У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на забезпечення рівних можливостей для всіх українців, Міністерство цифрової трансформації та ПРООН в Україні створять зручний каталог послуг для вразливих груп населення. Каталог буде розміщено на державному порталі «Дія» в окремому розділі «Дія. Без бар’єрів». Про це сьогодні на зустрічі домовилися перша леді з віце-прем’єр-міністром – міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим та постійною представницею ПРООН в Україні Дафіною Ґерчевою.

«Безбар'єрність має бути суспільною нормою. Ідея створення особливого розділу в «Дії» виникла ще влітку, під час проведення «Великої розмови про безбар’єрність». Тоді в опитуванні, яке відбувалося на порталі, взяли участь понад 37 тисяч людей, 94% з них сказали, що бачать бар’єри навколо себе», – зазначила Олена Зеленська.

Розділ міститиме зручний каталог послуг для тих, хто часто стикається з бар’єрами: літніх людей, людей з інвалідністю, батьків маленьких дітей та інших. У ньому вони зможуть знайти всі необхідні послуги, які вже доступні онлайн, та роз’яснення стосовно тих, які поки що залишаються в офлайні. Наприклад, для людей з інвалідністю в одному розділі будуть зібрані всі доступні публічні послуги: оформлення державної соціальної допомоги, направлення до реабілітаційної установи, направлення на забезпечення засобами реабілітації тощо.

«Одна з пріоритетних цілей Мінцифри – перенести 100% державних послуг в онлайн. Ми щодня працюємо над створенням зручних державних сервісів, які спрощують життя українців. Я вдячний Олені Зеленській за ініціативу та ПРООН – за підтримку цифровізації послуг. Разом ми запускаємо на порталі «Дія» платформу «Дія. Без бар’єрів». Щоб кожна людина могла отримати доступ до державних послуг тоді, коли їй це потрібно, й там, де це їй зручно», – зазначив Михайло Федоров.

Крім створення окремого розділу, сторони також домовилися розширити вже наявні. Так, у розділ «Життєві події та ситуації» було вирішено додати підрозділ «Працевлаштування». Він міститиме інструкції та рекомендації для людей з пошуку роботи та працевлаштування: де знайти вакансії, як створити резюме, як пройти співбесіду онлайн, а також відповіді на інші запитання.

«Ми у ПРООН твердо переконані, що суспільство ніколи не зможе досягти Цілей сталого розвитку без залучення всіх, зокрема людей з інвалідністю. Тому ми підтримуємо зобов'язання, які взяла на себе держава щодо забезпечення інклюзивного підходу до надання електронних послуг, який гарантує, що ніхто не залишиться без уваги, забезпечуючи рівні можливості для всіх як у фізичному, так і у віртуальному середовищі», – сказала Дафіна Ґерчева.

У межах співпраці також будуть створені два освітні серіали. Перший – «Безбар’єрна грамотність» – буде цікавим для більшості українців. Основні його завдання – познайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. Другий, «Держава без бар’єрів», – для публічних службовців, які працюють у державних та муніципальних органах і потребують знань про нові державні підходи у сфері безбар’єрності та про те, як вони можуть використовувати безбар’єрний підхід у своїй роботі. Серіали будуть розміщені на платформі «Дія. Цифрова освіта».

Поточна економічна ситуація дозволяє Україні виконати бюджет 2020 року. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю виданню «Кореспондент».

«Податкова служба вже виконала річний план із надходження, митниця поки відстає по планових надходженнях. Цьому є вагомі причини. Нам не з першого разу вдалося змінити менеджмент митниці, щоб прибрати зловживання, корупцію та навести порядок в її роботі», — зазначив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр підкреслив, що для покриття витрат бюджету цього року є ринок зовнішніх і внутрішніх запозичень — традиційні джерела, якими Україна користувалася впродовж Незалежності.

«У нас залишається ще кілька аукціонів з розміщення ОВДП. Звичайно, це будуть коротко- і середньострокові запозичення, і вони будуть дорожче (під 10-13% річних у гривні), ніж кошти МВФ», — зауважив очільник Уряду.

