Президент України Володимир Зеленський ініціював створення глобального проекту United24, який має на меті об'єднати людей з усього світу у їхньому бажанні допомогти нашій державі.

Французький регіон Іль-де-Франс підтримає відновлення Київської та Чернігівської областей. Про це під час зустрічі в Києві говорили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Голова ради регіону Валері Пекресс.

Як підкреслив Денис Шмигаль, регіональний принцип має стати ключовим елементом майбутнього Плану відновлення України.

«Вдячні, що ваш регіон готовий допомогти у відновленні Київської та Чернігівської областей. Ми маємо намір приділити особливу увагу розвитку малого й середнього бізнесу, адже це сприятиме створенню нових робочих місць і пожвавить економіку. Переконаний, співпраця між нашими регіонами буде вкрай продуктивною», — зазначив очільник Уряду.

Валері Пекресс позитивно оцінила перспективу прямих партнерських зв’язків між регіонами. За її словами, цей напрямок може мобілізувати французьку міста й муніципалітети, які зацікавлені в допомозі Україні у післявоєнному відновленні. Голова ради Іль-де-Франс відзначила, що під час візиту в Україну планує визначити конкретні проекти, які сторони будуть розвивати.

«Робота з адаптації українського законодавства ведеться безперервно. Ми не потребуємо пільгових умов, ми пройдемо цей шлях із честю», — заявив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час зустрічі з делегацією ФРН на чолі з виконувачем обов’язків Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Томасом Ерндлем. 

Спікер Парламенту наголосив, що вже відбулася нарада за участю Президента України Володимира Зеленського, де було визначено подальші кроки кожної гілки влади.

«Що стосується Парламенту — будемо працювати у двох основних напрямах. По-перше, візьмемо до уваги всі зауваження, які отримали від Європейської комісії та Європейської ради, щодо яких необхідно вжити кроки негайно», — зауважив Голова Верховної Ради України та додав, що другим етапом є безпосереднє ухвалення необхідних законів. 

«Кожне пленарне засідання ми будемо приділяти декілька годин для ухвалення законів, пов’язаних з євроінтеграцією. Або ж ми будемо присвячувати окремо пленарний день для євроінтеграційних законопроектів», — повідомив Руслан Стефанчук.

Зі свого боку, виконувач обов’язків Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Томас Ерндль зазначив, що Німеччина підтримує прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу та готова надавати експертну оцінку в ухваленні необхідних законодавчих змін.

Начальник  Вінницької ОВА Сергій Борзов взяв участь у розширеному засіданні Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2022/23 року під час воєнного стану. Засідання відбулось під головуванням Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. 

Президент Володимир Зеленський наголошує, що військово-політичне керівництво Російської Федерації розпочало війну не лише з Україною, а й з усім демократичним світом, тож у разі нашої поразки, програють усі країни, які декларують демократичні цінності. Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу NBC.

Збільшення експортних можливостей України, розблокування українських морських портів і відновлення нашої країни обговорили під час телефонної розмови Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн.

Денис Шмигаль подякував Франції за підтримку рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ у Європейський Союз, а також за фінансову й військову допомогу.

«Цінуємо підтримку Франції. Переконаний, ми крокуємо до нових спільних перемог і до більш сильної об’єднаної Європи», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду наголосив на необхідності притягнути росію та всіх винних до відповідальності за скоєні злочини. Він також подякував Франції за підтримку функціонування Міжнародного кримінального суду. Прем’єр-міністр України підкреслив, що росія цілеспрямовано спричиняє кризи у Європі та світі. Зокрема, через блокування українських портів агресор провокує харчову кризу, яка зачепить багато країн світу.

«Швидка перебудова інфраструктури нашого західного кордону із ЄС дозволила суттєво наростити експорт врожаю. Однак це все ще в десятки разів менше спроможності наших морських портів», — зауважив Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, Україна веде перемовини з ООН щодо організації безпечних коридорів для вивезення врожаю морськими шляхами. Він наголосив, що такі коридори мають бути відкриті лише під егідою Організації об’єднаних націй, Світової організації торгівлі або іншого альянсу, який матиме довіру та забезпечить безпеку для українських портових міст.

