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу (понад 2 тис. осіб) громадянам які доглядають за особою з інвалідністю І групи та яка досягла 80-річного віку (понад 8 тис. осіб), особам, які не мають право на пенсію та особам з інвалідністю (понад 5 тис. осіб).

Щомісячну компенсаційну виплату отримують 5568 непрацюючих фізичних осіб, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами). Сума нарахованих виплат за поточний рік становить 9,83 млн. грн., профінансовано – 9,81 млн. грн. Заборгованість - 771,62 тис. грн. (поточна заборгованість 291,0 тис. грн, та борг минулого періоду становить 480,6 тис. грн.).

 

Пріоритет 7. Соціальна підтримка учасників АТО/ООС та їх сімей, сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, а також сімей героїв Небесної Сотні з Вінниччини.

З метою надання всебічної допомоги учасникам антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції реалізовувались заходи Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил на 2016-2021 роки, затвердженої рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 04.12.2018 №705. За підтримки обласного бюджету у 2019 році надано одноразову матеріальну допомогу 11 сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на загальну суму 660 тис грн та 38 особам, які отримали поранення (травму, контузію або каліцтво) під час проведення антитерористичної операції в східних областях України на загальну суму 760 тис грн. За рахунок коштів обласного бюджету здійснено заходи оздоровлення та відпочинку 2 вдів загиблих учасників антитерористичної операції разом з 4 дітьми шкільного віку та 19 батьків загиблих учасників бойових дій у клінічному санаторії «Авангард» м. Немирів. За рахунок субвенції з державного бюджету придбали квартири учасники АТО, які стояли на квартирному обліку. Загалом, за 2015-2019 роки - 124 сім’ї.

На території області впроваджено низку власних інноваційний проєктів соціальної адаптації, розвитку сімейного дозвілля та психоемоційного розвантаження для учасників бойових дій та їх родин.

Завдяки міжнародним партнерським відносинам з Республікою Польща та фінансової підтримки обласного бюджету організовано оздоровлення та відпочинок (1-9.08.2019) 20 дітей учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, в тому числі дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил у м. Кельце (Польща).

В рамках виконання Протоколу про співпрацю, укладеного між Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації та Головним управлінням соціальної допомоги та захисту дітей м. Ясси (Румунія) від 06.12.2018 №1, вперше цього року, організовано оздоровлення та відпочинок (16-22.08.2019, 25-31.08.2019) 80 дітей учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, в тому числі дітей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил у м. Ясси (Румунія) за фінансової підтримки обласного бюджету.

 

Пріоритет 8. Забезпечення земельними ділянками військово-службовців, які беруть учать у АТО/ООС на Сході України.

Обласна державна адміністрація тримає на постійному контролі питання щодо забезпечення учасників антитерористичної операції земельними ділянками, придатними для будівництва чи/або ведення сільського господарства відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Станом на 18.10.2019 року до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області звернулося 21614 учасників антитерористичної операції з клопотаннями про отримання земельних ділянок. З них, 19041 громадянин вже отримали накази про надання дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну орієнтовну площу 27384,2214 га, в тому числі:

- 3424 учасники антитерористичної операції для ведення індивідуального садівництва, загальною площею 342,5623 га;

- 15618 учасників антитерористичної операції для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 270041,6591 га.

Головним управлінням підготовлено та видано накази про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність на загальну площу 20361,9568 га для 13615 учасників антитерористичної операції.

Крім того, Головним управлінням видано накази про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність 230 членам родин загиблих під час військових дій на загальну орієнтовну площу 311,9818 га. Затверджено документації із землеустрою та передано у власність земельні ділянки 135 вищезазначеним громадянам загальною площею 203,8595 га на території області.

 

Пріоритет 9. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.

На первинному обліку служб у справах дітей перебуває 2314 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 1623 дитини перебуває під опікою, піклуванням громадян, 531 – в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 97 – в інтернатних закладах всіх форм підпорядкування, 1 – виховується в закладах, створених благодійними та громадськими організаціями, 20 – навчаються в вищих навчальних закладах, професійно-технічних училищах різних рівнів акредитації, 41 – в тимчасових формах влаштування (23 - в сім’ях родичів, знайомих, 16 - центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, 2 - інше).

В області 93,1% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплено сімейними формами виховання, що на 0,6% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року.

На даний час в області функціонує 55 дитячих будинків сімейного типу та 133 прийомних сім’ї, в яких на вихованні перебуває 615 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, та осіб з їх числа.

З початку 2019 року в області створено 5 прийомних сімей. До дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей влаштовано 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01 жовтня 2019 року в області усиновлено 44 дитини-сироти та дитини, позбавлених батьківського піклування, (35-громадянами України).

Батькам вихователям та прийомним батькам призначено державну соціальну допомогу за принципом «Гроші ходять за дитиною» на суму 28,0 млн. грн.

Станом на 01.10.2019 року в закладах інституційного виховання та догляду всіх форм підпорядкування виховується 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

З метою популяризації та підтримки національного усиновлення, пріоритетності права кожної дитини на сімейне виховання, акцентування уваги громадськості щодо пропагування сімейних форм виховання, враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, в області 25 вересня 2019 року було проведено VIII форум усиновлювачів з нагоди Дня усиновлення.

Станом на 01.10.2019 року на обліках усиновлених дітей, нагляд за умовами проживання та виховання яких здійснюють служби у справах дітей райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, перебуває 736 дітей. Станом на 01.10.2019 року здійснено нагляд та складено звіти щодо умов проживання та виховання 181 усиновленої дитини.

На особливому контролі знаходиться питання забезпечення реалізації права на виховання у сім’ї дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які внутрішньо переміщені із районів проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території.

Так, в області перебуває 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які внутрішньо переміщені із зони АТО/ООС та тимчасово окупованої території. Діти виховуються в сімейних формах виховання, а саме: в 4 прийомних сім’ях виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з числа внутрішньо переміщених осіб та проживають в с. Слобода Дашковецька Вінницького району, в м. Хмільник, в м. Погребище та в с. Шпиків Тульчинського району.

Під опікою/піклуванням перебуває 9 дітей в 9 сім’ях громадян, які переселились з Донецької, Луганської областей та АР Крим. На даний час зазначені сім’ї проживають у Козятинському, Могилів-Подільському, Мурованокуриловецькому, Немирівському, Погребищенському районах, в містах Вінниця та Жмеринка.

З метою реалізації вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 268 (із змінами) в області проводиться координаційна робота, надаються роз’яснення батькам та іншим законним представникам щодо підстав для встановлення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та порядку його оформлення.

Станом на 01.10.2019 надано статус 160 дітям та розглядаються 182 заяви щодо надання вищезазначеного статусу.

Однією з форм соціальної адаптації дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, є їх соціально-психологічної реабілітація у Вінницькому та Жмеринському обласних центрах соціально-психологічної реабілітації дітей.

Станом на 01.10.2019 у даних закладах перебувало 107 дітей. За вказаний період повернуто до біологічних сімей 14 дітей, 23 дитини влаштовано до сімейних форм виховання та 5 дітей усиновлено.

В районах та містах області діють програми та реалізуються заходи щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, та захисту житлових, майнових інтересів дітей, обсяг фінансування яких на 2019 рік складає 11,56 млн. грн.

Зокрема, в Чечельницькому районі для особи з числа дітей-сиріт за кошти районного бюджету придбано житловий будинок вартістю 100 тис. грн.

Протягом 2019 року 4 дитини-сироти, дитини, позбавлені батьківського піклування, отримали житло, а саме: у Жмеринському районі 1 дитина-сирота набула права власності житловим будинком, який придбано за рахунок коштів батьків-вихователів та 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, з обліку служби у справах дітей Жмеринської райдержадміністрації, яка виховується в дитячому будинку сімейного типу в Іллінецькому районі, отримала ½ частину будинку за рахунок коштів батьків-вихователів; 2 дітям зазначеної категорії, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, м. Жмеринка та Чернівецького району оформлено спадщину.

Протягом 2019 року на обліку знаходилося 5527 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 12225 дітей. 855 сімей (2077 дітей) даної категорії охоплено соціальним супроводом.

Крім того, надавалися послуги консультування, соціальної профілактики, соціальної адаптації, кризового та екстреного втручання, представництва інтересів тощо. Серед сімей зазначеної категорії послугами охоплено 558 сімей (1206 дітей), в яких існує ризик соціального сирітства через ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, жорстоке поводження з дитиною, цілодобове перебування дітей у закладах інституційного догляду тощо.

За результатами роботи 75 дітей повернуто до 49 сімей із закладів державного утримання, попереджено відібрання 1095 дітей із 493 родин, у 2 сім’ях батьків поновлено у батьківських прав стосовно 6 дітей; до 2 сімей повернуто 4 дитини, попередньо відібраних у батьків без позбавлення їх батьківських прав.

Протягом 2019 року в області проведено 3 тренінгових навчання з підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники та усиновлювачі За результатами навчань відповідні довідки та рекомендації отримали 8 сімей та 1 особа – кандидати у прийомні батьки, 11 осіб – кандидати в опікуни. Крім того, проведено 12 навчань із підвищення виховного потенціалу для 176 прийомних батьків та батьків-вихователів області.

З метою надання професійної підтримки прийомних батьків та батьків-вихователів в області запроваджено групи зустрічей для даної категорії, які відбуваються щоквартально в усіх районах та містах обласного значення, де створені та функціонують прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Протягом 2019 року забезпечено соціальним супроводом 138 прийомних сімей та 56 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 639 прийомних дітей та дітей-вихованців.

Козятинський обласний соціальний центр матері та дитини забезпечує тимчасове проживання жінок на сьомому – дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які перебувають у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню батьківських обов’язків. Протягом 9 місяців 2019 року у закладі перебувало 43 особи, з них 16 жінок та 27 дітей.

Жмеринським обласним соціальним гуртожитком забезпечено надання притулку 6 дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа.

В області завершилась літня оздоровча кампанія дітей шкільного віку. На базі закладів середньої загальної освіти працювало 225 таборів з денним перебуванням. в яких відпочило 21190 дітей, та 15 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, які надали  оздоровчі та відпочинкові послуги  8687 дітям. За кошти обласного бюджету послугами з оздоровлення та відпочинку забезпечено 1146 дітей (1062 -2018 р.), а саме: до дитячого табору АІСТ (с.Приморське Одеської обл.) на відпочинок направлено 580 дітей пільгових категорій; до дитячого табору «Колос» (м. Вінниця) - 300 осіб, до дитячого табору санаторного типу «Подільський Артек» (Тульчинський р-н, с Заозерне) - 260 осіб, до дитячого табору «Маяк» (Тиврівський р-н, с. Селище) – 6 осіб. Оздоровчими послугами забезпечено дітей, які перебували у комунальних закладах «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» (22 особи) та «Жмеринський обласний соціальний гуртожиток» (18 осіб).

В УДЦ «Молода гвардія» за 9 місяців направлено 365 дітей (378 – 2018р.), в МДЦ «Артек» – 375(384 – 2018 р.) дітей.

 

Пріоритет 10. Забезпечення ефективної роботи у сфері підтримки сім’ї, запобігання та протидії домашньому насильству, попередження торгівлі людьми, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

Станом на 01.07.2019 в області проживає 15024 багатодітних сімей, в яких виховується 50822 дітей.