Водночас Денис Шмигаль наголосив, якщо Україна знатиме дату приїзду місії МВФ та надання наступного траншу, то бридж-кредити є цілком робочим інструментом.

«Крім того, залишається можливість до 15 грудня вийти на ринок зовнішніх запозичень. Це теж будуть короткі позики, до півроку. Обсяги залежать від виконання бюджету й розміру його дефіциту. На внутрішньому ринку це може бути 50-60 млрд грн, на зовнішньому — близько 1 млрд доларів», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що Уряд розраховує на оприлюднення дати приїзду місії МВФ вже цього року.

Керівництво Верховної Ради України та представники фракцій і груп Парламенту обговорили з послами країн G7 відновлення ефективної діяльності антикорупційних органів.

Під час зустрічі було наголошено, що в Парламенті є згода щодо необхідності якнайшвидше відновити ефективну діяльність антикорупційних органів та роботу системи е-декларування, зокрема повернення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації.

Було зазначено, що в Парламенті створено робочу групу, яка працює над вирішенням трьох ключових питань: відновлення відповідальності за недостовірне декларування; створення дійсно ефективних механізмів роботи антикорупційних органів, а також збалансування умов діяльності органів влади, зокрема Конституційного Суду України.

Під час зустрічі обговорили необхідність швидкого ухвалення відповідного рішення. Наразі іде робота над єдиним законопроектом, що об’єднає переваги документу, підготовленого парламентською робочою групою, та ініціативи Президента України. 

Пошук компромісного рішення допоможе якнайшвидше відновити систему е-декларування та мінімізує ризики оскарження узгоджених змін до антикорупційного законодавства в Конституційному Суді України.

Амбулаторію відкрили сьогодні, 3 грудня, наскільки доступною та якісною тут буде медичне обслуговування, скоро дізнаються жителі шести сіл – Бронниця, Оленівка, Григорівка, Садківці, Нова Григорівка, Криштофіївка - майже 2300. Половина з них - діти та пенсіонери.

Голова ОДА Сергій Борзов зауважив, що амбулаторія розрахована на монопрактику, а саме, одна посада лікаря та дві посади сімейної медичної сестри, а також медичної сестри щеплювального кабінету, молодшої медичної сестри та водія. Проєктом будівництва також передбачено житло для сімейного лікаря.

Амбулаторія забезпечена санітарним автомобілем Renault Duster за рахунок коштів державного бюджету вартістю 535 тис. грн. по дольовому співфінансуванню із місцевим у співвідношенні 90 % до 10 %.

«До кінця року отримають і комплект телемедичного обладнання, – запевнив Сергій Борзов. – Адже діагностика має бути вчасною, як і лікування».

За словами керівника регіону, підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров’я та регіонального розвитку. Профілактика захворювань, безпосередньо допомога, а також моніторинг – це основні завдання реформи первинної ланки медичної допомоги, ініційованої Урядом України.

«Головне – люди задоволені. І новою амбулаторією, і новою лікаркою.  Все необхідне для сільської медицини Бронницька амбулаторія має. Ми  вкотре відкриваємо в області амбулаторію сімейної медицини. Обладнання в усіх нових сімейних амбулаторіях стандартне, підрядчики виконали роботу дуже добре, я задоволений результатом. Особливо вдячні місцеві жителі, адже в громади з‘явиться сімейний лікар, який надаватиме якісні медичні послуги», – зауважив голова ОДА.

Сергій Борзов зауважив, що для впровадження медичної реформи у сільській місцевості з державного бюджету виділено субвенцію, за рахунок якої реалізуються проєкти будівництва амбулаторій у сільській місцевості і здійснюється їх оснащення, розвиток необхідної інфраструктури і забезпечення житлом та транспортом медичних працівників. Зокрема, з початку будівництва Бронницької амбулаторії виконано робіт на суму 9,4 млн. грн., у тому числі:

- 8532,928 тис. грн. - кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості;

- 850,0 тис. грн. (10% від вартості будівництва) – за рахунок коштів місцевого бюджету.

