Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони, під час якого було заслухано доповіді представників органів влади щодо ситуації в безпековій, економічній, енергетичній, медичній галузях та у сфері кіберзахисту країни.

Головне завдання України — подальший розвиток та реалізація реформ. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

«Ворог сьогодні намагається використовувати наші страхи, маніпулювати ними. Тож наше завдання — через впевненість, стабільну роботу економіки та підприємств забезпечити зростання України. Оскільки розвинена, економічно сильна Україна, яка виконує свої соціальні зобов’язання, є насправді найбільшим страхом нашого ворога», — сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна має стати ще сильнішою, забезпечити подальший розвиток, реалізацію реформ, укріплення Збройних Сил, а також курс до ЄС і НАТО. За словами Дениса Шмигаля, це головні напрямки, над якими Уряд працює і продовжить впевнено працювати й надалі.

Невдовзі Міністр оборони України Олексій Резніков зустрінеться з керівництвом депутатських фракцій та груп Верховної Ради України. Обговорюватиметься ситуація, що склалася через ймовірну загрозу повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації. Про це зазначив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час брифінгу.

За його словами, Парламент готовий до будь-якого розвитку подій у контексті нарощування військової агресії Російської Федерації проти України.

«Ми пропрацювали всі можливі випадки, які стосуються діяльності Верховної Ради України. За кожним напрямом виробили відповідну логістичну стратегію. Ми готові до будь-якого розвитку подій, але більше ясності буде після того, як ми завтра зустрінемося з Міністром оборони України», – сказав Руслан Стефанчук.

Він додав, що Верховна Рада перебуває на постійному зв‘язку з українськими силовими структурами, Кабінетом Міністрів та Президентом України. 

За його словами, Парламент України готовий негайно ухвалювати рішення, яких потребуватиме безпекова ситуація в державі.

У березні 2022 року відбудеться нагородження переможців обласного конкурсу «Людина року 2021». Метою конкурсу є виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти області та нагородження переможців за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, економічній, соціальній, культурній, науковій та громадсько-політичній діяльності.

Під час робочої поїздки в Запорізьку область Президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті руху автотранспорту верховою частиною нового вантового мосту через річку Дніпро, що з'єднує острів Хортиця з центром Запоріжжя.

На новому мосту за участі Глави держави відбувся флешмоб «Живий ланцюг» з нагоди Дня Соборності України, після чого автоколона розпочала випробування нової споруди. Мостом проїхали автомобілі екстрених служб та цивільні авто з державними прапорами України. Також над мостом пролетів гелікоптер із синьо-жовтим стягом.

«Сьогодні в Запоріжжі ми бачимо живий доказ того, що разом ми все можемо, ми сильніші. Разом можемо набагато краще. Разом можемо більше», – наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, будівельники з різних регіонів нашої держави і з-за меж України працювали на висоті 30-35 метрів, у цілодобовому режимі, у різні пори року, щоб разом зробити щось дуже важливе для людей, створити щось велике й особливе. Адже висота пілона цього моста – 150 метрів, або хмарочос у 50 поверхів, довжина – п'ять футбольних полів, вага всієї споруди – понад шість тисяч тонн, або 100 літаків «Мрія». І щоб збудувати те, що не могли зробити майже 20 років, знадобилося 20 місяців.

«Сьогодні ми з’єднуємо Україну не лише словами – сьогодні ми відкриваємо найвищий міст в Україні. Його почали десь у 2004 році. Як спадок його передавали своїм наступникам чотири президенти України. Але це вже в минулому, це вже історія. Сьогодні ми нарешті з’єднуємо центр Запоріжжя та славетну нашу Хортицю і Хортицький район», – зазначив Глава держави.

Володимир Зеленський зауважив, що завдяки цьому мосту місцеві жителі щодня діставатимуться на роботу та навчання швидше й зручніше. А особливе архітектурне підсвічення милуватиме око всім запоріжцям.

«Нехай його вогні завжди будуть яскравими, а єдність Запоріжжя та України – незгасною», – побажав Президент.

Глава держави зауважив, що відкриття мосту символічно відбувається у День Соборності України, тож відтепер переправа буде монументом єдності.

Україна впроваджує нові інструменти, щоб виграти регіональну конкуренцію за інвесторів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-заходу «Реформи задля інвестицій в Україну», що відбувся в межах підготовки до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022.

Глава Уряду зауважив, що серед таких інструментів є розвиток індустріальних парків, потенціал яких — від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій.

«Ми робимо все, щоб індустріальні парки існували в Україні не лише на папері. Наша мета — аби цього року в Україні запрацювали щонайменше 25 таких промислових майданчиків, принаймні один в кожній області. У найближчі три роки ми допоможемо облаштувати інфраструктуру, необхідну для повноцінної роботи індустріальних парків», — підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Уряд активно розвиває інструмент державно-приватного партнерства. Як відзначив Прем’єр-міністр, Україна уклала 11 угод про розподіл продукції у сфері видобутку.

