Україна проводить переговори щодо звільнення утримуваних громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території та в Росії, повідомив Президент Володимир Зеленський.

«Два треки, два списки. Список ми погодили у Мінську, будемо доповнювати перелік встановлених осіб. Готуватимемо цей трек – обмін з тимчасово окупованими територіями. І окремий трек – ми вже розпочали розмову з Російською Федерацією щодо обміну українців – всіх, включно з кримськими татарами, іншими українцями, які перебувають на території Росії», – сказав Глава держави у коментарі ЗМІ в Єрусалимі.

Цьогоріч Україна та ЄБРР планують перевершити минулорічний рекорд за обсягом інвестицій в Україну, що склав 1,1 млрд євро. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука із Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Сумою Чакрабарті у Давосі.

Глава українського Уряду подякував Президентові ЄБРР за активну підтримку великих українських проектів. «У цілому 2019 рік був рекордним за обсягом інвестицій ЄБРР в Україну. Загальна сума склала 1,1 млрд євро. Домовилися, що в 2020 році маємо працювати над перевершенням власного цьогорічного рекорду», - сказав Олексій Гончарук.

Сума Чакрабарті позитивно оцінив двосторонню співпрацю в 2019 році та відзначив успішність впроваджуваних реформ в Україні, а також досягнуту макроекономічну стабільність.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках робочої поїздки на південь України відвідав Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова. 

«Бажання жити і працювати в Україні у молоді формують навчальні заклади. Ми маємо створити умови, які допомагатимуть студентам розвиватися і мотивуватимуть їх залишатися в Україні, адже саме на цьому етапі багато випускників від’їжджає за кордон. Щоб таких історій ставало менше, розвиток освіти має бути одним із пріоритетів для влади», - підкреслив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков також зазначив, що Верховна Рада готова працювати над підтримкою освітньої галузі в Україні та побажав керівництву університету великих випусків і здібних студентів.

Довідково: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова створено 13 травня 1865 року.

Наразі у структурі університету налічується 11 факультетів, інститут міжнародної освіти, коледж фахової передвищої освіти, три науково-дослідні інститути, наукова бібліотека, гідробіологічна станція, ботанічний сад, чотири музеї, колекція мікроорганізмів, бази практик, буровий полігон, вісім гуртожитків, спортивно-оздоровча база «Чорноморка» тощо.

 Сьогодні в обласній державній адміністрації відбулась офіційна зустріч голови облдержадміністрації Владислава Скальського  із Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом.  В зустрічі взяли участь: голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник , Вінницький  міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький, представники ЗМІ області.

На початку зустрічі Владислав Скальський  подякував Уряду Литовської Республіки, в особі пана Посла, за політику максимальної приязні, небайдужості та незаанґажованості щодо України, та за підтримку її проєвропейського вектору.

«Вінницька область завжди була та залишатиметься відкритим та надійним регіоном для іноземних партнерів, в тому числі і для Литовської Республіки і готова розглядати пропозиції, програми та проєкти литовської сторони, що сприятимуть поглибленню двостороннього співробітництва,- підкреслив  голова ОДА.

Очільник Вінниччини проінформував учасників зустрічі про економічну ситуацію в області та сприятливий інвестиційний клімат, створений у регіоні, зазначивши, що Вінниччина є лідером в Україні по низці базових показників. Вінницька  область займає перше місце в Україні за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, за індексом виробництва промислової продукції (115,9%), за індексом будівельної продукції (206,3%). За 11 місяців 2019 року обсяги експорту товарів зросли на 22,3% до відповідного періоду минулого року.

«Що стосується зовнішньоторговельного обороту Вінницької області, то  за 11 місяців 2019 року  він склав 2 млрд 161 млн доларів США, з яких із Литвою маємо  оборот 28,8 млн доларів США. Тож є справді великий потенціал щодо налагодження нових контактів»,- підкреслив голова ОДА.

Звертаючись до пана Посла,  Владислав Скальський з  приємністю відзначив, що Литовська Республіка, за даними на  листопад 2019 року, займає перше місце серед країн ЄС по зростанню промислового виробництва та висловив готовність співпрацювати в різних галузях діяльності: енергоефективності та енергозбереження, ІТ-технологій, підвищення експортного та культурного потенціалу між Вінницькою областю та Литвою.