У 2019 році 29 жінкам з 18 районів присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Протягом січня-червня 2019 року видано 3271 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та 8252 - дитини з багатодітної сім’ї.

Проведено Обласні свята «Моя сім’я – моя гордість» до Міжнародного дня сім’ї та «Дитинство – країна мрій» до Дня захисту дітей, якими охоплено 2500 дітей з сімей пільгових категорій.

Вперше проведено Обласний форум татусів для тат, які самостійно виховують троє та більше дітей, та Дебатну студію для студентської молоді до Дня родини.

У Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та перебувають у складних життєвих обставинах, що функціонує за рахунок коштів обласного бюджету, протягом 9 місяців 2019 року перебували 26 жінок та 52 дітей, яким надано 806 різних видів послуг.

П’ятьма мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги, які функціонують на території області, допомогу надано 1575 особам.

Організовано та проведено навчання для членів міжвідомчої ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству Барської, Козятинської, Погребищенської, Томашпільської райдержадміністрацій та м. Козятин.

На телефонну «Лінію довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі (0 800 75 04 75), що функціонує за рахунок коштів обласного бюджету, протягом 9 місяців 2019 року за допомогою звернулися 2193 особи (з них - 691 чоловік та 1502 жінки), яким надано інформаційно-консультативні послуги.

Відбулося 3 засідання Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі, на якій розглянуто 8 звернень громадян щодо розміщення реклами, яка містить інформацію з елементами дискримінації за ознакою статі.

В рамках реалізації Обласної комплексної програми у сфері протидії торгівлі людьми проведено навчання членів районної міжвідомчої ради з питань протидії торгівлі людьми Літинської та Тиврівської райдержадміністрацій.

Для відповідальних 120 осіб фахівців та громадських активістів Барської, Вороновицької, Калинівської, Новогребельської, Гніванської, Росошанської об’єднаних територіальних громадах спільно з громадською організацією ВОПО «Джерело надії» проведено 6 навчальних тренінгів «Торгівля людьми: проблема, правила безпеки, допомога постраждалим».

Протягом 9 місяців 2019 року ідентифіковано 13 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з яких 7 особам встановлено відповідний статус.

 

Пріоритет 11. Реалізація програм доступного житла в області.

На реалізацію Комплексної регіональної програми пільгового довготермінового кредитування громадян, які потребують поліпшення житлових умов у Вінницькій області на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням 24 сесії обласної Ради 7 скликання від 28.09.2017 №465, в обласному бюджеті на 2019 рік передбачено 2,5 млн. грн.

За дев’ять місяців поточного року за рахунок коштів обласного бюджету було видано чотири кредити на придбання житла на загальну суму 1,5 млн. грн. На даний час, продовжується робота по прийому документів від осіб-претендентів на отримання кредитів.

 

Пріоритет 12. Забезпечення всіх категорій споживачів питною водою, приведеною до стандартів якості.

Для забезпечення населення області послугами з централізованого водопостачання відповідної якості рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 04.12.2018 №703 «Про обласний бюджет на 2019 рік» передбачені видатки загального фонду обласного бюджету на надання кредитів на будівництво або реконструкцію об’єктів централізованого водопостачання в сумі 5,54 млн. грн. (в рамках Обласної програми «Питна вода»).

13.02.2019 проведено засідання обласної конкурсної комісії та виділено бюджетну позичку в сумі 5,0 млн. грн. КП «Вінницяоблводоканал» на умовах повернення. Враховуючи складний фінансово-економічний стан підприємства наразі опрацьовується питання щодо пролонгації кредитного договору для КП «Вінницяоблводоканал» на термін до 01.07.2020 року.

Крім того, роботи по реконструкції систем водопостачання виконуються за рахунок коштів місцевих бюджетів та власних коштів підприємств в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020 рр.

Отже, заплановані роботи по водопровідно-каналізаційному господарству виконані в цілому на – 100%:

заміна/ремонт водопровідних мереж – 100% (29,6 км)

заміна/ ремонт каналізаційних мереж – 100% (10 км)

підготовка водопровідних насосних станцій – 100% (55 од.)

підготовка каналізаційних насосних станцій – 100% (58 од.)

підготовка свердловин – 100% (256 од.).

 

 

Пріоритет 13. Забезпечення міжнародного співробітництва у сфері соціальної та молодіжної політики.

В рамках виконання Протоколу про співпрацю, укладеного між Департаментом соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації та Головним управлінням соціальної допомоги та захисту дітей м. Ясси (Румунія) від 06.12.2018 №1 здійснено взаємний обмін професійним досвідом з метою вивчення міжнародного досвіду надання соціальних послуг у Ясському повіті, в якому взяли участь 7 працівників закладів соціальної сфери та представники громадських організацій, які працюють з людьми з інвалідністю в області.

В рамках виконання Декларації про подальшу співпрацю у сфері молодіжної політики та побудову відкритих та дружніх відносин між молоддю Вінницької області та Свьєнтокшиського воєводства (Польща), підписаної у 2018 році, в березні 2019 року молодіжна делегація області взяла участь у Свьєнтокшинській студентській Республіці.

Свьєнтокшинська Академія молодих лідерів з з м.Кельце (Польща) перейняла досвід роботи з молоддю і на кшталт нашого заходу створила свій під назвою «Свьєнтокшинська студентська Республіка», метою якого є інтеграція свьєнтокшинського студентського середовища та набування вмінь і громадських цінностей молодих людей.

З метою вивчення та використання набутого європейського досвіду у розв’язанні суспільно значущих проблем у травні 2019 року реалізовано проєкт «Школа міжнародного досвіду організації молодіжного руху». Учасники отримали можливість набути міжнародного досвіду, поспілкуватись з колегами з Румунії та напрацювати нові напрямки взаємодії.

 

 

Пріоритет 14. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту.

В області забезпечено розвиток 95 видів спорту (28 – літніх олімпійських, 3 – зимових олімпійських, 46 неолімпійських видів спорту) та 18 видів спорту інвалідів, що дало можливість до занять видами спорту залучити 23259 осіб.

Літніми олімпійськими видами спорту займалися 18397 осіб. Найбільш масовими та популярними серед населення області є такі олімпійські види спорту: футбол, яким займалися – 6041 особа, волейбол – 2697 спортсменів, легка атлетика – 1459 осіб, баскетбол – 1067 осіб, бокс – 1002 особи, боротьба греко-римська – 994 спортсмени.

Зимовими олімпійськими видами спорту займалися – 252 особи (+139), в тому числі: лижними гонками - 36 спортсменів, фігурним катанням на ковзанах – 36 осіб, хокеєм з шайбою – 180 спортсменів.

Неолімпійськими видами спорту займалися 4308 осіб (+444). Найбільш масовими неолімпійськими видами спорту є: боротьба самбо (389 спортсменів), спортивна акробатика (370 осіб), пауерліфтинг (298 осіб), футзал (185 осіб), рукопашний бій (174 осіб), спортивний туризм (105 осіб).

Видами спорту інвалідів займалися – 302 спортсмени (+35).

В спортивних клубах різних форм власності  займалось – 4835 осіб (+600).

Впродовж 9 місяців 2019 року спортсменами області на офіційних міжнародних змаганнях здобуто 159 медалей різного ґатунку (59 золотих; 51 -срібних; 49 - бронзових) та 509 медалей на всеукраїнських змаганнях (176 - золотих, 181 – срібна, 152-бронзових), підготовлено 237 спортсменів I спортивного розряду, 171 - кандидат у майстри спорту, 54 - майстри спорту України та 4 майстри спорту України міжнародного класу (Мица Василь – пауерліфтинг, Антонюк Вікторія та Сергій Єфремов – спортивні танці, Олександр Рябишин - сумо).

Протягом звітного періоду в області проведено 252 обласних спортивних заходи (чемпіонатів - 154, турнірів - 12, кубків області – 18, навчально-тренувальних зборів – 68), в яких взяли участь близько 17 тис. осіб; здійснено 224 відрядження спортсменів на змагання всеукраїнського та міжнародного рівнів (165 – всеукраїнського, 59 – міжнародного).

До складу національної збірної команди України на 2019 рік з літніх олімпійських видів спорту зараховано 200 вінничан  в тому числі: основного складу – 72 , кандидатів – 68, резерву – 60 осіб. З неолімпійських видів спорту – 224  спортсмени, в тому числі 86 – основного складу, 69 – кандидатів, 69 – резервного складу. Кількість членів національної збірної команди держави від Вінницької області з року в рік є стабільною, що є підтвердженням якісної роботи провідних тренерів області.

З метою реформування КО «Вінницький обласний центр олімпійської підготовки з хокею на траві» відповідним рішенням обласної ради внесені зміни до статуту цього комунального закладу, що дозволить забезпечити подальший розвиток пріоритетних олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Важливе значення у цьому процесі є належна робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл та спортивних клубів.

Впродовж 9 місяців 2019 року в області забезпечено функціонування 54 спортивних шкіл (50 ДЮСШ та 4 СДЮСШОР). Спортом в дитячо-юнацьких спортивних школах займалися 18160 юних спортсменів, що становить 8,9% та разом зі спортивними клубами (в СК займалися 3602 дітей та молоді) - 10,67% до кількості дітей та молоді в області віком 6-18 років.

В ДЮСШ області олімпійськими видами спорту займаються 16174 особи, що становить 89,1% від загальної кількості дітей та молоді спортивних шкіл, неолімпійськими видами спорту – 1816 осіб – відповідно 10%, видами спорту інвалідів – 154 особи – 0,9%. У спортивних школах функціонує 221 відділення з видів спорту, в тому числі з олімпійських 184 і 29 з неолімпійських та 8 за видами спорту інвалідів. Найбільш масовими видами спорту, якими займають діти та молодь є: футбол – займалися 5242 учні; волейбол – 2512 осіб; легка атлетика – 1434 учні та бокс – 912 юних спортсменів.

Дитячо-юнацькі спортивні школи організовували навчально-тренувальний процес на 107 власних спортивних спорудах.

Згідно відповідного рішення обласної Ради створено Вінницьку обласну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу, яка розпочала свою роботу.

У спортивних клубах займаються 3690 дітей, що разом з ДЮСШ становить 10,67% до кількості дітей та молоді віком 6-18 років.

Здійсненні суттєві заходи щодо укріплення матеріальної бази обласних спортивних шкіл, а саме: придбано різноманітний спортивний інвентар, обладнання та спортивний одяг для боксерів, веслувальників, велосипедистів, стрільців і інших, а також 5 пасажирських мікроавтобусів для покращення навчально-тренувального процесу учнів ДЮСШ.

За звітний період з обласного бюджету галузь профінансовано у розмірі 69,8 млн. грн., що на 28,2% більше ніж у відповідному періоді 2018 року.