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdd8902069f0
 

Шановні друзі!

Сьогодні ми відзначаємо Міжнародний день людей з інвалідністю – день сприйняття, осмислення, розуміння суті й особливостей щоденного життя людей з інвалідністю, а часто – їхньої боротьби за дотримання своїх прав і свобод.

У реаліях сьогодення людям з інвалідністю набагато складніше. Адже кожен з нас в умовах боротьби з епідемією COVID-19 як ніколи раніше усвідомлює значущість найвищої соціальної цінності – здоров’я. Для людей з інвалідністю питання здоров’я стали актуальнішими в рази.

Тому державна політика за всіма напрямами має безапеляційно враховувати аспект інвалідності, а влада й суспільство повинні докладати максимум зусиль для покращення доступу людей з інвалідністю до медицини, праці, освіти, архітектури, транспорту та інших сфер життєдіяльності.

Я глибоко переконаний, що люди з інвалідністю за будь-яких обставин були, є й залишатимуться взірцем переможної боротьби за свої права, за повноцінне життя нарівні з іншими, за статус України як соціальної та правової держави.

Для мене як Президента важливо орієнтувати дії парламенту, уряду та інших владних інституцій на забезпечення прав і свобод людей з інвалідністю в Україні.

Бажаю вам міцного здоров’я та віри в себе і свою державу!

Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Проект Державного бюджету на 2021 рік після доопрацювання залишився реалістичним до виконання й збалансованим у частині доходів та видатків. Під усі програми, які в ньому закладені, є джерела фінансування в повному обсязі.

Про це під час засідання Кабінету Міністрів України 2 листопада зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Він нагадав, що Уряд передав його в Парламент для розгляду в другому читанні, та розповів про основні пріоритети документа.

«По-перше, це медична галузь. На наступний рік у нас будуть рекордні видатки в розмірі 161 млрд грн. Це на 30 млрд більше, ніж цього року. Та на майже 65 млрд більше, ніж у 2019-му. Тобто фактично за 2 роки фінансування медицини зросте на понад 60%. Наступного року зарплати всіх медиків буде підвищено на 30%», — наголосив Глава Уряду.

Денис Шмигаль відзначив, що фінансування сфери освіти наступного року зросте майже на 30 млрд грн. За його словами, це дасть змогу підвищити зарплати освітянам на 26%.

«Крім того, продовжаться програми підтримки «Нової української школи». Наступного року буде збудовано та відремонтовано фактично 300 закладів освіти», — зазначив Прем’єр-міністр.

Крім того, очільник Уряду підкреслив, що жодна соціальна виплата наступного року не буде зменшена, а для всіх пенсіонерів передбачається зростання пенсійних виплат.

«Поясню важливий момент: зменшення на 8 млрд грн фінансування Пенсійного фонду з бюджету буде компенсовано завдяки зростанню власних доходів Фонду. Ці доходи будуть забезпечені, зокрема, завдяки зростанню мінімальної зарплати», — зауважив Денис Шмигаль.

Також, за словами Прем’єр-міністра, мінімальна заробітна зросте до 6 тис. грн вже з 1 січня, а збільшення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн відбудеться з 1 грудня наступного року.

«Ще один важливий акцент цього бюджету — це фінансування боротьби з коронавірусом. Для Національної служби здоров’я передбачено 16 млрд грн. Тобто, лікарні будуть забезпечені всім необхідним. І киснем, і ліками, і засобами індивідуального захисту», — сказав Глава Уряду.

Як зазначив Денис Шмигаль, додаткові 2,6 млрд грн передбачено на вакцинацію від COVID-19. Уряд, за його словами, також веде переговори з міжнародними партнерами для отримання додаткового фінансування на закупівлю вакцини.

Прем’єр-міністр також наголосив, що ключові податкові ставки такі як ЄСВ, ПДФО, ПДВ, військовий збір наступного року залишаться без змін.

«Зростання доходів бюджету на більш ніж 100 млрд грн перш за все буде забезпечено завдяки відновленню та детінізації економіки. А також завдяки остаточній ліквідації всіх схем у податковій та на митниці», — сказав Денис Шмигаль.

