Валерій Коровій: «Підвищення заробітної плати позитивно впливає на попит ринку праці»

Сьогодні, 3 лютого, під головуванням голови облдержадміністрації Валерія Коровія відбулось засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на тему: «Про ефективність взаємодії сторін соціального діалогу у вирішенні актуальних питань сьогодення».

Участь у засіданні взяли перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, в. о. голови обласної Ради Людмила Щербаківська, представники профільних департаментів та управлінь ОДА, представники профспілок та роботодавців Вінниччини.

«Згідно змін у законодавстві, що стосувались підвищення оплати праці з 1 січня 2017 року, впроваджено нові соціальні стандарти як в частині мінімальної заробітної плати, так і мінімального прожиткового мінімуму. На сьогоднішній день з місцевих бюджетів майже 110-ти тисяч працівникам, що працюють у бюджетній сфері області виплачено заробітну плату за новим стандартом. Це третина загальної чисельності зайнятих, що працюють в економічній сфері області. Окремий блок питань це підвищення мінімальної заробітної плати працівникам, що зайняті в інших секторах економіки Вінниччини. Сьогодні є ряд питань та дискусій, які ми повинні сьогодні обговорити та докласти максимум зусиль для їх вирішення», - зазначив очільник регіону.

За словами Валерія Коровія, сьогодні слід легалізувати виплати заробітних плат, щоб кожен працівник відчував себе соціально захищеним.

«За попередніми підрахунками в порівнянні з 2015 роком лише у Вінницькій області завдяки зменшенню ставки єдиного соціального внеску з 38 до 22% дало змогу додаткові обігові кошти у сумі 1 мільярд 600 мільйонів гривень залишити економічному сектору. Ми зацікавлені, щоб значна частина цих коштів була спрямована на підвищення заробітних плат, тому що від цього залежить благополуччя громадян, суспільний спокій в Україні», - повідомив Валерій Коровій.

В свою чергу, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько проінформував присутніх про зміни, що відбулись у законодавстві по оплаті праці з 1 січня 2017 року.
Також присутні в ході засідання обговорили плани проведення роз'яснювальної роботи у першому півріччі 2017 року.

«Станом на сьогодні на Вінниччині створені відповідні групи на районному рівні, в містах обласного значення та об'єднаних територіальних громадах. Вони моніторять ситуацію в області, пов'язаною з виплатою на підприємствах, організаціях та установах регіону відповідних зарплат, а також оперативно реагують на звернення громадян»,- повідомив Володимир Марунько.

Підводячи підсумки тристороннього засідання, Валерій Коровій наголосив, що основне завдання контролюючих органів - це не застосування штрафних санкцій до роботодавців, а проведення належної детальної інформаційно-роз’яснювальної роботи, аби забезпечити дотримання нововведених змін у законодавстві про працю на території області.

"Гаряча лінія" голови облдержадміністрації з питань протидії корупції та додержання законодавства з питань праці і зайнятості населення та захисту прав інвесторів
тел.: (0432) 65-17-61
e-mail: stop_korupcia@vin.gov.ua

Повідомлення про корупційне правопорушення

Архів новин

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3