Продовжувалась робота щодо створення сучасної матеріальної бази  галузі фізичної культури та спорту. Здійснено:

 • реконструкцію:
 • «Районного спортивного комплексу» в м. Козятині;
 • будівлі КО «Спорткомплекс «Здоровꞌя» в м. Вінниця;
 • басейну в м. Жмеринка;
 • будівництво стадіону на території Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу в м. Вінниця;
 • продовження робіт ІІ-ї черги проєкту «Реконструкція приміщення будівлі гімназії під плавальний басейн з критою ванною 25х8,5м м. Могилів-Подільський Вінницької області»;
 • завершення за рахунок бюджетної програми 2018 року «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» будівництво 10 спортивних майданчиків в районах та містах області. Вже урочисто відкриті нові спортивні об’єкти в м. Хмільнику, м. Ладижині, с. Лісова Лисіївка Калинівського району, смт. Тиврів, смт. Чернівці, м. Липовець, м. Немирів, смт. Брацлав, с. Ободівка Тростянецького району, с. Війтівка Бершадського району. До кінця 2019 року заплановано введення в експлуатацію ще 8 спортивних майданчиків.

 

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2019 році реалізується 2 проєкти - реконструкція спортивно-оздоровчого комплексу «Авангард» по вул.Козацькій,3, в смт Браїлів Жмеринського району та будівництво спортивного корпусу по вул. Шкільна в м. Гнівань.

В районах і містах області розпочато будівництво 11 мультифунціональних майданчиків для ігрових видів спорту (згідно постанови КМУ від 05.07.2019 №571 «Деякі питання надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту»).

В регіоні функціонує 4303 спортивних споруди, що на 44 споруди більше, ніж у відповідному періоді 2018 року (в тому числі: 37 стадіонів з трибунами на 1500 місць для глядачів, 571 майданчик з тренажерним та нестандартним обладнанням, 454 футбольних полів, 697 спортивних залів, 164 стрілецьких тири, 88 майданчиків з синтетичним покриттям та інші спортивні споруди).

За рахунок місцевих коштів та відповідної бюджетної Програми з будівництва футбольних полів зі штучним покриттям в області до кінця поточного року будуть функціонувати 18 нових спортивних майданчиків.

З метою соціального захисту і мотивації спортсменів відповідним розпорядженням голови облдержадміністрації з 01 січня по 31 грудня 2019 року призначено 37 щомісячних стипендій обласної державної адміністрації та обласної Ради повідним спортсменам області.

Грошову винагороду з обласного бюджету в розмірі 70,0 тис. грн. за високі спортивні результати надано багаторазовому чемпіону та рекордсмену Європи і світу, майстру спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Івану Чупринку.

Протягом поточного року у Вінниці проведено I обласну Спартакіаду серед команд міських об’єднаних територіальних громад Вінниччини з 6 видів спорту. У змаганнях взяли участь 6 ОТГ. Переможцем Спартакіади стала команда Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади. Крім того, проведена обласна Спартакіада серед сільських та селищних ОТГ за участю 12 команд.

 

 

Пріоритет 15. Збереження культурної спадщини, сприяння розвитку культури і мистецтв та креативних індустрій. Залучення міжнародної співпраці у культурній сфері. Створення належних умов для збереження та розширення доступу громадян до документів Національного архівного фонду.

 

Мережа закладів культури області становить 2106 установ, з них 15 - обласного підпорядкування.

Діяльність галузі забезпечували 6,8 тис. працівників, в т. ч. 1183 працівника в закладах культури і мистецтв обласного підпорядкування.

У 2019 році першим робочим місцем забезпечено 154 випускника обласних вищих мистецьких навчальних закладів, що складає 98%.

Заклади культури клубного типу у звітному періоді залишалися центрами організації дозвілля та творчого розвитку мешканців територіальних громад. В них працювали понад 6,4 тис. клубних формувань, 5 тис. колективів художньої самодіяльності, до участі в яких залучено 70 тис. аматорів сцени. Почесне звання «народний (зразковий) аматорський» мають 469 колективів,4 з яких присвоєно у 2019 році.

З метою збереження кращих традицій народного мистецтва, ремесел, самобутності української нації, створення позитивного іміджу та туристичної привабливості області до Обласного переліку суб’єктів нематеріальної культурної спадщини внесено 5 елементів: «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки», «Тиманівська каша засипана капуста», «Традиційна жіноча вишита сорочка «з квіткою» с.Клембівка Ямпільського району Вінницької області», «Традиція випікання весільного короваю села Бондурівка Чечельницького району Вінницької області», «Нагрудник елемент традиційного жіночого строю Бершадського, Чечельницького районів Вінницької області».

В поточному році реалізовано 150 культурно-мистецьких проєктів, серед яких: 13 міжнародних, 11 всеукраїнських, 75 обласних та 22 регіональних і районних. Кількість відвідувачів вищезазначених заходів становить понад 500 тис. жителів та гостей області. До участі в них залучено понад 1250 кращих творчих колективів і 350 окремих виконавців.

Увагу митців з України та багатьох країн Європи привернули міжнародні фестивалі ім. П. І. Чайковського та Н. Ф. фон Мекк, народної хореографії «Барвінкове кружало», хорового співу ім. В. Іжевського «Над Собом пісня дзвінко лине», Vinnytsia Jazz Fest та мистецький пленер «Кращий художник/The best artist».

У червні поточного року в м. Тульчині проведено I фестиваль «KIDS OPERAFEST TULCHYN», аналогів якому немає в Європі та IІI Міжнародний фестиваль «ОPERAFEST TULCHYN», які відвідали біля 70 тис. глядачів, в т. ч. понад 17 тис. дітей. В рамках фестивалю організовано IІ Всеукраїнську конференцію «Культура і креативні індустрії як основа розумної стратегії розвитку малих територій» спільно з Українським центром культурних досліджень, Інститутом культурної політики, Гете Інституту (Німеччина) та за сприяння Асоціації міст України.

Впродовж 9 місяців 2019 року реалізовано низку всеукраїнських заходів, що вже стали традиційними: свята сатири і гумору ім. С. Руданського, народного мистецтва «Великодня писанка», молодіжний етно-фестиваль «Калинові мости», конкурси учнів мистецьких навчальних закладів «Юний концертмейстер», «Об’єднаймося ж, брати мої», «Червона рута», пленер скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг».

Серед обласних заходів варто відзначити фестивалі народної творчості «Різдвяне диво», «Українська родина – душі берегиня», ромської культури «Девлеса, ромале!», авторської пісні «Вклонімось матері», свята фольклору ім. Г.Танцюри, «Кроковеє колесо» ім. К. Широцького, духової музики «Сурми Поділля», «Скарби «Поділля» та інші.

З метою стимулювання культурного регіонального розвитку та промоції культурної спадщини малих територій, впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації на території історико-культурного заповідника «Буша» (с. Буша Ямпільського району) відбулась презентація мистецького проєкту «Шляхами тканої Буші», який став одним із переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження», започаткованого Міністерством культури України. В рамках проєкту відкрито пам’ятний знак «Без кореня – нескорені» та інтерактивний Музей ткацтва.

Протягом 9 місяців 2019 року колективами обласних академічних театрів здійснено показ 472 вистави, що на 48 більше аналогічного періоду 2018 року. Глядацька аудиторія театрів склала майже 81 тис. глядачів, з них 20 тис. дітей та молоді. Доходи від продажу квитків та інших платних послуг складають 2,9 млн. грн..

Обласним музично-драматичним театром ім. М. Садовського випущено в прокат три нові вистави Р. Куні «Смішні гроші» (режисер-постановник П.Авраменко), Г. Фігейреду «Дім, у якому переночував Бог» (режисер-постановник Т. Славінська), В. Шекспіра «Гамлет» (режисер-постановник Т.Буга). В районах області відбулись покази кращих вистав театру, які переглянули майже 7 тисяч глядачів.

У рамках українсько-американського благодійного проєкту «Незабутня квітка» колектив обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського презентував виставу О. Миколайчука «Квітка» на сценах міст Харкова, Києва, Житомира, Кропивницького тощо. За звітний період відбулися традиційні обмінні гастролі між Вінницьким, Житомирським та Кіровоградським академічними театрами.

Театром ляльок презентовано буфонаду «Муха-цокотуха» за твором К.Чуковського та реалізовано творчий проєкт спільно з обласною організацією Національної спілки письменників України і письменниками Німеччини театральної постановки «Річкова фея Агайя» за твором Г. Діка (переклад – М.Каменюка).

Проведено XI Міжнародний фестиваль «Подільська лялька – 2019» за участю провідних театрів ляльок України, Литви, Молдови, Польщі та Румунії. Учасниками фестивалю стали 90 артистів та понад 2,6 тис. глядачів.

За звітний період обласною філармонією проведено 266 концертів, що на 67 більше в порівняні з аналогічним періодом 2018 року. Концертні програми філармонії відвідали більше 68 тис. глядачів, з яких майже 2 тис. пільгових категорій. Протягом звітного періоду циклом концертів в районах області реалізовувався мистецький проєкт до 75-річчя створення ансамблю пісні і танцю «Поділля».

Мережа мистецьких шкіл області становить 55 установ. Відповідно до Рішення Джулинської ОТГ Бершадського району свою діяльність розпочав комунальний заклад «Джулинська дитяча школа мистецтв».

У 2019 році мистецьку освіту здобували 11071 учнів, що становить 13% від загальної кількості учнів шкільного віку в області. З них 2223 учня навчались в сільських мистецьких школах. Порівняно з 2018 роком чисельність учнів, які отримували освітні послуги в мистецьких закладах освіти збільшилась на 578 осіб (5,5%), в т. ч. на селі - 76 осіб (3,5%).

Протягом поточного року 44 студенти Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича стали переможцями та лауреатами 20 фестивалів професійної майстерності, з яких 8 міжнародних, 10 всеукраїнських, 2 регіональних.

Бібліотечна мережа області складає 921 заклад, в т. ч. 822 на селі, що становить 89% від загальної чисельності бібліотек області. Бібліотечний фонд налічує 12,3 млн. прим.

За 9 місяців поточного року до книгозбірень надійшло 43 тис. примірників видань на суму 2,7 млн. грн., в т. ч. більше 15 тис. з них придбано за кошти місцевих громад. Здійснено передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2019 року на суму 1,6 млн. грн..

Станом на 01 жовтня 2019 р. комп’ютеризовано 442 бібліотеки (48%), в т.ч. 354 (43%) з них у сільській місцевості. У 2019 році придбано 23 комп’ютери та здійснювались відповідні заходи з комп’ютеризації бібліотек в Бершадському, Гайсинському, Літинському, Мурованокуриловецькому, Немирівському, Тростянецькому, Чечельницькому та Шаргородському районах.

Впродовж 9 місяців поточного року працівниками музеїв області створено 535 виставок, проведено 6,5 тис. екскурсій, які відвідали майже 480 тис. осіб. До основного фонду музеїв надійшло понад 4,3 тис. одиниць збереження, що на 345 більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Важливими подіями для обласного краєзнавчого музею стали участь у виставці «Українське коло» в Українському Музеї м. Нью-Йорк (США) з нагоди відзначення 100-річчя визвольних змагань 1917–1921 років та організація VІ обласного фестивалю-конкурсу музейних міні-експозицій «Їх іменами славиться наш край» за участю 25 музеїв області. В експозиціях презентувались матеріали про історичні персоналії Поділля, громадських діячів, учасників бойових дій, науковців, дослідників, відомих архітекторів краю, літераторів, фольклористів, діячів культури і мистецтв.