Очільник Уряду підкреслив, що така робота вже активно ведеться, і її результатом стало виконання Держбюджету за січень-листопад на 100%. У листопаді виконання Держбюджету, за його словами, склало 110%.

«При цьому на Єдиному казначейському рахунку станом на 1 грудня знаходиться фактично 20 млрд грн. Наприклад, у 2018 ця сума становила 17,2 млрд грн», — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що всі виплати для людей будуть і надалі здійснюватися вчасно та в повному обсязі.

Верховній Раді України потрібно ретельно вивчити та доопрацювати Проект Закону про Державний бюджет України на 2021 рік, але часу достатньо, щоб до Нового року остаточно його схвалити.

Про це заявив Голова Парламенту Дмитро Разумков в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Станом на сьогодні часу нам вистачає, щоб бюджет був прийнятий і щоб не заходити в так звану новорічну бюджетну ніч», - зазначив він.

Голова Верховної Ради пояснив, що Кабінет Міністрів із затримкою надав парламенту законопроект про Державний бюджет України на 2021 рік. Дмитро Разумков також додав, що на вивчення та доопрацювання документа Верховна Рада має десять днів.

«Я бачу достатньо конструктивну позицію всіх фракцій. Вони працюють і у профільному комітеті, і в інших комітетах. Сподіваюся, ті помилки, які ми бачимо в бюджеті, будуть виправлені. Десять днів збігають наступного тижня», - сказав Голова Парламенту.

Дмитро Разумков зазначив, що наступний тиждень непленарний, але депутатські фракції та групи висловили готовність зібратися на позачергове засідання. Якщо цього не відбудеться, Державний бюджет на 2021 рік Верховна Рада зможе розглянути наступного пленарного тижня.

Відповідно до календарного плану, наступний пленарний тиждень відбудеться 15 – 18 грудня.

 
 
"Коректності нам усім ще треба вчитися. Особливо щодо тематики інвалідності в Україні. Коректними термінами вважають ті, які закріплені Конвенцією ООН «Про права людей з інвалідністю». Це міжнародний стандарт, який є найбільш прийнятним на сьогодні - Convention On The Right Of Persons With Disabilities.
Інвалідність стосується не лише стану здоров’я людини чи медичних проблем", - зазначає голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов.
Інвалідність – це складне явище. Це відображання взаємодії між особливостями людини і суспільства, в якому вона живе.
Очільник області підкреслив, що усім нам треба уникати ярликів, медичних діагнозів, не варто вдаватися до драматизації, жалю чи героїзації…
Інвалідність не є єдиною, а головне – зовсім не основною характеристикою людини, тому не варто на ній робити акцент.
І найважливіше – треба пам’ятати, що кожна людина з інвалідністю – це така ж людина, як і без інвалідності.
Люди живуть, а не страждають.
"Кожен з нас своїми вчинками та відношенням має сприяти розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю. Це наша мобілізація підтримки людської гідності.
Сьогодні - Міжнародний день людей з інвалідністю, який покликаний привернути увагу до побудови інклюзивного середовища та усунення соціальної нерівності.
Давайте долучатись, щоб допомагати людям із інвалідністю отримати шанс повноцінно жити та працювати.
Без бар’єрів у суспільстві - у поведінці чи у ставленні. Нарівні з людьми без інвалідності", - зауважив Сергій Борзов.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак призначив спікера делегації України у Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича своїм позаштатним радником з питань стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки та оборони.

Представляючи Олексія Арестовича на зустрічі з керівниками профільних відомств, Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні в українському інформаційному просторі тиражується багато фейків, викривленої інформації та необґрунтованих звинувачень, на які потрібно вчасно та якісно реагувати.

«Завдання пана Арестовича – надати вичерпну відповідь, щоб протидіяти поширенню дезінформації або образ. Ми – єдина команда, яка спільними зусиллями захищає нашу країну», – наголосив керівник Офісу Президента.

Серед завдань радника з питань стратегічних комунікацій у сфері нацбезпеки та оборони – узгодження позицій профільних відомств і напрацювання «єдиного голосу».

