Нодулярний дерматит або заразний вузликовий дерматит – небезпечна хвороба великої рогатої худоби

Про небезпечність нодулярного дерматиту ВРХ та про міри запобігання проникнення вірусу небезпечної хвороби на територію Вінницької області говорив сьогодні начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій ОДА.

Він, зокрема, зазначив, що за минулий рік дана хвороба реєструвалась не тільки в постійних ендемічних районах Африки та Близького Сходу а й активно просувалась в Європейскі держави (Болгарія, Албанія, Македонія, Греція, Сербія, Чорногорія, Туреччина та Росія).

Що собою являє дана хвороба? Нодулярний дерматит або заразний вузликовий дерматит – контагіозне інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів.

Хвороба включена до списку МЕБ та підлягає обов’язковій нотифікації. Характеризується значними економічними збитками зумовленими запровадженням спеціального режиму для скотогосподарств, витратами на проведення діагностичних досліджень, організацією профілактичних та ліквідаційних заходів, а також торговельними обмеженнями.

Враховуючи щільність поголів’я в області, відсутність профілактичних щеплень в Україні, поширеність хвороби в світі та тісні економічні зв’язки існує великий ризик заносу вірусу нодулярного дерматиту в господарства області.

Необхідні заходи, які необхідні провести по профілактиці заносу збудника даної хвороби на територію області:
• провести повний облік та ідентифікацію поголів’я великої рогатої худоби;
• заборонити переміщення великої рогатої худоби без погодження з територіальними органами Держпродспоживслужби;
• завозити поголів’я великої рогатої худоби лише з благополучних щодо нодулярного дерматиту регіонів;
• провести широку роз’яснювальну кампанію щодо небезпеки занесення вказаної хвороби на територію області.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Грудень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5