Продовжується модернізація історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму «Вервольф». Встановлено схему-макет «Ставка «Вервольф» 1942–1944 рр.», розпочато роботи з впровадження технологій доповненої та віртуальної реальності, а також створення туристичних локацій, здійснено другий етап приповерхневих досліджень території на предмет виявлення підземних пустот (польові дослідження).

Відбулось 35 виїздів автомузею обласного краєзнавчого музею з пересувними виставками «Героям слава», «З етнографічної колекції ВОКМ», «Реліквії війни», «Друга світова війна: вінницький вимір», «Визначні пам’ятки Вінниччини», «Видатні особистості Вінниччини», «Сім чудес Вінниччини», «Державотворчі традиції на Вінниччині», «Вінниця і вінничани», «Уклін козацькій славі», «Лицарі козацької звитяги» до навчальних закладів, військових частин, установ міста та області.

Цікаві виставкові проєкти презентував обласний художній музей, серед яких: персональна виставка народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Івана Марчука «Голос моєї душі» за сприяння Консульства Республіки Молдова в Україні, виставка живопису «Образ Шевченка. Сучасний погляд» з колекції Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ) та персональна виставка народного художника України Володимира Слєпченка.

Колективом історико-культурного заповідника «Буша» протягом  звітного періоду створено23 виставки, проведено 524 екскурсії, які відвідали 27 тис. осіб, що вдвічі більше в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. В рамках міжрегіональної співпраці та обміну досвідом працівниками закладу налагоджено творчі зв’язки з Музеєм Гуцульщини та Покуття ім. Йосифата Кобрицького, Музеєм-фортецею м. Сорока (Республіка Молдова).

У червні-липні 2019 року археологічною експедицією Інституту археології НАН України «Уличі» спільно з обласним краєзнавчим музеєм проведено дослідження на території Вінницького, Калинівського, Немирівського районів. За результатами розвідок локалізовано три нових городища, що будуть внесені до реєстру ново виявлених пам’яток (Вороновиця-2, Глинськ, Гущинці). Також виявлено два багатошарових поселення ХVІІ-ХVІІІ ст.

Реалізовано низку пам’яткоохоронних заходів. Для проведення благоустрою території пам’ятки архітектури національного значення «Палац Потоцьких» у м. Тульчині виготовлено робочу документацію та розпочато підготовчі роботи. Продовжуються внутрішні роботи, із залученням коштів державного бюджету, на пам’ятці архітектури місцевого значення «Готель «Савой» у м. Вінниці. Виконано значний обсяг робіт з упорядкування та ремонту пам’яток, пов’язаних з подіями Української революції 1917-1921 рр. та ІІ Світової війни 1939-1945 років.

Здійснювалась активна пам’яткоохоронна робота на пам’ятках археології, яким загрожує знищення в результаті будівельних чи сільськогосподарських робіт. Спільно з Національною поліцією України та Вінницькою обласною прокуратурою попереджено незаконне використання 15 пам’яток археології.

Продовжується робота з паспортизації об’єктів культурної спадщини. За рахунок додатково виділених коштів з місцевих бюджетів та спонсорської допомоги виготовлено 6 паспортів і укладено 6 охоронних договірів на пам’ятки археології в Немирівському, Тиврівському і Шаргородському районах та 1 – на пам’ятку архітектури.

З метою апробації європейських стандартів у сфері охорони культурної спадщини, створення сприятливих умов для отримання доступу до інформації про нерухомі об’єкти культурної спадщини та їх ефективного обліку започатковано пілотний проєкт впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, що розташовані на території Вінницької області.

Реалізацію культурної політики у сфері кінообслуговування забезпечували  обласний центр кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля», кінотеатр «Родина» м. Вінниці та 9 районних дирекцій кіновідеомережі.

З метою популяризації вітчизняного кіно та патріотичного виховання населення Центром проводились акції під відкритим небом з показом українських кінострічок, активно працював кіноабонемент для учнівської молоді. Вперше в області впроваджено пізнавально-розважальний проєкт «Кіноканікули» з демонстрацією анімаційних фільмів вітчизняних виробників.

Від надання платних послуг населенню, оренди приміщень та інших позабюджетних надходжень у поточному році отримано 20,5 млн. грн., що на 5% більше відповідного періоду минулого року.

Середня заробітна плата одного працюючого в галузі культури складає 6422,9 грн., що на 13,6% більше відповідного періоду минулого року.

З метою заохочення митців до творчого пошуку та підтримки творчих ініціатив здійснюється виплата персональних та творчих стипендій облдержадміністрації та обласної Ради в галузі культури і мистецтв 17 митцям, 18 письменникам Вінниччини та 5 кращим студентам вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у сумі 228,0 тис. грн.. Крім того, преміальний фонд всеукраїнських конкурсів імені М.Леонтовича, М.Коцюбинського та C. Руданського з 2019 року збільшено до 180,0 тис. грн..

Станом на 01 жовтня 2019 року проведено капітальні і поточні ремонти на 178 об’єктах закладів культури області на загальну суму 39,8 млн. грн..

За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету проведено ремонтні роботи в 7 закладах культури обласного підпорядкування на загальну суму 20,3 млн. грн.. Здійснено реконструкцію будівлі театру ляльок (17,4 млн. грн.), благоустрій території Палацу Потоцьких в м. Тульчині (775,0 тис. грн.), центрального входу облмуздрамтеатру                            ім М. Садовського (1,3 млн. грн.), утеплення фасаду Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича (557,6 тис. грн.), ремонт даху Тульчинського коледжу культури (1,0 млн. грн.). Завершуються ремонтні роботи системи опалення ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва (517,6 тис. грн.).

Суттєво оновлено технічне оснащення закладів культури області. На придбання музичних інструментів, звукопідсилювальної апаратури, аудіовізуальної техніки, сценічних костюмів використано понад 18 млн. грн..

За 9 місяців 2019 року Державним архівом Вінницької області з метою збільшення доступу до документів НАФ на веб-сайт архіву додано описи по фондах Д-911 («Лубєнські, графи-землевласники в Україні, Білорусі та Польщі»); Д-912 («Свято-Воздвиженська церква с. Стара Цибулівка Ольгопільського повіту»); Д-913 (Святого Олександра Невського церква, с. Цибулівка Ольгопільсько-го повіту»).

Державним архівом Вінницької області виготовлено 165 тис. сканів.

Читальний зал №1 ДАВіО (вул. Соборна, 17) додатково обладнано 5 робочими місцями для перегляду оцифрованих архівних документів.

Усього обладнано 10 робочих місць:

- 5 терміналів доступу (тонкі клієнти) Ncomputing l230 з моніторами,  діагоналлю 17 дюймів;

- 5 моноблоків Acer Aspire C22-720 з діагоналлю 21,5.

 

Пріоритет 16. Розвиток туристичної галузі.

Область має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму: особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство флори і фауни, санаторно-курортне лікування (курорт державного значення Хмільник), історико-культурний та туристично-рекреаційний потенціал, достатні людські ресурси, розвинуту мережу транспортного сполучення, можливість авіасполучення.

Аналіз показників туристичної діяльності свідчить про позитивну динаміку розвитку галузі. Туристичні послуги в області надають 87 суб’єктів господарювання (7 ліцензованих підприємств (туроператорів), близько 78 туристичних агентів та 2 суб’єкти з надання екскурсійних послуг), кількість яких в порівняні з попереднім роком збільшилась на 26% або 18 суб’єктів господарювання. У структурі мережі за типами суб'єктів туристичної діяльності найбільш численною категорією є турагенти – 90% від загальної кількості суб'єктів. Кількість туристів, обслугованих суб’єктами господарювання, що здійснюють туристичну діяльність в області в 2018 році становила 42,2 тис. осіб та збільшилась в порівняні з попереднім роком на 9%.

За січень-вересень 2019 року туристичний збір до місцевих бюджетів склав 1686,4 тис. грн., що в 4,9 рази більше у порівнянні з минулим роком.

В області на державному обліку перебуває 4330 пам’яток культурної спадщини: 1739 – археології, 1897 – історії, 548 – містобудування та архітектури, 98 – монументального мистецтва, 47 – садово-паркового мистецтва, 1 – ландшафтна.

Туристичний потенціал області було презентовано на 25 ювілейній Міжнародній виставці «UITT: Україна – подорожі та туризм» протягом 27 – 29 березня 2019 року у Києві. Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитися з такими інформаційними матеріалами як: «Вінниччина туристична/Tourism in Vinnytsia region», «Economy and Tourism of Vinnytsia region» («Економіка та туризм Вінницької області»), «Стежками Вінниччини», «Вінниччина – подорож за враженнями», «Хмільник – близький кожному» та з багатьма іншими.

Актуальним питанням для Вінниччини є розвиток сільського зеленого туризму. В області забезпечено діяльність близько 30 садиб, що пропонують комфортне проживання, сімейний відпочинок, народну традиційну кухню, екологічно чисті продукти харчування, цікаве дозвілля.

Організовано 2 навчальних семінари для суб’єктів туристичної діяльності та осіб, які бажають займатися сільським зеленим туризмом, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, а саме:

- «Успішні практики розвитку сільського зеленого туризму в регіоні» (35 учасника, с. Гайове, Барський район);

- «Сучасні підходи до розвитку сільського зеленого туризму» на території комплекс «ART-драбина» (34 учасника, с. Буша, Ямпільський район).

За результатами проведених заходів, учасники ознайомилися з туристичним потенціалом Вінниччини, особливостями нормативно-правового регулювання, стандартами якості та успішним досвідом залучення грантових коштів в сферу туризму, можливими джерелами фінансування для започаткування власної справи, а також отримали практичний досвід щодо створення конкурентоспроможного туристичного продукту та просування власних закладів на електронних платформах.

Спільно з Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування проведено семінар на тему: «Сільський та міський туризм. Шляхи посилення співпраці між усіма зацікавленими сторонами» для осіб відповідальних за туристичний розвиток в районах та громадах Вінниччини - всього 35 учасників.

Програма заходу включала знайомство із туристичним потенціалом Вінниччини, музейним туризмом, а також обговорення впливу туристичних переваг на розвиток територій громад, огляд креативних ідей та виконання практичних кейсів з формування туристичної привабливості територій.

Також відбувся семінару на тему: «Підвищення туристичної привабливості регіону. Розробка концепції розвитку Іллінецького кратеру». Під час заходу були обговорені питання щодо розвитку туристичного комплексу Іллінецько - Липовецького кратера, який зміг би задовольнити не лише українського туриста, а й бути цікавим для туристів з інших країн.

Зокрема, були залучені польські експерти у галузі туризму, які займалися створенням ЮраПарку в Сьвєнтокшиському воєводстві, ознайомили присутніх з досвідом партнерства заради успіху шляхом консолідації влади, бізнесу і громадськості при реалізації ідеї «Балтівський Парк Динозаврів». Наразі триває розробка концепції розвитку Іллінецького кратеру.