Андрій Єрмак висловив сподівання, що Олексій Арестович побудує конструктивну взаємодію з усіма представниками сектору безпеки та оборони України.

Україна зацікавлена залучити економічні сили й засоби для підтримки високого рівня кооперації з Федеративною Республікою Бразилія у сфері оборонної промисловості для реалізації спільних проектів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 1 грудня під час офіційного відкриття Першого діалогу оборонної промисловості між Україною та Бразилією у Києві.

Участь у заході взяла бразильська делегація на чолі із Секретарем з питань оборонної продукції, заступником Міністра оборони Федеративної Республіки Бразилія М. Р. Д. Понтесом, а також Віце-прем’єр-міністр України — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та інші поважні особи.

«Попри велику відстань між нашими державами, уже майже 30 років Україна й Бразилія тісно та плідно співпрацюють у галузі міжнародної політики, науки, економіки, освіти та культури», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що започаткування Діалогу оборонної промисловості між Україною та Бразилією є черговим етапом зміцнення двосторонніх відносин. За його словами, у ході зустрічі обидві сторони зможуть чітко визначити шляхи активізації двостороннього співробітництва.

«Українська оборонна промисловість є рушійною силою розвитку високотехнологічного виробництва в Україні. Уряд надає всебічну підтримку цій галузі та вбачає великі перспективи у якісному та кількісному зростанні експорту нашої оборонної продукції на зовнішні ринки», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Як зауважив Денис Шмигаль, у рамках Першого діалогу оборонної промисловості між Україною та Федеративною Республікою Бразилія відбудеться підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо науково-технічного співробітництва та комерціалізації оборонної продукції.

Освіта має бути одним з пріоритетів в Державному бюджеті України на 2021 рік, намір Уряду скоротити на неї видатки викликає питання.

Про це Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив в ефірі програми «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

«У бюджеті, який повернувся до нас, мінус понад 4 млрд гривень по освіті. Для мене це велике питання. Мені здається, що сьогодні треба було б сконцентровувати позиції на трьох ключових напрямках: медицина, освіта та економіка. І, безумовно, збройні сили, оскільки йде війна», - сказав він.

Голова Парламенту зазначив, що Комітет з питань освіти, науки та інновацій ставив завдання керівництву Міністерства освіти і науки України надати концепцію підвищення заробітної плати вчителям на наступний рік.

«Але віз і нині там. У парламенті триває достатньо жорстка дискусія. Я впевнений, вона буде продовжуватися. Лобісти інтересів вчителів в парламенті точно є, достатньо потужні. Що буде залежати від мене – я також готовий долучитися і допомогти профільному комітету», - заявив Дмитро Разумков.

1 грудня, голова облдержадміністрації Сергій Борзов та його перший заступник Наталя Заболотна  відвідали інфекційне відділення для лікування хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену  коронавірусом  SARS-CoV-2, облаштоване  на базі КНП «Вінницький клінічний Центр СНІДу ВОР».

«Це було нашим нагальним прагненням -  зробити обласну клінічну інфекційну лікарню, якої донині не було у Вінницькій області,- підкреслив Сергій Борзов.- Безперечно, пандемія вносить свої корективи як в Україні, так і в світі загалом. На сьогодні основне завдання лікарів – забезпечити пацієнтів киснем, адже це перше, що рятує життя».

Огляд лікарні розпочався з приємної події  -  передачі для медзакладу  апарату штучної вентиляції легень високого класу в рамках програми Ріната Ахметова «Порятунок життя».

«Фонд Ріната Ахметова» об’єднав зусилля самого Фонду, бізнесу і компанії ДТЕК зокрема,- зазначив радник ДТЕК Енерго Вадим Галицький. - Для допомоги медзакладам країни  виділено 300 млн грн. Задля більш ефективної роботи,Фонд створив проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні» в рамках програми «Порятунок життя». Це найбільш масштабний проєкт, який на сьогодні не має аналогів в Україні. Сьогодні ми передаємо якісний апарат штучної вентиляції легень, який є досить простим у використанні та практично виключає втручання людини в його роботу».

