В регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення

У січні-липні поточного року в регіоні активізовано роботу районних та міських робочих груп з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Під час засідань розглядались питання дотримання мінімальних гарантій, питання по недопущенню використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету.

За результатами вжитих заходів додатково легалізовано працю 3542 фізичних осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить 6097,7 тис. грн.

Податковими інспекціями області проводяться перевірки дотримання підприємствами, установами, організаціями, а також фізичними особами-підприємцями чинного законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів. За результатами перевірок січня-липня 2019 до бюджету донараховано 35269,5 тис. грн по податку на доходи фізичних осіб, пені та штрафних санкцій, з яких надійшло до бюджету 3493,5 тис. грн; єдиного внеску донараховано – 3080,5 тис. грн, сплачено – 262,4 тис. грн; військового збору донароховано 1533,3 тис. грн, сплачено – 181,6 тис. грн.

В регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня заробітної плати.

Середня заробітна плата по регіону за липень 2019 року у порівнянні до червня 2019 року зросла на 106,6% і становить 10278 грн. За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 7 місце серед регіонів України.