Організовано та проведено фестиваль «Диво з горнятка» (свято Тиманівської каші). На фестивалі мешканці кожного села Тульчинської громади презентували свою - страву за власним, унікальним рецептом. Особливою родзинкою фестивалю стали різноманітні майстер-класи від засновниці проєкту «Гастрогід Вінниччини» Олени Павлової, майстрів народної творчості та розваги від туристичних операторів, безпрограшна лотерея та встановлення гастрономічного рекорду. У рамках фестивалю відбулось урочисте відкриття нової експозиції Тиманівського художнього музею ім. Т. Г. Шевченка, а також виставка творів декоративно-прикладного мистецтва молодих майстрів та театралізований концерт «Смачна каша».

З метою визначення потенційно привабливих для туристів об’єктів, зокрема, палаців, відповідних закладів харчування та розміщення проведено шість виїзних обстежень об’єктів туристичної інфраструктури 10 районів Вінниччини, в тому числі було оглянуто палацово-паркові комплекси, об’єкти історико-культурної спадщини, музеї, садиби зеленого туризму, а також водний маршрут по річці Південний Буг на території ландшафтного парку «Немирівське побужжя» від с. Никифорівці до с. Сокілець Немирівського району. (загалом 42 об’єкти).

За результатами поїздок визначено потенційно привабливі для туристів об’єкти, заклади розміщення, місця активного відпочинку. Крім того, дані об’єкти рекомендовані туристичним операторам для включення до нових туристичних маршрутів.

Новостворені маршрути пропонуються потенційним туристам, що віддають перевагу індивідуальним подорожам та туристичним операторам, які здійснюють діяльність на внутрішньому ринку туристичних послуг.

 

З метою створення умов для організації повноцінного сімейного відпочинку, збереження і відтворення в штучних умовах рідкісних та занесених до Червоної книги тварин та птахів, промоції туристичного потенціалу регіону, проведено роботи щодо облаштування інфраструктури Відокремленого підрозділу Подільський зоопарк ВОКСЛП «Віноблагроліс» - заклад налічує більше 400 представників різних видів тварин та є однією із туристичних родзинок Вінниччини.

З метою промоції туристичного потенціалу Вінницького регіону проведено прес-тур для представників туристичних компаній, засобів масової інформації та інших зацікавлених організацій по туристичних об’єктах області. В рамках прес-туру було зроблено акцент на розвиток культурно-пізнавального (палацово-паркові комплекси), сільського зеленого туризму (садиби, подільський колорит, народні звичаї та традиції) та медичного туризму (санаторії м. Хмільник). Даний захід підвищив рівень поінформованості потенційних туристів з інших регіонів України, який в свою чергу стимулюватиме збільшення туристичних потоків у Вінницьку область.

 

Пріоритет 17. Сприяння розвитку вітчизняного книговидання та розповсюдження, популяризації читання.

Розвиток галузі книговидання, забезпечення доступною книжковою продукцією всіх соціальних, професійних, вікових груп населення суттєво впливають на вирішення проблем, пов’язаних із розумінням історії, духовністю, освітою, вихованням, наукою, культурою, моральністю, поінформованістю суспільства.

Актуальною є проблема забезпечення реалізації в області державної політики щодо створення належних умов для розвитку книговидавничої справи та книгорозповсюдження.

В рамках реалізації Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019 - 2021 роки в області проводяться заходи щодо фінансової підтримки книговидавничої галузі, розвитку духовності нації шляхом систематичного проведення презентацій книжкових видань, круглих столів, конкурсів, інших заходів з популяризації читання, насамперед серед дітей та молоді.

У 2019 році на фінансову підтримку редакційно-видавничих груп «Реабілітовані історією» передбачено кошти обласного бюджету у сумі 682,0 тис. грн., «Книга Пам’яті України» - 439,0 тис. грн., «Звід пам’яток історії та культури Вінницької області» - 579,0 тис. грн. та комунальної установи «Видавничий дім «Моя Вінниччина» - 1,0 млн. грн..

Протягом зазначеного періоду забезпечено збір та підготовку матеріалів до видання наступних томів обласної «Книги Пам’яті України. Вінницька область», «Реабілітовані історією» та «Звід пам’яток історії та культури Вінницької області».

Обласним бюджетом у 2019 році передбачено кошти у сумі 1,0 млн. грн. на видання творів місцевих авторів. Експертною радою з питань видання творів місцевих авторів відібрано 31 твір, видання яких здійснюватиметься коштом обласного бюджету після завершення процедури відкритих торгів.

Видані книги використовуються для проведення презентацій, поповнення бібліотечних фондів, обслуговування делегацій, репрезентації області в Україні та за кордоном, вручення переможцям змагань, конкурсів та олімпіад.

Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету здійснюється видання книг серії «Моя Вінниччина» - літопис історії населених пунктів області, а також випуск літературно-мистецького журналу «Вінницький край», який пропагує здобутки національної літератури, культури і мистецтва. У 2019 році на видання книг цієї серії передбачено кошти у сумі 300,0 тис. грн.. За результатами проведених процедур державних закупівель 8 книг цієї серії вже здано до друку.

Надано фінансову підтримку комунальній установі «Видавничий дім «Моя Вінниччина» на суму 466,6 тис. грн. що дало можливість забезпечити якісний та вчасний випуск обласного літературно-мистецького журналу «Вінницький край» та підготувати до друку книги серій «Бібліотечка журналу «Вінницький край», «Історичні постаті Поділля», «Моя Вінниччина».

 

Пріоритет 18. Забезпечення міжконфесійної та міжнаціональної злагоди в області.

Протягом 9 місяців 2019 року в області проведено ряд культурно-мистецьких, освітніх, інформаційних заходів з міжнаціональних та міжконфесійних питань, а саме: День пам’яті жертв Голокосту (січень); літературно-мистецьке свято «Рідна мова – коріння нації» присвячене Міжнародному дню рідної мови (лютий); відзначення 160-ї річниці великого письменника єврейського народу, уродженця української землі Шолом-Алейхема (Соломона Наумовича Рабиновича) (березень); зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом Республіки Білорусь в Україні з білоруською спільнотою (березень); засідання обласної Ради представників національно-культурних товариств (березень, вересень); єврейське національне свято «Пурім» (березень); ІІІ обласний фестиваль ромської культури «Девлеса ромале» (квітень); траурний мітинг, присвячений 77-й річниці ІІ масового розстрілу євреїв нацистами в роки Другої Світової війни (квітень); відкриття виставки «Український єврейський сімейний альбом», присвячений Дню пам’яті та примирення (травень); зустріч керівництва обласної державної адміністрації та голови польських національно-культурних товариств Вінниччини з делегацією Свєнтокшиського воєводства (травень); ХІХ дні польської культури у м. Бар (травень); день республіки Азербайджан (травень); ІІІ міжнаціональний фестиваль «Ми одна родина, наша рідна Брацлавщино!» (червень); дні грузинської культури (липень); дні слов’янської писемності (липень); культурно-просвітницький захід за участю протестантських релігійних організацій області (АСД, ХВЄ, ЄХБ та інших церков) «Без сім’ї немає щастя на землі» (серпень); науково-практична конференція «Досвід Церкви АСД у формуванні духовних цінностей молоді засобами релігійної освіти» (вересень); науково-практична конференція «Майбутнє українського народу – за людиною з душею» (вересень); всеукраїнський конгрес сімей, в рамках заходу у м. Шаргород відбулася дієцезіальна хресна хода дорогою Ісуса Христа на Голгофу, присвячена примиренню в сім’ях, конференції відомих спеціалістів, локальні молодіжні конференції в костелах міста Вінниці, марш сімей у м. Вінниці, родинний фестиваль та святкова меса (вересень).

Крім того, за підтримки управління у липні 2019 року дитячий хор «Молоде листя», який діє при «Польському домі» м. Бар взяв участь у 45–му Міжнародному харцерському фестивалі дітей та молоді у м. Кельце та народний аматорський польський вокальний ансамбль «Срібні голоси» громадської організації «Спілка поляків Вінниччини» - у Хоровій Академії у м. Кошалін.

Також проведено військово-патріотичні заходи: «Я патріот своєї вітчизни» у духовно-християнських таборах для дітей та молоді. Загалом, спільними зусиллями у таборах відпочинку релігійних організацій оздоровлено понад 2,5 тис. дітей та молоді.

 

Ціль 5. ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

 

Пріоритет 1. Забезпечення екологічної безпеки та використання рекреаційного потенціалу області.

Одним із пріоритетів регіонального розвитку є забезпечення екологічної безпеки.

У 2019 році на реалізацію екологічних заходів в обласному бюджеті передбачено кошти у сумі 61,8 млн. грн. (на 14,0 млн. грн. менше ніж у 2018 році у зв’язку із зменшенням надходжень до спецфонду обласного бюджету).

На фінансування екологічних заходів у поточному році надійшло 145 запитів на загальну суму майже 300,0 млн. грн.

Обласною Конкурсною комісією прийнято рішення про реалізацію 42 природоохоронних заходів на загальну суму 61 млн. грн., серед яких:

 • 12 заходів у сфері поводження з ТПВ (13,8 млн. грн.);
 • 9 заходів щодо об’єктів водовідведення (18,9 млн. грн.);
 • 6 заходів по відновленню та збереженню природно-заповідного фонду (3,0 млн. грн.);
 • 5 заходів з проведення робіт щодо поліпшення технічного стану водойм (11,8 млн. грн.);
 • захід щодо охорони тваринного світу (0,3 млн. грн.);
 • захід з охорони атмосферного повітря (10,0 млн. грн.);
 • 8 інших заходів (3,2 млн. грн.).

Станом на 01.11.2019 року з передбачених коштів Фонду профінансовано з врахуванням готовності для проведення робіт, проведення тендерів 31,5 млн.грн., з яких освоєно майже 29 млн. грн. (92% до спрямованих асигнувань).

Серед пріоритетних природоохоронних заходів у поточному році уже реалізовано:

у сфері поводження з ТПВ

 • придбання модульної сортувальної лінії потужністю 6 тис. т/рік (Северинівська ОТГ) вартістю 2,26 млн. грн. (кошти Фонду).

Це перша в Україні мобільна сміттєсортувальна станція вітчизняного виробника, конструкція якої дозволить працювати з ТПВ на території всіх населених пунктів Северинівської об’єднаної територіальної громади - станцію можна переміщувати на різні локації за допомогою трактора. Універсальний завантажувальний пристрій дозволяє працювати з контейнерами різного типу і об’єму, відходи розділяють у окремі баки на чотири фракції: ПЕТ-тара, папір, картон, скло; в середині станції встановлені ультрафіолетові лампи для обеззаражування, кабіна обладнана системою вентиляції.

 • встановлення обладнання для перероблення пластикових відходів потужністю 40 м2 плитки/зміну (12 год.) (Іллінецька ОТГ) вартістю 965,0 тис. грн. (кошти Фонду – 800,0 тис., міський бюджет – 165,0 тис. грн.).

Проєкт передбачає перероблення пластикових відходів Іллінецької, Оратівської та Дашівської об’єднаних територіальних громад. Реалізація заходу сприятиме додатковим надходженням до місцевого бюджету (70,0 тис. грн./міс.), створенню 4-х нових робочих місць, зменшенню витрат на облаштування тротуарів.

 • для поліпшення технічного стану водойм придбано земснаряд потужністю 800-840 м. куб./ год. (по твердому ґрунті – 100 м. куб./год., глибина розчистки водойми – до 14 метрів) вартістю 6,0 млн. грн. (кошти – Фонду).