«Враховуючи ті напрацювання, які є у Вінницькій області з м. Каунас в галузі освіти, ми зацікавлені активізувати співпрацю між освітніми закладами, продовжити обмін делегаціями молоді щодо спільного написання проєктів для співробітництва молодіжних кіл, підвищення їх активної громадянської позиції. Також, оскільки Литва є лідером в туристичній галузі, налагодити співпрацю в даній сфері, а саме обмін досвідом щодо популяризації регіону та залучення іноземних туристів» - відзначив Владислав Скальський.

Голова ОДА  також звернувся до пана Посла з пропозицією реабілітації в Литві поранених українських військовослужбовців, що брали участь в АТО\ООС.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс високо оцінив потенціал двосторонніх відносин між Литвою та Україною, зокрема із Вінницькою областю.

«Дуже радий знову відвідати  Вінниччину, цього разу з коротким візитом. Ціную дружні та інтенсивні стосунки, які історично склалися між нашими сторонами,- зауважив пан Посол.- Я також бачу значний потенціал у розвитку наших відносин, в тому числі і в торгівлі,адже загальний торговельний оборот Литви і України вже перевищив 1 млрд грн. Потрібно шукати шляхи як цей потенціал використовувати».

Марюс Януконіс висловив пропозицію 19 березня провести Литовсько-український бізнес-форум саме у Вінниці, наразі формується склад делегації з Литви . «Ми плануємо залучити на форум саме тих бізнесменів, які мають конкретні пропозиції для співпраці. Варто зазначити,що інтерес литовського бізнесу до України зростає»,- зауважив дипломат.

Ідея проведення бізнес-форуму на Вінниччині  знайшла активну підтримку з боку обласної та міської виконавчої влади.

Відтак, Анатолій Олійник висловив щиру вдячність панові Послу «не лише за чудову українську мову, але й за довіру і підтримку прагнень щодо побудови демократичної, правової незалежної України».

Сергій Моргунов також підтримав ініціативу Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні, висловивши надію на конкретні результати  по залученню литовських інвесторів в економіку міста Вінниці і області. «Вінниця третій рік поспіль посідає досить високі позиції у сфері інвестиційної діяльності, а саме  IBI-Rating підтвердив високий рейтинг інвестиційної привабливості м. Вінниці та її кредитний рейтинг»,- підкреслив Вінницький міський голова.

На завершення зустрічі, голова облдержадміністрації Владислав Скальський  закликав Марюса Януконіса залучати Вінницьку область до реалізації проєктів і програм, що реалізовуються Посольством та Урядом Литовської Республіки та висловив сподівання, що цей візит сприятиме розширенню двостороннього співробітництва, нарощенню експортно-імпортних операцій.

На завершення  зустрічі сторони обмінялись подарунками.

Довідково: 

Зовнішньоторговельний оборот Вінницької області за 11 місяців 2019 року склав 2161,0  млн дол.США,  з Литвою – 28,8 млн дол. США.

Обсяги експорту товарів з Литвою за 11 місяці 2019 року становили 22,0 млн. дол. США (1,4% загального обсягу експорту області), а імпорту – 6,8 млн.дол.США (1,2% загального обсягу імпорту області). Порівняно з аналогічним періодом 2018 року експорт  зменшився на 1,8%, а імпорт збільшився  на 70,7%. Згідно зі статистичною інформацією свою продукцію до Литви експортує 40 вінницьких підприємств та імпортують литовські товари 26 бізнесових структур області.

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeId75a834d10d
 

 

Будівництво Регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології у Вінниці під контролем. Очільник  області Владислав Скальський  провів чергову  робочу  нараду та погодив новий  графік  виконання робіт. Як ведеться  зведення найбільшої кардіоздравниці  в державі  та  які  виклики на сьогодні  має  даний  процес  дізнавалась наша знімальна група.

Tags:

Сьогодні, 23 січня, голова облдержадміністрації Владислав Скальський проінспектував хід будівництва Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, а також провів чергову, четверту нараду щодо втілення цього регіонального субпроєкту.