Директор ДТЕК Ладижинська ТЕС Ігор Снєгін  подякував лікарям, що рятують людські життя: «Ми впевнені в тому, що об’єднавши зусилля бізнесу, громади і влади, ми зможемо здолати цю епідемію»,- підкреслив він.
Разом із сертифікатом на апарат  ШВЛ «MonnalT-160» (високого класу) вартістю 616 250 грн., представники Фонду передали медичним працівникам спеціально пошиті  халати  та костюми.

«Нам потрібно разом діяти. Негайно! Тому я вдячний сьогодні за подарунок для інфекційного відділення обласного СНІД-центру. Цей апарат штучної вентиляції легень, закуплений в рамках дії договору між ГО «Ради людей», ТОВ «Сучасна лікарня» та благодійною організацією «Фонд Ріната Ахметова», за сприяння компанії ДТЕК.  Фонд вже  надав  для Вінниччини 2875 експрес-тестів для того, щоб лікарі мали змогу оперативно проводити тестування населення. Варто підкреслити, що це справді яскравий приклад соціально-відповідального бізнесу, який допомагає боротися проти пандемії».

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeId8937e55dd1
 

Сьогодні представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, зберуться на нараду, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли. Про результати буде повідомлено якнайшвидше, щоб поінформувати людей заздалегідь і підготуватися з точки зору економіки та надання послуг населенню. Про це йшлося на традиційній селекторній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

«Нам треба визначитися з реалістичними прогнозами, щоб зрозуміти, чи витримає навантаження наша медична система та наша економіка. Ми розробили економічну програму допомоги, постійно вдосконалюємо систему охорони здоров'я. Треба, щоб і бізнеси, і люди були готовими, якщо уряд вважатиме, що жорсткого карантину не оминути», – зазначив Президент.

Водночас були обговорені останні дані щодо розвитку подій. Було повідомлено, що вже з понеділка розблоковані кошти на придбання тестів на антиген і відсьогодні почнеться їхня закупівля. За відсутності сімейного лікаря чи неможливості зустрічі з ним українці можуть телефонувати на створену гарячу лінію МОЗ, де вони отримають консультацію; за необхідності, до них виїде мобільна бригада, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Голова Національної поліції Ігор Клименко поінформував, що за порушення маскового режиму правоохоронці склали 8600 протоколів.

У рамках робочого візиту до Турецької Республіки 30 листопада Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Сторони обговорили питання торгово-економічної та енергетичної співпраці, а також у сфері транспорту та оборонно-промислового комплексу.

Прем’єр-міністр відзначив важливість досягнутих домовленостей між Президентом України та Президентом Туреччини щодо активізації двостороннього діалогу на стратегічних напрямах співпраці.

«Турецька Республіка є одним із ключових торговельних партнерів України. Водночас ми маємо великий потенціал і можливості для розширення двостороннього товарообігу. Мова йде не лише про сировину, а й про продукти переробки та готової продукції», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, одним з найважливіших питань порядку денного двосторонніх відносин України й Туреччини є завершення переговорів щодо укладення Угоди про вільну торгівлю.

«Вважаю, що наші країни мають достатній потенціал для того, щоб обсяг загальної торгівлі зріс щонайменше удвічі, до 10 млрд доларів на рік. Враховуючи фактор сусідства й обсяги торгівлі між нашими країнами, Україна зацікавлена в укладенні амбітної, всеохоплюючої Угоди для максимального використання її потенціалу», — підкреслив Глава Уряду.

Денис Шмигаль у розмові з Реджепом Ердоганом зазначив, що одним із пріоритетів реформ в Україні є залучення інвестицій в державний сектор економіки, зокрема на основі державно-приватного партнерства.

«Туреччина має успішний досвід у сфері реалізації масштабних інфраструктурних проектів за формулою державно-приватного партнерства. Нам цей досвід дуже цікавий. Тому очікуємо, що третє засідання Українсько-турецької робочої групи з питань державно-приватного партнерства відбудеться вже найближчим часом», — зазначив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду підкреслив, що одним з ефективних механізмів розвитку співробітництва України й Туреччини у сфері енергетики є проведення засідання українсько-турецької Робочої групи з питань енергетики.