В поточному році за допомогою земснаряду розчищено русло річки Південний Буг довжиною 800 м в районі водозабору санітарно-захисної зони КП «Вінницяоблводоканал».Наступним кроком передбачається розчистка русла річки Південний Буг в місцях водозабору для покращання забезпечення питною водою жителів смт Стрижавка та м. Хмільника.

Системний підхід до вирішення питань у сфері поводження з ТПВ залишається одним із найважливіших пріоритетів стратегічного розвитку області, оскільки вирішення зазначеного питання є запорукою забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища.

В області проводиться значна робота щодо мінімізації обсягів захоронення твердих побутових відходів шляхом запровадження роздільного збору ТПВ за місцем їх утворення (відбір скла, полімерів, заліза та паперу).

Впровадження такої практики має досить позитивну тенденцію. Так, на кінець 2017 року роздільний збір було організовано у 37 населених пунктах, на кінець 2018 року у 74 населених пунктах області, а станом на ІІІ квартал поточного року вже у 118 населених пунктах запроваджено такий збір.

Крім того, в області завершено реалізацію проєктів по будівництву (облаштуванню) сміттєсортувальних комплексів в містах Іллінці та Калинівка. Сміттєсортувальні лінії працюють в тестовому режимі.

Завершується реалізація проєктів по облаштуванню сміттєсортувальних комплексів в містах Козятин, Хмільник.

Важливим акцентом у даному напрямку визначено міжмуніципальну співпрацю громад та розробку спільної логістичної схеми. Робота даних ліній (комплексів) спрямована не лише для потреб окремо взятої територіальної громади (міста чи селища), а і для потреб всього району і навіть сусідніх територіальних громад, пов’язаних між собою логістичною схемою.

Так, Іллінецькою міською радою продовжується робота по реалізації заходів міжмуніципального співробітництва у сфері поводження з ТПВ із Дашівською ОТГ, Ковалівською ОТГ, Оратівською селищною радою.

Разом з тим, з метою налагодження ефективного процесу переробки ТПВ в Іллінецькій міській ОТГ придбано обладнання для перероблення пластикових відходів з метою виробництва піщано-полімерної тротуарної плитки. Таким чином, на території Іллінецької ОТГ буде створено комплекс не лише з сортування, але й з переробки втор сировини.

Крім того, в області продовжується робота з розробки проєкту Регіонального плану управління відходами. На даний час членами Робочої групи, за результатами опрацювання вихідних базових даних та проведення верифікації першого та другого розділів проєкту, підготовлено чергові розділи, які після проведення верифікації будуть внесені на публічне обговорення, зокрема серед органів місцевого самоврядування.

Одночасно, з метою підвищення рівня свідомості та культури населення щодо сучасного та безпечного поводження з відходами, в області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота. Інформація з даної тематики транслювалася у телевізійних новинах та програмах філії ПАТ НСТУ «Вінницька РД «ВІНТЕРА», у прямому ефірі «Новий день», у випусках новин ТРК «Вінниччина», а також озвучувалась під час радіоефірів обласного радіо в інформаційному випуску «Резонанс».

 

Пріоритет 2. Досягнення оптимального рівня лісистості та посилення контролю за охороною і захистом червонокнижних та мисливських тварин.

З метою досягнення оптимального рівня лісистості області Вінницьке обласне комунальне спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Віноблагроліс» проводить роботи по виготовленню правовстановлюючих документів (державних актів) на землі, непридатні для сільськогосподарського використання та винесення меж в натурі на землі, передані в постійне користування ВОКСЛП «Віноблагроліс».

За 9 місяців 2019 року за власні кошти дочірніми підприємствами було виготовлено 35 правовстановлюючих документів на земельні ділянки по сільським радам.

Для посилення контролю за охороною і захистом червонокнижних та мисливських тварин: за 9 місяців 2019 року на ці цілі підприємством при плані 440,0 тис. грн., витрачено 415,0 тис. грн. (утримання мисливствознавця, єгерів та витрати, які пов’язані з охороною мисливських угідь). Заготівля кормів для зимової підгодівлі червонокнижних та мисливських тварин буде проведено згідно потреби та мисливського впорядкування.

 

Ціль 6. РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

 

Пріоритет 1. Інформаційне забезпечення державної політики, підвищення ролі засобів масової інформації у становленні громадянського суспільства та рівня взаємодії органів місцевої влади із ЗМІ та інститутами громадянського суспільства.

Облдержадміністрацією здійснюється щоденне інформування громадян області про діяльність місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування з актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного життя регіону.

Протягом звітного періоду організовано близько 60 теле- та радіоефірів за участю керівників місцевих органів виконавчої влади.

З метою підвищення обізнаності та набуття нових знань фахівцями місцевих органів виконавчої влади та представників прес-служб територіальних відомств та міністерств протягом 9 місяців 2019 року проведено 6 навчальних семінарів-тренінгів за участю відомих тренерів всеукраїнської школи з питань комунікацій OLD SCHOOL. Також Національною премією для журналістів «Media etk» за партнерства «Ліги блогерів та трендмейкерів Yuccie» у співпраці з облдержадміністрацією 16 жовтня 2019 року проведено інформаційну, неполітичну зустріч з місцевими масмедійниками на тему «Ефект медіа 2020».

Забезпечено проведення консультацій з громадськістю з питань формування і реалізації державної та регіональної політики. За 9 місяців 2019 року проведено 9 консультацій з громадськістю у формі публічного громадського обговорення. Інформація щодо проведення консультації з громадськістю систематично розміщується на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у розділі «Громадянське суспільство», рубриці «Консультації з громадськістю».

Окрім того, у розділі «Громадянське суспільство», рубриці «Консультації з громадськістю», підрубриці «Орієнтовний план проведення консультацій» розміщено орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю структурними підрозділами обласної державної адміністрації у 2019 році.

При облдержадміністрації діє громадська рада до складу якої увійшли 35 представників найдієвіших інститутів громадянського суспільства Вінниччини.

Засідання правління Громадської ради при облдержадміністрації відбуваються 2 рази на місяць. Голова Громадської ради при облдержадміністрації систематично бере участь у нарадах голови облдержадміністрації, а керівники комітетів Громадської ради включені до комісій, що діють при структурних підрозділах облдержадміністрації.

Як дорадчий орган при облдержадміністрації також діє Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства, до складу якої увійшли представники облдержадміністрації, депутати обласної Ради, науковці, представники організацій громадянського суспільства регіону у загальній кількості 20 осіб. Протягом зазначеного періоду відбулося 2 засідання Координаційної ради. Діяльність Координаційної ради систематично висвітлюється на офіційному веб-сайті облдержадміністрації у розділі «Громадянське суспільство», рубриці «Координаційна рада».

Щороку облдержадміністрацією проводиться конкурс з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету (далі – конкурс).

У 2019 році за результатами конкурсу відібрано 25 проєктів громадських організацій Вінниччини. Обласним бюджетом на поточний рік на співфінансування реалізації програм інститутів громадянського суспільства передбачено кошти на загальну суму 1 млн. грн.

Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Вінницької області (далі – Центр) протягом 9 місяців 2019 року було проведено низку навчальних заходів, зокрема:

1) навчально-методичні семінари та тренінги для фахівців місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та представників організацій громадянського суспільства щодо механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації державної, регіональної та місцевої політики;

2) круглі столи для членів Громадської ради при облдержадміністрації та Громадської ради при обласній Раді з питань прийняття управлінських рішень.

Окрім того, Центром було забезпечено включення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування до навчального модулю «Налагодження діалогу Влада – Громада», а також розроблено та видано інструктивно-методичні матеріали до практичних занять щодо форм участі громадськості в процесах прийняття управлінських рішень.

В області надається правова допомога з питань порядку створення і діяльності інститутів громадянського суспільства.

Відповідно до розділу III «Особливості проведення державної реєстрації через фронт-офіси» Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09 лютого 2016 року №359/5, консультації з питань порядку створення та діяльності інститутів громадянського суспільства надаються центрами надання адміністративних послуг, утвореними відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги».

Наказом Міністерства юстиції України від 17 червня 2016 року №1717/5 з метою забезпечення доступності, а також підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань, запроваджено пілотний проєкт щодо забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісами. У рамках проєкту надання правової допомоги представникам інститутів громадянського суспільства забезпечується 4 місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Вінницьким, Гайсинським, Козятинським і Томашпільським.

З метою сприяння участі інститутів громадянського суспільства у соціально-економічному розвитку, в області запроваджено механізм «соціального замовлення» соціальних послуг.

Проводиться постійна робота щодо надання інститутам громадянського суспільства Вінниччини необхідної консультативної підтримки з питань їх взаємодії з місцевими органами виконавчої влади, а також у питаннях поширення інформації про їх діяльність на території області та здійснення на постійній основі інформаційної підтримки виконання (реалізації) їх програм (проєктів, заходів).

В області діє Центр підтримки інститутів громадянського суспільства. Це спеціалізована громадська платформа, за допомогою якої мешканці міста, громадські організації, представники органів державної влади та місцевого самоврядування мають змогу дискутувати щодо регіонального розвитку, обмінюватися досвідом, долучатися до місцевих процесів та реформ.

 

Пріоритет 2. Створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування патріота і громадянина.

Протягом звітного періоду на виконання Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням 36 сесії обласної Ради 7 скликання від 04 грудня 2018 року, реалізовано 32 проєкти та заходи на загальну суму майже 1,5 млн. грн. Загалом заходами програми охоплено близько 8 тис. осіб.

Для фінансування проєктів та заходів в рамках Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, затвердженої рішенням 13 сесії обласної Ради 7 скликання від 20 грудня 2016 року №224 (зі змінами), на 2019 рік виділено 1,2 млн. грн.

Протягом звітного періоду реалізовано та проведено 16 проєктів/заходів на загальну суму 780,00 тис. грн, а також продовжується реалізація довгострокових проєктів: «Медіа підтримка проєктів, створених в рамках програми національно-патріотичного виховання у Вінницькій області на 2019 рік» та «Культурно-просвітницький лекторій «Свій/чужий/інший» у площині міжнаціональних відносин: український вимір та регіональні контексти». Загалом протягом звітного періоду безпосередньо та опосередковано охоплено близько 6 тис. осіб.

 

Пріоритет 3. Зміцнення законності і правопорядку, належне забезпечення конституційних прав та інтересів громадян. Посилення заходів щодо запобігання корупції.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» та розпорядження голови облдержадміністрації  від 21 листопада 2018 року №893 затверджено Антикорупційну програму облдержадміністрації на 2018-2019 роки.

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №252 від 29.06.2017 року проводиться додаткова ідентифікація корупційних ризиків в діяльності облдержадміністрації.

Одночасно забезпечено розробку антикорупційних програм юридичних осіб, які відповідають вимогам статті 62 Закону України «Про запобігання корупції».

В області системно проводиться робота щодо підвищення ефективності інформаційних заходів з питань антикорупційної політики.