Денис Шмигаль також повідомив, що Європейською комісією, зокрема особисто Урсулою фон дер Ляєн, було запропоновано створити в ЄС коридори солідарності для українських продовольчих вантажів. Наразі такі коридори вже утворені, і Україна їх поступово освоює.

Прем’єр-міністри України та Франції також обговорили розмінування території та майбутню повоєнну відбудову нашої країни. Денис Шмигаль повідомив, що наступного тижня в Лугано відбудеться Конференція з питань відновлення України.

«Ключовим елементом конференції стане представлення проекту Плану відновлення, попередньо підготовленого Урядом України із залученням міжнародних експертів та фахівців із Єврокомісії», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр Франції зі свого боку підтвердила, що їхня країна візьме участь у повоєнній відбудові. За її словами, французькі регіональні органи мобілізуються для допомоги Україні. Елізабет Борн також зазначила, що Франція вивчає можливість відправлення спеціалізованого обладнання для розмінування українських територій.

Рішення Конституційного Суду мають бути гарантією того, що будь-яка діяльність влади відповідає Конституції. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у відеозверненні до учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Роль Конституційного Суду України в реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС».

«Парламент повинен враховувати рішення Конституційного Суду в законотворчому процесі, Уряд — при ухваленні управлінських рішень, судова система — змінювати практику з урахуванням наведених Конституційним Судом аргументів», — пояснив Руслан Стефанчук.

За його словами, необхідне вдосконалення законодавства про Конституційний Суд, аби його діяльність підпорядковувалась зрозумілим, послідовним і передбачуваним правилам.

«Зокрема, була розпочата робота над законопроєктом №4533 про конституційну процедуру, що має на меті зробити діяльність Суду більш відкритою та зрозумілою для суспільства», — наголосив Спікер Парламенту України.

Руслан Стефанчук уточнив, що йдеться про запровадження автоматизованої системи документообігу Суду; вдосконалення процесу взаємодії Суду та громадян щодо подачі конституційних скарг; впорядкування підстав і процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності тощо.

«Суттєвою є також практична імплементація положень частини третьої статті 152 Конституції України щодо відшкодування шкоди, завданої застосуванням актів і діями, які визнані неконституційними, що не було зроблено за весь час існування Конституції», — додав Голова Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук підкреслив, що підвищення прозорості діяльності Конституційного Суду є необхідним не лише суспільству, але і є також важливою гарантією незалежності самого Конституційного Суду і його суддів.

Прозорі процедури діяльності Суду покликані захищати суддів від будь-яких можливих необґрунтованих звинувачень в упередженості, порушеннях закону тощо.

«Працюємо над ухваленням законопроєктів, які дозволять Конституційному Суду України здійснювати свої повноваження якомога ефективніше, та сподіваємось на їхню швидку реалізацію в практичній діяльності Суду», — зазначив очільник українського Парламенту.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

Сьогодні, 29 червня, на Вінниччині відбулось виїзне засідання Комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

28 червня за участю Першого заступника Начальника ОВА Наталі Заболотної та заступника Начальника ОВА Андрія Кавунця відбулась зустріч із представниками організації «Лікарі без кордонів» (MSF).

Президент України Володимир Зеленський ініціював створення глобального проекту United24, який має на меті об'єднати людей з усього світу у їхньому бажанні допомогти нашій державі.

Україна закликає цивілізований світ посилити санкції проти росії та визнати її державою-спонсором тероризму. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі в Києві з Президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ Маргаретою Седерфельт.

Денис Шмигаль підкреслив, що держава-агресор щоденно порушує положення міжнародного гуманітарного права, закріплені в Женевських конвенціях, регулярно завдає ракетних та авіаударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого зростає кількість жертв серед мирного населення. Зокрема, Прем’єр-міністр зауважив, що сьогодні росія вдарила ракетами по торговому центру в Кременчуку, де перебувало до тисячі людей.