«Такий формат дозволить обговорити увесь спектр можливих напрямків співробітництва в енергетичній галузі, та зміцнити двосторонні відносини на шляху до економічного зростання обох країн», — сказав Денис Шмигаль.

Під час зустрічі Прем’єр-міністр України та Президент Туреччини також обговорили співробітництво у сфері оборонно-промислового комплексу.

Крім того, сторони погодилися, що Україна й Туреччина мають надалі координувати зусилля щодо боротьби з пандемією COVID-19 та її наслідками для економіки.

Прем’єр-міністр також подякував Реджепу Ердогану та Туреччині за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

Парламент має проявити свою відповідальність перед людьми та вже цього тижня розглянути й ухвалити законопроекти, спрямовані на підтримку малого й середнього бізнесу.

На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

«Маємо дати чіткий сигнал підприємцям, які досі не отримали належної підтримки, і вже цього тижня розглянути та ухвалити пакет цих законопроектів. Українці, які мають власну справу, повинні отримати податкові канікули, виплати на догляд за дітьми, списання податкового боргу ще до запровадження нового локдауну, як би ми його не називали, а не після. До кожного з них мають завчасно дійти кошти з 12 млрд грн, які загалом пропонується виділити для підтримки бізнесу», - підкреслила Олена Кондратюк.

За її словами, досі дуже гостро для малого бізнесу й ФОПів стоїть питання РРО, яке треба вирішити в стінах Верховної Ради.

«Запровадження РРО треба щонайменше відтермінувати. Також необхідно скасувати нарешті безглузду в українських реаліях систему «КЕШБЕК», яка суттєво ускладнює життя підприємцям», - зазначила Заступниця Голови Верховної Ради.

Дорогі громадяни!

Щороку в останню суботу листопада у пам’ять та серце кожного з нас приходить страшний гість – це спогад про нелюдські злочини, які позбавили життя мільйони українців.
У цей день душу нашої неньки України обпікає нестерпний біль, а на її очах тремтять сльози.

Цей день – сьогодні. День пам’яті жертв голодоморів.
Ми вшановуємо наших предків, згадуємо про чорні сторінки історії та роки, які понівечили шрамами серце нашого народу.
1921-й, 22-й та 23-й. 1946-й і 47-й. Та одні з найстрашніших – це 1932-й та 1933-й.

Наслідком Голодомору, що визнаний геноцидом проти нашого народу з боку тоталітарного сталінського режиму, стали мільйони жертв серед українців. Це втрати, зіставні з тими, яких зазнала Україна у Другій світовій війні.
Як можна прагнути знищити цілий народ? Чому й за що?
Ми ніколи не зможемо цього зрозуміти. Ми ніколи не зможемо цього забути. Ми ніколи не зможемо цього пробачити.

Дорогі українці!

Сьогодні всі ми о 16-й годині за київським часом приєднаємось до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалимо у своїх вікнах свічку пам’яті.
Нехай ці свічки зігріють своїм теплом душі загиблих.

Душі безневинних жертв Голодомору.
Жінок, чоловіків, дітей. 
Душі мільйонів українців.

Вічна їм пам'ять!

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час робочого візиту до Турецької Республіки 29 листопада провів круглий стіл з турецькими топ-компаніями із загальним портфелем інвестицій 5 млрд доларів. На зустрічі були присутні Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, представники Українсько-турецької Ділової Ради при Раді зовнішньоекономічних зв’язків Турецької Республіки та інші.

Учасники круглого столу обговорили актуальні питання ведення бізнесу в Україні.

Прем’єр-міністр наголосив, що попри пандемію COVID-19, Україна та Туреччина активно розвивають двосторонні відносини.