Зокрема, забезпечено постійне оновлення рубрики «Запобігання проявам корупції» офіційного веб-сайту облдержадміністрації, на якому розміщено телефони антикорупційних ліній прямого зв’язку прокуратури області, ГУ Національної поліції у Вінницькій області, УСБ України у Вінницькій області та облдержадміністрації. Відповідна робота проводиться райдержадміністраціями та міськими радами міст обласного значення.

У приміщеннях місцевих органів виконавчої влади розміщені інформаційні стенди «Cуспільство проти корупції».

Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) від 10 червня 2016 року №2 з 1 січня 2019 року була проведена кампанія подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) з врахуванням положень частини п’ятої статті 45 Закону 3202 посадових осіб Вінницької обласної державної адміністрації та районних державних адміністраціях були зобов’язані до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларації.

Станом на 01 квітня до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подано 3198 декларацій, що складає 99,88% від загальної кількості декларацій.

Облдержадміністрацією забезпечується перевірка своєчасності подання декларацій.

Також, в реалізації заходів щодо протидії корупції використовуються «телефони довіри» та «гарячі» телефонні лінії державних органів влади.

З 28 липня 2015 року функціонує електрона і телефонна «Антикорупційна гаряча лінія» голови облдержадміністрації.

Упродовж 9 місяців поточного року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 207 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, за результатами судового розгляду яких до відповідальності у виді штрафу притягнуто 116 осіб.

Із загальної кількості притягнутих до відповідальності осіб, 97 – за порушення вимог фінансового контролю (несвоєчасне подання декларації або неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) та 19 – за неповідомлення про реальний конфлікт інтересів або прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів.

Упродовж вказаного періоду органами прокуратури внесено 56 подань на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам, за результатами розгляду яких 26 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 

 1. Кількість протоколів про корупційні правопорушення, направлених до суду у звітному періоді (без повторно направлених) – 321.

Усього осіб притягнуто судом до відповідальності (штраф) – 150.

З них щодо:

депутатів сільських, селищних, міських, районних рад

38

посадових осіб місцевого самоврядування

17

 

5-7 категорій

17

посадових та службових осіб

райдержадміністрацій

4

облдержадміністрацій

3

посадових та службових осіб інших органів державної влади

20

інших службових осіб судової гілки влади

 

 

органів внутрішніх справ

30

податкової міліції

1

державної податкової служби

1

державної кримінально-виконавчої служби

7

Збройних Сил України

7

органів та підрозділів цивільного захисту

4

За статтями КУпАП :

- порушення вимог фінансового контролю (ст. 172-6) –131;

- порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172-7) – 19.

Усього звільнено осіб з посад – 1.

 1. Кількість кримінальних правопорушень, кримінальні провадження за якими закінчені розслідуванням –66, направлено до суду з обвинувальним актом – 66, тяжких та особливо тяжких – 36.

Вчинено у сферах:

фінансово-кредитній системі

1

паливно-енергетичному комплексі

2

агропромисловому комплексі

1

освіти

2

охорони здоров'я

4

транспорту

6

на підприємствах оборонно-промислового комплексу

2

За статтям Кримінального кодексу України:

- привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем  (ч.ч.2-5 ст.191  КК України) – 23;

- зловживання владою або службовим становищем (ст.364 КК України) – 10;

- зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ст. 364-1 КК України) – 1;

- одержання хабаря (ст. 368 КК України) – 14;

- комерційний підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (ст. 368-3 КК України) – 2;

- зловживання впливом (ст. 369-2 КК України) –3;

- інші корупційні правопорушення – 14.

Кількість осіб, відносно яких вироки (ухвали) набрали законної сили у звітному періоді – 11.

 

Пріоритет 4. Проведення аналізу ефективного використання бюджетних коштів в ході виконання обласних програм.

Повноцінне запровадження програмно-цільового методу (далі - ПЦМ) при виконані бюджетів здатне якісно підвищити ефективність та прозорість використанні коштів, забезпечуючи таким чином краще задоволення населення гарантованими державою суспільними послугами.

На початковому етапі впровадження ПЦМ виникла потреба в роз’яснені тих чи інших його аспектів, також постійно уточняється вітчизняна методологія ПЦМ шляхом внесення відповідних змін до нормативно-правових актів. В районах області було проведено вісім «кущових» семінарів-тренінгів, якими було охоплено понад 1 тисячу працівників бюджетної сфери 576-ти місцевих бюджетів області.

На відповідних тренінга вдалось надати методологічну та інформаційну підтримку працівникам з фінансово-економічних питань більшості сільських та селищних рад області.

Завдяки кропіткій роз’яснювальній роботі та методологічній підтримці, 662 місцевих бюджетів з 663 наявних (99,8%) вже застосовують ПЦМ, у т.ч. – 593 бюджети сіл, селищ та міст районного значення.

За 9 місяців 2019 року до зведеного бюджету області (загальний і спеціальний фонди) надійшло власних надходжень доходів у сумі 7719,1 млн. грн., що становить 79,9% до плану на рік (заплановано 9661,1 млн. грн.) та 112,7% до планових показників на 9 місяців (заплановано 6852,1 млн. грн.). Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження доходів місцевих бюджетів збільшились на 1134,9 млн. грн., або на 17,2%.

Крім того, до загального та спеціального фондів бюджету області отримано 8664,3 млн грн дотацій та субвенцій з державного бюджету, або 71,5% плану на рік (заплановано 12112,0 млн грн) та 93,8% плану на 9 місяців (заплановано 9234,9 млн. грн.), недоотримано до плану 570,6 млн грн субвенцій з держбюджету. Проти аналогічного періоду 2018 року надходження дотацій та субвенцій з державного бюджету зменшились на 1416,6 млн грн, або на 14,1% в основному за рахунок субвенцій на субсидії і пільги населенню на оплату житлово-комунальних послуг та медичної субвенції.

З врахуванням всіх міжбюджетних трансфертів (субвенцій, дотацій) з державного бюджету зведений бюджет області по доходах загального і спеціального фондів отримав 16383,4 млн грн, або 75,2% до плану на рік (план 21773,1 млн грн) та 101,8% до плану на 9 місяців (план 16087,0 млн грн). і проти аналогічного періоду минулого року надходження зменшились на 281,7 млн грн, або на 1,7%.

У т. ч. до загального фонду бюджету області надійшло власних надходжень доходів в сумі 6752,3 млн грн, що становить 74,4% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 9076,6 млн грн) та 106,0% до планових показників на 9 місяців (заплановано 6372,5 млн грн), понад план отримано 379,8 млн грн доходів.

Проти відповідного періоду минулого року вказані доходи збільшились на 1057,5 млн грн, або на 18,6%.

Крім власних надходжень податків і зборів до загального фонду бюджету області отримано також 781,0 млн грн дотацій, або 100% плану на 9 місяців, та 7226,4 млн. грн. субвенцій з державного бюджету, або 95,8% до плану на 9 місяців (недоотримано 316,5 млн грн). Проти аналогічного періоду 2018 року надходження дотацій та субвенцій з Державного бюджету по загальному фонду зменшились на 1525,3 млн грн, або на 16,0%, в основному за рахунок субвенцій на субсидії і пільги населенню на оплату житлово-комунальних послуг та медичної субвенції.

З врахуванням всіх міжбюджетних трансфертів (субвенцій, дотацій) з державного бюджету зведений бюджет області по доходах загального фонду отримав 14759,7 млн грн, або 73,5% до уточненого плану на рік (план 20076,9 млн грн) та 100,4% до уточненого плану на 9 місяців (план 14696,3, млн грн), і проти аналогічного періоду минулого року зменшились на 467,8 млн грн, або на 3,1%.

За 9 місяців поточного року по зведеному бюджету області (загальний і спеціальний фонди) проведено видатків в сумі 15591,7 млн грн, що становить 67,2% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 23215,5 млн грн) та 88,5% до планових показників на 9 місяців (заплановано 17623,7 млн грн), і зменшились проти аналогічного періоду минулого року на 510,6 млн грн, або на 3,2% в основному у зв’язку із зменшенням обсягу наданих із державного бюджету субвенцій місцевим бюджетам на надання пільг, житлових субсидій та медичної субвенції (на первинну медичну допомогу населенню), оскільки у 2019 році частина цих видатків здійснюється безпосередньо з державного бюджету. З них, проведено капітальних видатків в сумі 1764,1 млн грн, що становить 46,4% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 3804,4 млн грн) та 62,5% до планових показників на 9 місяців (план 2821,7 млн грн), це більше проти 9-ти місяців минулого року на 143,0 млн грн, або на 8,8%.

В першу чергу кошти бюджету спрямовувались на фінансування соціально-культурної сфери: за 9 місяців 2019 року на зазначені цілі використано 11552,0 млн. грн. - це 74,1% усіх видатків загального і спеціального фондів. З них на освіту використано 5272,4 млн грн (проти аналогічного періоду минулого року збільшення на 565,8 млн грн, або на 14,5%), на охорону здоров’я – 2420,9 млн грн (зменшення проти 9 місяців 2018 року на 188,7 млн грн, або на 7,2% у зв’язку з переведенням закладів первинної медицини у комунальні підприємства та оплатою наданих ними послуг з державного бюджету), на соціальний захист та соціальне забезпечення – 3254,2 млн грн (зменшилися на 1748,9 млн грн, або на 35,0% внаслідок здійснення у цьому році видатків на виплату пільг і житлових субсидій населенню у грошовій формі з державного бюджету), на культуру – 393,8 млн грн (збільшення  на 36,9 млн грн, або на 10,3%), на фізкультуру і спорт – 210,6 млн грн (збільшення на 70,4 млн грн, або на 50,2%).

Крім того, за 9 місяців 2019 року на житлово-комунальне господарство використано 772,4 млн грн (проти аналогічного періоду минулого року збільшення на 230,4 млн грн, або на 42,5%), на будівництво та регіональний розвиток – 643,1 млн грн (збільшення проти 9 місяців 2018 року на 122,0 млн грн, або на 23,4%), на утримання та розвиток автомобільних доріг – 760,6 млн грн (збільшення проти 9 місяців 2018 року на 43,5 млн грн, або на 6,1%).

Зокрема, за січень-вересень 2019 року проведено 12832,6 млн грн видатків загального фонду, що становить 70,7% плану на рік з врахуванням змін (заплановано 18157,2 млн грн), та 91,3% до планових показників на 9 місяців  (заплановано 14056,4 млн грн), і проти аналогічного періоду 2018 року зменшились на 647,5 млн грн, або на 4,8%.

Забезпечується фінансування захищених статей бюджету, зокрема повнота та своєчасність виплати заробітної плати з нарахуваннями, розрахунків за спожиті енергоносії, виплат населенню по соціальному забезпеченню (стипендій, допомог, пільгових пенсій тощо). За оперативними даними прострочена кредиторська заборгованість із зазначених виплат відсутня.

 

За результатами моніторингу 9 місяців поточного року сайту Prozorro, Вінницька обласна державна адміністрація займає третє місце серед областей України за кількістю проведених електронних закупівель.

За січень-вересень 2019 року бюджетними закладами, установами, організаціями, які утримуються за кошти обласного та районних бюджетів проведено 15913 електронних закупівель. Очікувана вартість становила 5,02 млрд. грн. Економія коштів обласного та районних бюджетів становила майже 251,25 млн. грн., або 5,0%.