Зведення сучасного кардіоцентру є одним із ключових завдань розвитку медичної галузі Вінниччини. Робота нового медзакладу посприяє зниженню кількості летальних випадків від серцево-судинних захворювань.

На сьогодні проводиться комплекс заходів щодо прискорення будівництва зазначеного об’єкта. Ще у листопаді минулого року було майже завершено каркасні бетонні роботи по корпусу №1 кардіоцентру, а також роботи по бетонних стяжках у корпусі №2. На об’єкті продовжують працювати спеціалісти з електропостачання, опалення та вентиляції.

Оглянувши хід будівництва, Владислав Скальський зауважив: «Дійсно, спочатку виникали труднощі щодо будівництва цього об’єкта, починаючи від якості та сучасності проєктних рішень до забезпеченості персоналом тощо. Безперечно, ці питання ми поступово вирішуємо. На сьогодні погоджено новий графік виконання робіт. Варто зазначити, що такі важливі будівельні проєкти вимагають постійної та досить прискіпливої уваги. Наразі є багато позитивних зрушень, зокрема, щодо забезпеченості будівельного майданчика персоналом, а також матеріалами. Між іншим, спостерігається поліпшення синхронізації роботи проєктувальників, підрядників, технічного нагляду. Загалом, великий обсяг робіт на будівництві вже виконано, зокрема, всередині об’єкту».

Прискорення будівництва кардіоцентру також обумовлено тим, що тут паралельно ведуться внутрішньоінженерні, монтажні та низка інших видів діяльності за різними напрямками. Крім цього, у п’ять разів зросла кількість робітників, які зараз працюють на об’єкті. Також планується проводити роботи у 2-3 зміни.

Керівник проєкту по будівництву кардіоцентру Віктор Бородій зауважив: «Робота просувається, зокрема, є значні зрушення. Наразі ведуться роботи з монтажу  внутрішніх комунікацій. Для того, щоб працювати у такому ж темпі, нам необхідно ознайомитися із технічними характеристиками обладнання, до якого будуть підведені комунікації. На сьогодні значний обсяг зовнішніх робіт виконано стовідсотково».

За словами Віктора Бородія, на будівництві об’єкту працюють понад 140 осіб, які забезпечують проведення зовнішніх та внутрішніх робіт за різними напрямками. Проблем із доставкою відповідних матеріалів немає, також налагоджена робота із субпідрядниками.

Нагадаємо, що будівництво у Вінниці нового регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології – це один із найбільших проєктів у Європі, який фінансує Світовий банк у сфері охорони здоров’я.

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/131-top-novyny#sigFreeIdea80571928
  

 

Президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Держави Ізраїль.

Президент візьме участь у п’ятому Всесвітньому форумі пам’яті Голокосту, присвяченому 75-й річниці звільнення концтабору Аушвіц.

Крім того, Володимир Зеленський проведе зустрічі з керівництвом Ізраїлю та представниками ізраїльських ділових кіл.

Сьогодні у Давосі Міністерство інфраструктури України підписало Меморандум про взаєморозуміння з найбільшим залізничним оператором Німеччини Deutsche Bahn.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук наголосив, що цей альянс — це логічне продовження Плану реструктуризації Укрзалізниці, яке анонсував Президент Володимир Зеленський у вересні 2019 року.

«Впевнений, що застосування досвіду найбільш успішної європейської залізничної компанії підвищить ефективність  та якість залізничних перевезень в Україні. Одразу хочу відкинути всі чутки — про жодні продаж чи оренду такого стратегічно важливого державного об’єкта як Укрзалізниця мова не йде», — сказав Прем’єр-міністр.

Він додав, що після зустрічі з керівництвом Deutsche Bahn минулого тижня, вони прийшли до розуміння формату співпраці: Україна повністю зберігає за собою контроль над Укрзалізницею. Німецькі фахівці працюватимуть над реформуванням управлінських механізмів підприємства. 

«Розраховую, що німецька операційна ефективність та нульова терпимість до корупції стане базою для зміни ситуації в Укрзалізниці», — сказав Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Деталі - на початку лютого під час підписання Угоди про стратегічне партнерство між УЗ та DB в Києві.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках робочої поїздки до Миколаєва ознайомився з роботою державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» - «Машпроект» і поспілкувався з трудовим колективом.