«Як зазначив Президент України під час своєї зустрічі з турецькими підприємцями майже рік тому, Україна та Туреччина мають великий потенціал для співпраці та економічного зростання», — підкреслив Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, Україна останнім часом зробила багато конкретних кроків назустріч інвесторам. «Це лібералізація ринку землі сільськогосподарського призначення, медична реформа, розвиток електронного урядування, а також полегшення умов для ведення бізнесу та інвестування, зокрема розвиток державно-приватного партнерства», — зазначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль підкреслив, що Україна має амбітні плани щодо побудови та реконструкції української інфраструктури: автомобільних доріг, мостів, енергетичної та медичної інфраструктури, а також інфраструктури у сфері водопостачання та переробки сміття.

«Інструменти, які дадуть нам можливість розвивати ці напрямки, це державно-приватне партнерство та державні гарантії. Наразі ми працюємо та вже зробили суттєвий прогрес у законодавчому колі в просуванні подібних інструментів в Україні», — зауважив Прем’єр-міністр.

Як повідомив Глава Уряду турецьким підприємцям, найперспективнішими сферами для інвестицій в Україні є агропромисловий комплекс, переробна промисловість енергетика, інфраструктура, туристична галузь, а також ті сфери, де Україна має конкурентні переваги, зокрема ІТ.

«Переконаний, що настав час для нових, ще більш масштабних історій успіху між нашими державами. Україна має широкий спектр пропозицій для інвестування та реалізації сучасних проектів», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також наголосив, що Україна та Туреччина не повинні збавляти обертів співпраці: «Одним зі значних кроків у розвитку наших двосторонніх відносин має стати підписання Угоди про вільну торгівлю», — сказав він.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій зі свого боку розповів представникам турецьких компаній, що минулого року в Україні був ухвалений закон про концесії, що дало позитивний сигнал для інвесторів. Він також закликав присутніх брати участь у концесійних конкурсах та приватизаційних аукціонах в Україні.

В.о. Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк разом з керівниками фракцій та головами комітетів вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні – «всіх невинно убієнних, ненароджених і закатованих тоталітарним режимом».

За словами Олени Кондратюк, це страшна трагедія всього українського народу. «Маємо пам’ятати і знати ці події, весь світ їх має знати, пам’ять загиблих має жити в наших серцях», - сказала Заступниця Голови Верховної Ради і подякувала всім тим країнам, які визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Олена Кондратюк підкреслила, що у українських дипломатів попереду є ще багато роботи, щоб якомога більше країн визнали Голодомор геноцидом українського народу. «Потрібно просувати у світі інформацію про ці страшні події, бо для нашої країни – це одна з ключових речей. Ми маємо зберегти історичну пам’ять, яка повинна бути на основі правди і істини, і про це мають знати якомога більше людей - для того, щоб подібні трагедії не повторилися», - підкреслила Заступниця Голови Верховної Ради України.

В.о. Голови Верховної Ради разом з народними депутатами України поклали композиції з колосків та встановили лампади до пам’ятної скульптури дівчинки «Гірка пам’ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей.

 

  1. В селі Борисівка Іллінецької громади відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини
  2. Сергій Борзов: Люди вмирали від голоду на найродючішій землі…На своїй землі
  3. На Вінниччині вшанували пам’ять жертв голодоморів
  4. Ухвалена Парламентом ґендерна квота спрацювала на місцевих виборах і забезпечила високе представництво жінок в місцевих радах, - Олена Кондратюк
  5. Сергій Борзов: Телемедицина — це значний крок вперед до підвищення якості медичних послуг
  6. Олена Зеленська відкрила виставку, присвячену проблемі домашнього насильства
  7. Прем’єр-міністр: Уряд вже розробив програми підтримки людей і бізнесу
  8. Сергій Борзов: За оцінкою профільного Міністерства, Вінниччина демонструє одні з найкращих результатів щодо реалізації програми Президента України «Велике будівництво»
  9. Прем’єр-міністр: Україна не зверне з європейського шляху, адже це ключовий пункт суспільного договору
  10. Парламент очікує від Уряду доопрацьований проєкт Держбюджету на 2021 рік та працює над відновленням антикорупційного законодавства і розв'язанням конституційної кризи, - Олена Кондратюк

Сторінка 1 із 126