Загалом за 9 місяців 2019 року проведено 13641 допорогові закупівлі. Економія коштів по допорогових закупівлях склала 34,67 млн. грн. або 13,8% від загальної економії коштів.

 

Пріоритет 5. Залучення територіальних громад до розробки програм (заходів) з комплексного розвитку територій.

З метою подальшого розвитку місцевого самоврядування, вироблення ефективних шляхів вирішення проблем життєзабезпечення територіальних громад в 2019 році проведено XVІ Обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад (далі – Конкурс) - на реалізацію проєктів з обласного бюджету виділено 20 млн. грн..

На участь у Конкурсі було online-зареєстровано 819 заявок, з яких допущено 788 (решта 31 заявка не допущено до участі в конкурсі: через дублювання - 26 та перевищення ліміту - 5).

Відповідно до Положення Конкурсу, Дирекцією (якою виступає - Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації) опрацьовано та офіційно зареєстровано 749 проєктів (39 проєктів – не приймають участь у зв’язку з їх не поданням у паперовому вигляді).

Конкурсною комісією було обрано переможцями 282 проєкти.

Проєкти розроблялися за такими основними напрямами, як:

 1. Підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями – 21 проєкт став переможцями (7,4% від загальної кількості проєктів).
 2. Збереження історико-культурної спадщини – 22 проєкти (7,8%).
 3. Розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів – 71 проєкт (25,4%).
 4. Впровадження енергозберігаючих та ресурсоефективних технологій в закладах бюджетної сфери – 110 проєктів (38,9%).
 5. Проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту та формуванням енергопаспорту будівлі; закупівля спеціалізованого програмного забезпечення для автоматизації щоденного моніторингу споживання енергоресурсів комунальними установами; співфінансування розробки ,,Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату” з метою підтримки ініціатив місцевих рад області щодо приєднання до Європейської ініціативи ,,Угода мерів” - 1 проєкт (0,4%).
 6. Модернізація мереж вуличного освітлення - 57 проєктів (20,1%).

У Конкурсі приймали участь проєкти, розроблені та подані органами місцевого самоврядування, які були поділенні на категорії і мали відповідне співфінансування з обласного бюджету, а саме:

І категорія – сільські раді, які не входять до складу ОТГ, співфінансування не більше 100 тис. грн. (не більше 75% від загального бюджету) - 193 проєктів-переможці (подано 468 проєктів);

ІІ категорія – селищні, міські ради міст районного значення, які не входять до складу ОТГ, співфінансування не більше 150 тис. грн. (не більше 75% від загального бюджету) - 9 проєктів (35 проєктів);

ІІІ категорія – міські ради міст обласного значення, ради ОТГ, районні ради – співфінансування не більше 250 тис. грн. (не більше 50% від загального бюджету) 72 проєкти (225 проєктів);

ІV категорія – спільні проєкти, розроблені декількома місцевими радами на основі договору про спільну діяльність (проєкти міжмуніципального співробітництва) – співфінансування не більше 400 тис. грн. (не більше 50% від загального бюджету) 9 проєктів (21 проєкт).

Всі райони, міста обласного значення та об’єднані територіальні громади прийняли участь у Конкурсі.

Основними напрямками проєктів, які реалізуються із залученням міжнародної технічної допомоги за рахунок коштів Європейського Союзу, є:

- реформування енергетичного сектору;

- стимулювання розвитку соціальної сфери;

- поліпшення інвестиційного клімату;

- впровадження інновацій;

- розвиток підприємництва та туризму.

За підтримки країн-донорів таких як Швейцарія, Канада та Європейської Комісії, в області реалізується ряд проєктів направлених на соціально-економічний розвиток громад, а саме:

 • Меморандум про взаєморозуміння і співробітництво між швейцарсько-українським проєктом «Підтримка децентралізації в Україні – ІV фаза» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною Радою. Нова фаза проєкту направлена на розробку та впровадження регіональної політики поводження з твердими побутовими відходами. Ще одним інноваційним елементом ІV фази стане удосконалення механізму регіонального кредитування для проєктів розвитку. Найбільшим досягненням під час реалізації Проєкту DESPRO є не лише відновлення (реконструкція) водопровідних, каналізаційних мереж, ТПВ та інше, а й те, що запроваджено систему, за якою територіальна громада несе повну відповідальність за обслуговування мереж, формування тарифів на воду та ремонті роботи.
 • Проєкт ЄС/ПРООН «HOUSES», який спрямований на стимулювання та підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
 • Проєкт «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС впроваджується в області (з квітня 2015 року до грудня 2020 року) Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади, який спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

В поточному році реалізувалося ряд проєктів міжнародної технічної допомоги по яких облдержадміністрація виступає бенефіціаром, а саме:

 1. Проєкт «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика для сталого розвитку міста Гнівань».
 2. Проєкт «Сільський туризм – вірний крок на шляху покращення транскордонного співробітництва між Сорокським районом (Республіка Молдова) та Ямпільським районом (Україна, Вінницька область)».
 3. Проєкт «Кластер «Яблуневий шлях».

 

Пріоритет 6. Розвиток самодостатніх і спроможних територіальних громад та їх об’єднань.

В рамках впровадження процесу децентралізації в області створено 46 об’єднаних територіальних громад, які об’єднали 154 місцеві ради. Площа об’єднаних територіальних громад становить 5,4 тис. км2, а це – 20,6% від загальної площі області. Населення в об’єднаних територіальних громадах – 752,2 тис. осіб, що становить 48,2% від загальної кількості населення області.

29 жовтня 2019 року прийнято рішення про добровільне приєднання Жуковецької, Коростівецької, Рівської сільських територіальних громад Жмеринського району до територіальної громади міста обласного значення Жмеринка Вінницької області.

Центральною виборчою комісією, постановами від 11 жовтня 2019 року №№1920 та 1921, прийнято рішення щодо призначення 22 грудня 2019 року:

 • перших місцевих виборів у трьох новостворених об’єднаних територіальних громадах, а саме: Гавришівській (Вінницький район), Войнашівській (Барський район) та Махнівській (Козятинський район);
 • додаткових виборів депутатів у шести існуючих об’єднаних територіальних громадах а саме: Глуховецькій (Козятинський район), Якушинецькій та Вороновицькій (Вінницький район), Іванівській (Калинівський район), Томашпільській та Вапнярській (Томашпільський район).

На даний час радами територіальних громад прийнято рішення про надання згоди на добровільне об’єднання Тиврівської (Тиврівський район), Чернівецької (Чернівецький район), Ялтушківської (Барський район), Агрономічної (Вінницький район) територіальних громад та приєднання до Жмеринської міської територіальної громади.

Водночас, проводяться громадські обговорення щодо формування Гайсинської міської об’єднаної територіальної громади та добровільного приєднання у Калинівському районі Пиківської територіальної громади до Іванівської сільської об’єднаної територіальної громади; у Вінницькому районі Жабелівської, Оленівської, Степанівської, Побережненської територіальних громад та Тростянецької сільської територіальної громади Тиврівського району до Вороновицької селищної об’єднаної територіальної громади.

Також, підготовлено висновки щодо відповідності Конституції та чинному законодавству проєктів рішень стосовно об’єднання Копайгородської, Каришківської, Лісівської територіальних громад у Копайгородську селищну об’єднану територіальну громаду; Мурованокуриловецької, Бахтинської, Вербовецької, Вищеольчедаївської, Галайковецької, Дерешівської, Долинянської, Жванської, Конищівської, Котюжанівської, Курашовецької, Михайловецької, Морозівської, Наддністрянської, Обухівської, Петриманської, Попелюхівської, Рівненської Роздолівської, Снітківської, Степанківської територіальних громад у Мурованокуриловецьку селищну об’єднану територіальну громаду та приєднання до Літинської селищної об’єднаної територіальної громади Бірківської, Малинівської територіальних громад Літинського району.

Зазначеними територіальними громадами розглядається питання щодо прийняття остаточного рішення стосовно добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади.

Разом з тим, на даний час не утворено жодної об’єднаної територіальної громади у Могилів-Подільському, Крижопільському, Погребищенському, Чечельницькому та Ямпільському районах області.

Обласною міжвідомчою регіональною робочою групою з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів області напрацьовано оновлений Перспективний план формування територій області (далі – План) у складі 64 ОТГ, який 100 відсотково покриває весь регіон. Зазначений План надіслано в Мінрегіон для погодження.

Надходження до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад за 9 місяців 2019 року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 149,2 млн. грн. (+20,3%), зокрема: по податку на доходи фізичних осіб – на 91,1 млн. грн. (+20,7%), платі за землю – на 28,7 млн. грн. (+28,5%), єдиному податку – на 16,4 млн. грн. (+15,2%), адміністративних послугах– на 0,07 млн. грн. (+0,6%).

Темпи приросту доходів загального фонду бюджету області за 9 місяців 2019 року порівняно з 9 місяцями 2018 року зросли на 1057,5 млн. грн. (+18,6%), зокрема, по бюджетах районів – на 272,0 млн. грн. (+15,2%), містах обласного значення – на 470,2 млн. грн. (+20,4%), обласному бюджету – на 166,2 млн. грн. (+19,3%), об’єднаних територіальних громадах – на 149,2 млн. грн. (+20,3%).

Бюджетна децентралізація та розширення повноважень територіальних громад сприяє підвищенню фінансової самостійності місцевих бюджетів та зміцненню їх фінансової основи та самодостатності.

Так, за 9 місяців 2019 року додатковий фінансовий ресурс місцевих бюджетів області склав 4432,0 млн. грн. проти 2014 року (з часу введення в дію фінансової децентралізації).

Спостерігається значне збільшення запланованих капітальних видатків станом на 1 жовтня 2019 року у бюджетах об’єднаних територіальних громад порівняно з аналогічним періодом минулого року на 64,9 млн. грн. (+17,6%).

 

Пріоритет 7. Впровадження технологій е-урядування та е-демократії в місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування регіону.

З метою впровадження технологій е-урядування та е-демократії в місцевих органах виконавчої влади та місцевого самоврядування регіону в звітному періоді вживались відповідні заходи.

Забезпечено підтримку системи корпоративної пошти до якої підключено працівників апарату обласної державної адміністрації, структурних підрозділів облдержадміністрації та районних державних адміністрацій.

Здійснено технічний супровід та своєчасне наповнення інформацією офіційного веб-сайту облдержадміністрації, як одного з елементів електронного урядування та електронної демократії, з метою висвітлення інформації про діяльність облдержадміністрації, її структурних підрозділів.

Проведено роботи з автоматизації документообігу центрів надання адміністративних послуг області, у рамках проєкту «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» спільно з Міжнародною Благодійною Організацією «Фонд Східна Європа», з впровадження Регіонального інформаційного порталу адміністративних та публічних послуг Вінницької області.

Забезпечено технічний супровід системи електронного документобігу, впровадженої в апараті облдержадміністрації та її структурних підрозділах, відповідно до вимог законодавства.

Здійснюється підтримка сервісу IP телефонії, впровадженого в апараті облдержадміністрації.

Розроблено проєкт регіональної програми інформатизації «Електронна Вінниччина» на 2019-2021 роки.