#ЦеЄвроінтеграція #інтегруємось: Одним із пріоритетів України є синхронізація з Європейським Зеленим Курсом та визначення власного шляху зеленого переходу

Енергія з відновлюваних «чистих» джерел – сонячних панелей, вітряків, біогазових установок – у тренді. Вона здатна забезпечити енергетичні потреби людства, які щороку зростають, позбавити країни залежності від вугілля та газу, а природу – від надмірного навантаження та негативних наслідків глобальної зміни клімату, які все частіше проявляється у торнадо й ураганах, посухах і повенях.
Україна має значний природний потенціал для реалізації проєктів “зеленої” генерації. За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України тільки у 2020 році в експлуатацію введені об’єкти відновлюваної електроенергетики потужністю близько 1,9 ГВт.
Вже декілька років поспіль лідером з розвитку вітроенергетики є Запорізька область. Саме тут розташовані найпотужніші вітрові електростанції України та одні з найбільших у Центрально-Східній Європі – Ботієвська ВЕС (200 МВт) та Приморська ВЕС (200 МВт). Щорічне виробництво електроенергії Приморської ВЕС становить 700 млн. кВт/год. Ботієвська ВЕС за рік виробляє близько 660 млн. кВт/год – обсяг, якого жителям Запоріжжя вистачить на п’ять місяців!
Разом із цими станціями працюють вітряки Орловської ВЕС потужністю 100 МВт у Бердянському районі, розпочато будівництво вітрових електростанцій у Мелітопольському.
Європейський Союз, до членства у якому прагне й Україна, має амбітну мету: до 2050 року досягти кліматичної нейтральності, нульових викидів СО2 в атмосферу. Одним із пріоритетів України є синхронізація з Європейським Зеленим Курсом та визначення власного шляху зеленого переходу. Це важливо не лише в світлі наших євроінтеграційних прагнень, а й для підвищення конкурентоздатності національної промисловості та сільського господарства, збереження навколишнього середовища для здоров’я самих українців.

ВЕСи Запорізької області – один із внесків України до майбутньої кліматичної нейтральності континенту. До світу, в якому побутовий комфорт не «оплачується» екологічними катастрофами.

Це – євроінтеграція!

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна https://association4u.in.ua/
Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

#ЦеЄвроінтеграція #інтегруємось