Голова Парламенту зауважив, що розвиток реального сектору економіки залишається пріоритетним для держави. «Дуже важко переоцінити роль подібних підприємств, що відносяться до структури «Укроборонпрому», з точки зору економіки, національних інтересів, територіальної цілісності та обороноздатності держави. У країні, де триває війна, важливо, щоб чиновники розуміли проблематику цієї сфери», - наголосив він.

Дмитро Разумков також підкреслив необхідність створення не лише законодавчої, але і економічної бази для розвитку галузі суднобудування.  «Для Миколаєва це пріоритетна сфера, але, на жаль, протягом багатьох років вона занепадала. Самих лише законодавчих ініціатив тут замало, якщо не обґрунтовувати їх економічно. Але мені б хотілося частіше бачити український прапор у світовому океані. Будемо намагатися зробити це разом», - зазначив Голова Верховної Ради.

Також Дмитро Разумков відвідав філію «Дельта-лоцман» державного підприємства «Адміністрація морських портів України», ознайомився з роботою підприємства і поспілкувався з колективом.

Відповідаючи на запитання журналістів, Голова Парламенту зазначив, що дана структура є прикладом позитивної монополії. «Наразі головне – це зберегти  і розвивати підприємство, щоб воно працювало на благо держави», - підкреслив він.

 

 

 

 

 

 

Дорогі українці!

Рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань.

«Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України». Це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

В усіх куточках України це зустріли піднесено та захоплено: нарешті з’явився шанс для побудови соборної та самостійної країни. Та він, на жаль, був втрачений. Амбіції тогочасних політиків завадили їм досягти справжньої державної єдності. Єдності не у словах, а у справах.

Невдовзі УНР залишила Київ під натиском більшовиків, більшість території Галичини зайняли польські війська. Північну Буковину – румуни, а Закарпаття відійшло Чехословаччині.

Минуло більше ста років. Чи зробили ми висновки з цієї історії?

Вона вчить нас простого, але життєво важливого для України принципу: тільки разом ми сильні.

Як показує новорічне привітання, тема єдності болить кожному українцю. Та в пошуках цієї єдності ми знову сваримось: «А довкола чого ми, такі різні й несхожі, можемо згуртуватися?»

Чи зможемо ми, не сперечаючись про минуле, рухатися у майбутнє?

У сучасному світі відчуття нації єдиним цілим виникає не тільки завдяки спільним традиціям, культурі та релігії. Є ще цінності.

Які прийнятні для кожного куточка України. І за якими у майбутньому українців могли б індентифікувати у кожному куточку планети.

Цінності доброчесності та порядності. Вихованості й толерантності. Цінності свободи та демократії. Бажання економічного добробуту та процвітання. Бажання бути заможним. Цінності поваги до закону, приватної власності та поваги одне до одного.

Я – українець. Тому що живу за законом. Завжди готовий у разі потреби захистити свою рідну землю. Я взірець для пострадянського простору: у захисті своїх прав, захисті свободи слова, правової держави, громадянського суспільства, нульової толерантності до корупції.

Я – українець. Бо я відповідальний громадянин. Я сплачую податки.

Не їду на червоне, правильно паркуюся, ніколи не сідаю за кермо напідпитку. Піклуюсь про довкілля. Вчуся критично мислити. Я українець – бо ми найкращі в спорті, науці, в IT.

Я веду здоровий спосіб життя. Вчу іноземні мови.

Підтримую рівні можливості для реалізації чоловіків та жінок.

Поважаю права представників усіх національних меншин та всіх релігій.

Цей список можна доповнювати довго. І це потрібно робити кожному українцю, щоб у сучасному світі бути конкурентоспроможним.

І щоб згодом українцям стати першими. Так, це мрія. Але спільна мрія завжди була для нас рушієм. Тією силою, яка нам зараз так потрібна.

Дорогі українці!

Щоб бути сильними, треба стати єдиними.

Щоб стати єдиними, треба бути сильними.

Пам’ятаймо про це! Зі святом вас! З Днем соборності України!

Сторінка 1 із 191

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань запобігання та виявлення корупції 
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2