«Це вкотре підтверджує, що ні присутність тут високопосадовців наших партнерів, ні жертви серед людей не зупиняють росіян від знищення нашої країни та нації. Вважаю, це планомірний геноцид українців, який здійснює керівництво рф», — наголосив очільник Уряду.

Як відзначив Денис Шмигаль, росія зумисно створює кризи у світі: продовольчу, міграційну, енергетичну — усі вони спрямовані проти Європи та світу. Він закликав надалі підтримувати Україну в повномасштабній війні, зокрема  посилити санкції та визнати росію державою-спонсором тероризму.

«Також, зважаючи на останні події, зокрема в Кременчуці, ми знову звертаємося до всіх партнерів щодо можливості закрити небо над Україною — створити відповідний захисний купол із сучасних систем протиповітряної оборони», — зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду закликав представників ПА ОБСЄ також використати всі дипломатичні шляхи для повернення додому українців, що були примусово вивезені на територію рф.

Рішення Конституційного Суду мають бути гарантією того, що будь-яка діяльність влади відповідає Конституції. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у відеозверненні до учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Роль Конституційного Суду України в реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС».

«Парламент повинен враховувати рішення Конституційного Суду в законотворчому процесі, Уряд — при ухваленні управлінських рішень, судова система — змінювати практику з урахуванням наведених Конституційним Судом аргументів», — пояснив Руслан Стефанчук.

За його словами, необхідне вдосконалення законодавства про Конституційний Суд, аби його діяльність підпорядковувалась зрозумілим, послідовним і передбачуваним правилам.

«Зокрема, була розпочата робота над законопроєктом №4533 про конституційну процедуру, що має на меті зробити діяльність Суду більш відкритою та зрозумілою для суспільства», — наголосив Спікер Парламенту України.

Руслан Стефанчук уточнив, що йдеться про запровадження автоматизованої системи документообігу Суду; вдосконалення процесу взаємодії Суду та громадян щодо подачі конституційних скарг; впорядкування підстав і процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності тощо.

«Суттєвою є також практична імплементація положень частини третьої статті 152 Конституції України щодо відшкодування шкоди, завданої застосуванням актів і діями, які визнані неконституційними, що не було зроблено за весь час існування Конституції», — додав Голова Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук підкреслив, що підвищення прозорості діяльності Конституційного Суду є необхідним не лише суспільству, але і є також важливою гарантією незалежності самого Конституційного Суду і його суддів.

Прозорі процедури діяльності Суду покликані захищати суддів від будь-яких можливих необґрунтованих звинувачень в упередженості, порушеннях закону тощо.

«Працюємо над ухваленням законопроєктів, які дозволять Конституційному Суду України здійснювати свої повноваження якомога ефективніше, та сподіваємось на їхню швидку реалізацію в практичній діяльності Суду», — зазначив очільник українського Парламенту.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

На Вінниччині, як і по всій Україні, відбулась процедура спецпогашення  та введення в обіг поштової марки «УКРАЇНСЬКА МРІЯ».

Держава надасть до 8 млн грн безповоротної допомоги тим, хто вже має бізнес у сфері переробки або хоче запустити нові проекти. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 24 червня.

«Цього тижня Уряд уже прийняв документи щодо запуску програми «єРобота» й анонсував одразу три грантові програми підтримки створення власного бізнесу. Сьогодні ми запускаємо ще три програми, які так само спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки», — зазначив Денис Шмигаль.

Серед них — програма безповоротних грантів на створення й розвиток переробних підприємств. За словами Прем’єр-міністра, це можуть бути підприємства у сфері деревообробки, меблевого виробництва, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо.

«Грант можна буде витратити на придбання обладнання. Головні вимоги до отримувачів: створення не менше 25 нових робочих місць і сплата податків.  Люди, які хочуть отримати грант, повинні представити робочу ідею, чіткий бізнес-план та залучити власні кошти на свою справу», — зауважив очільник Уряду.

Як повідомив Денис Шмигаль, для перших заявників власний внесок за цією програмою має скласти 30%. Також держава надає додаткові можливості отримати доступний кредити за програмою «5-7-9» у розмірі до 16 млн грн.

