У 2023 році має відбутися одна з найбільш значущих євроінтеграційних подій – об’єднання енергосистеми України з європейською мережею операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це свого роду «безвіз» у сфері енергетики, який дозволить нам збільшити обсяги торгівлі електроенергією з Європою. А також – балансувати надлишки та дефіцити електроенергії, які можуть виникати в системі, з нашими європейськими партнерами.

Наше тіло приблизно на 60% складається з неї, і вона покриває близько 70% поверхні планети. Нам може здаватися, що довкола повно води – але це не так. У 2020 р. приблизно кожен четвертий житель планети не мав у себе вдома джерела безпечної питної води.

Ще десяток років тому словосполучення «українська устриця» могло викликати скептичну посмішку. Хоча устриці на території України їдять з часів античності, відколи давні греки засновували на північному узбережжі Чорного моря свої міста.

 Телекомунікаційний сектор України зазнав значних змін, включаючи розвиток нових технологій та зростання значення телекомунікацій для національних економік та міжнародної торгівлі телекомунікаційними послугами.

Переможці отримають стипендію на здобуття ступеня магістра з міждисциплінарних європейських студій протягом 2022-2023 навчального року.

Кліматичні зміни – не вигадка конспірологів і не «страшилка» від екологів. Повені й посухи, аномальна спека і пилові бурі стають реальністю навіть в Україні. Яка, здавалося б, надійно «захована» від природних негараздів в глибині континенту.

Сьогодні в Україні стартував другий етап державної комунікаційної кампанії EUКраїна на виконання урядового плану заходів на 2021 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки.

Його реалізує Державний комітет телебачення і радіомовлення України Держкомтелерадіо в партнерстві з Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції і проєктом Європейського Союзу Association4U.

Другий етап кампанії #EUКраїна складається з двох частин, мета яких – підвищити обізнаність українців про:

базові цінності Європейського Союзу з метою стимулювання поведінкових змін та соціальних трансформацій в українському суспільстві, а саме про повагу до людської гідності і прав людини, свободу, демократію, рівність, верховенство права

можливості та перспективи, які відкриває євроінтеграція для громадян України на прикладах результатів впровадження реформ в межах виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/
#EUkraina

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив актуальні питання двосторонньої співпраці з Головою Парламенту Грузії Кахабером Кучавою. Зустріч відбулася 3 червня в межах робочого візиту української урядової делегації в Грузію.

«Україна та Грузія мають спільні пріоритети: європейська та євроатлантична інтеграція, відновлення територіальної цілісності країн у межах міжнародно визнаних кордонів, деокупація територій, відновлення миру, безпеки та довіри в регіоні в цілому», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр відзначив, що Україна готова тісно співпрацювати з Грузією на базі механізму розширеного партнерства з НАТО, в межах «Східного партнерства» та новоствореної за участі Молдови платформи «Асоційоване Тріо».

Глава Уряду України подякував Грузії за підтримку ініціативи Президента України «Кримська платформа», метою якої є деокупація Криму.

Також Денис Шмигаль наголосив на важливості санкційної політики в контексті протидії загрозам з боку Російської Федерації. Зокрема, він закликав грузинську сторону докласти всіх зусиль, щоб не допустити зняття санкцій з будівництва Північного потоку-2.

«Завершення цього проекту загрожує безпеці як України, так і Європи. Санкції проти Північного потоку-2 є наразі єдиним ефективним інструментом стримування російської агресії», — відзначив Прем’єр-міністр.

Глава українського Уряду подякував Грузії за послідовну позицію щодо підтримки суверенітету України та підкреслив, що Україна зі свого боку підтримує територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

  1. Управління дронами як частина європейської інтеграції України?
  2. Завдяки європейській інтеграції Україна позбувається технологічної відсталості
  3. Один із євроінтеграційних законів - Закон «Про фахову передвищу освіту» - запроваджує сучасний ринок освітніх послуг
  4. Україна спільно з Європейським Союзом бореться з міжнародною організованою злочинністю
  5. Розпочато відбір учасників до освітнього проекту «EU Study Days» Представництва Європейського Союзу в Україні
  6. Свобода - одна з базових цінностей Європейського Союзу, основа європейської цивілізації
  7. Спрощення торгівлі, Зелений курс та цифровізація: про що Прем’єр-міністр говорив із керівництвом ЄС у Брюсселі
  8. У рамках проєкту #EUКраїна в Міністерстві юстиції України розповіли про захист прав та інтересів дітей в Україні
  9. Відносини України та ЄС сьогодні перебувають на одній з найвищих точок за всю історію – Ігор Жовква
  10. Повага до прав людини — це здатність вільно розпоряджатися своєю власністю. Це рівність жінок та чоловіків. А ще це можливість просто та зручно отримувати якісні державні послуги — без квестів по збиранню довідок

Сторінка 1 із 2