Загалом Уряд цього тижня представив шість грантових програм. Це основа великого проекту «єРобота», який дозволить кожному, хто має бажання, навички та план – запустити власну справу, розширити свій малий або середній бізнес, а також розпочати нову кар’єру. Поступово в Дії з’явиться можливість і деталі, як податися на кожен із цих грантових проектів.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час телемарафону «UA разом» повідомив про те, що під час каденції ІХ скликання Парламенту  прийнято 81 законодавчий акт, пов’язаний виключно з європейською інтеграцією.

«І це абсолютний рекорд. Останній день нещодавнього засідання ознаменувався чотирма такими законами. Це Стамбульська конвенція, це Антикорупційна стратегія і це два Закони в сфері екології, пов’язані з вивезенням відходів і питаннями, пов’язаними з лісами. Після цього ми отримаємо цілу низку директив ЄС, у відповідність до яких потрібно прийняти законодавчі акти. Ми зараз працюємо над цим  комплексом  законопроектів», — зазначив Спікер українського Парламенту та додав, що таких актів буде біля сотні, і Верховна Рада України має імплементувати їх в правове поле України.

Зокрема, за словами Руслана Стефанчука, Парламент спільно з Урядом працює над законодавчими актами у сфері судочинства, антикорупційної боротьби тощо, які будуть зараховані Україні як виконання вимог щодо європейської інтеграції та повноцінного членства України в ЄС.

«Ми вийдемо на комплексний план робіт, представимо суспільству перелік законодавчих актів і план їх прийняття, тому що ми хочемо, щоб все відбувалося прозоро, стабільно й прогнозовано», — зауважив Голова Верховної Ради України.

Він закцентував, що Парламент буде робити все для того, щоб 2025 рік став роком, коли Україна виконає всі зобов’язання, щоб стати членом ЄС.

«За Парламентом ніяких затримок не буде, тому що наш напрямок зрозумілий,  ми до нього будемо йти, включаючи всім відомий турборежим», — наголосив  Голова Верховної Ради України.

Звичайно, все залежить від безпекової ситуації в країні.

«Завдяки ЗСУ ми сподіваємось, що 1 вересня діти підуть у школи,- зазначає Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.- Разом з територіальними громадами Вінниччини опрацьовуємо механізми, за якими 1 вересня розпочнеться офлайн-навчання. Місцева влада має пропрацювати весь організаційний процес і очної, і змішаної форми навчання».

  1. Уряд запускає програму безповоротних грантів до 8 млн грн на створення й розвиток переробних підприємств, — Прем’єр-міністр
  2. Руслан Стефанчук: Парламент працюватиме в турборежимі, щоб до 2025 року Україна виконала всі зобов’язання для членства в ЄС
  3. України отримала статус кандидата у члени ЄС – це наближає нашу перемогу і надає оптимізму для розвитку митної галузі області, – Сергій Борзов, вітаючи митників Вінниччини з професійним святом
  4. На Вінниччині влаштували благодійний показ дитячої колекції з метою збору коштів на автомобіль для Збройних Сил України
  5. Діліться відчуттям свободи, поширюйте правду про російську війну, допомагайте українцям – звернення Президента України до учасників фестивалю Ґластонбері
  6. Денис Шмигаль: Держава підтримає стартапи та навчання спеціалістів у сфері ІТ
  7. Руслан Стефанчук: Будемо напрацьовувати всі необхідні напрями, потрібні для України на шляху до повноцінного членства в ЄС
  8. України отримала статус кандидата у члени ЄС – це наближає нашу перемогу і надає оптимізму для розвитку митної галузі області, – Сергій Борзов, вітаючи митників Вінниччини з професійним святом
  9. На Вінниччині влаштували благодійний показ дитячої колекції з метою збору коштів на автомобіль для Збройних Сил України )
  10. Україна будуватиме європейську лібералізовану державу, але з потужним захистом на зразок ізраїльського – Президент під час спілкування з професорами та студентами вишів Ізраїлю

Сторінка 1 із 202