«Лише в розвідку та початкову інфраструктуру загальна сума інвестицій становить понад 10 млрд доларів. Ми також працюємо над розвитком концесійних проектів у портовій, аеропортовій та в дорожній галузях», — сказав Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, Україна активно взаємодіє з європейськими альянсами, зокрема Альянсом критичної сировини та Європейським акумуляторним альянсом задля розвитку нових технологій.

«Україна також працює над діджиталізацією економіки, де хоче зайняти лідерські позиції не лише в регіоні, але й у світі. Ми розуміємо, де наша держава може мати конкурентні переваги, й розуміємо, які сектори економіки необхідно розвивати, щоб виграти конкуренцію за інвестора», — резюмував Прем’єр-міністр.

Відбулося перше установче засідання Науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України. Як повідомляв Руслан Стефанчук раніше, до її складу увійшли майже 100 фахових, авторитетних науковців і практиків у сфері права, які допомагатимуть у розробці важливих законопроєктів.

«Сподіваюся, що Науково-консультативна рада стане дуже потужним органом. Це добровільна робота на благо України та українського законодавства. Люди, які зібралися тут, поєднані спільною ідеєю. Ми прагнемо вперше, за 30 років незалежності України, запропонувати суспільству логічний розвиток українського законодавства й підвищити якість законодавчих актів України», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, ця ідея поступово втілюється. Спікер Парламенту України нагадав, що насамперед уже прийнято в першому читанні законопроєкт «Про правотворчу діяльність», що стане «абеткою нормотворчості в Україні», та «Про дерадянізацію законодавства України», що є першим проєктом закону на шляху до систематизації та подальшої дерадянізації законодавства незалежної України.

«Ми пропонуємо визнати такими, що не застосовуються на території України, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР)», — розповів Голова Верховної Ради України.

Під час засідання члени Науково-консультативної ради обговорили організаційні питання, обрали заступника голови та вченого секретаря. Руслан Стефанчук висловив сподівання, що діяльність Науково-консультативної ради матиме характер системності.

«Я зацікавлений у тому, щоби це була продуктивна робота, а  не просто галочка для звіту. Нашим пріоритетом було й залишається підвищення якості законодавства», — наголосив Руслан Стефанчук.

Крім того, планується напрацювання наукової концепції розвитку законодавства за різними галузями.

П’ята Конференція з питань реформ в Україні, запланована на липень 2022 року, має ознаменувати перехід до підтримки системної трансформації нашої країни. Про це Президент Володимир Зеленський сказав у відеозверненні до учасників заходу «На шляху до Лугано».

«Пандемія внесла корективи у формат нашої зустрічі. Однак наш спільний інтерес і пріоритети залишаються незмінними. А саме – зробити все, щоб п’ята Конференція з питань реформ в Україні стала спільним успіхом України та Швейцарії. Здійснені за останні роки реформи запустили процес глибокої трансформації України, який ми прагнемо розвивати. Тому дуже важливо, щоб Конференція в Лугано ознаменувала перехід до нової філософії підтримки змін в Україні – підтримки системної трансформації», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави відзначив чудову взаємодію зі своїм швейцарським колегою Ігнаціо Кассісом щодо підготовки Конференції, яка має продемонструвати її учасникам іншу Україну – сучасну, динамічну, стійку країну нових можливостей.

Володимир Зеленський наголосив на унікальній ролі України для Європи та її майбутнього й висловив думку, що події, які, зокрема, сьогодні розгортаються навколо нашої держави, вкотре це засвідчують.

«Всеосяжна безпека у Європі неможлива без відновлення суверенітету й територіальної цілісності України. Очікую, що результатом наших спільних зусиль та переговорів з Росією стане деескалація ситуації на кордоні з Україною та гарантування керівництвом РФ досягнення миру на Донбасі», – зазначив він.

Глава держави акцентував, що Україна вже багато чого досягла на шляху трансформації, зокрема за підтримки західних партнерів, включно зі Швейцарією. Серед іншого, було створено прозорий ринок землі, започатковано надважливий процес деолігархізації, запроваджено систему державних стимулів для великих інвестиційних проектів («інвестняні»), розблоковано реформу судової системи.

«Верховенство права – це не лише запит суспільства на справедливість. Це – критично важлива передумова для успішного ведення бізнесу, залучення інвестицій та реалізації нових ідей», – переконаний Президент.

Володимир Зеленський висловив упевненість, що іноземний бізнес, зокрема швейцарський, який входить до топ-п’ятірки іноземних інвесторів України, добре усвідомлює можливості, які пропонує сьогодні наша країна.

Президент розповів, що невдовзі очікується запуск спеціального правового режиму для IT-індустрії «Дія Сіті», завдяки якому темпи зростання ІТ-сектору в країні можуть подвоїтися.

Крім того, буде продовжено реформу корпоративного управління та активізовано приватизацію державних підприємств, особливу увагу буде приділено розвитку інфраструктури. Також у планах – початок комплексного відновлення систем зрошення на півдні України.

Буде започатковано «Велику термомодернізацію», у межах якої заплановано утеплення тисяч об’єктів житлового фонду та соціальної інфраструктури. Буде продовжено програму «Велике будівництво» з розбудови якісних доріг європейського зразка.

«Розраховую, що швейцарський бізнес активно долучиться до реалізації проектів, які втілюються в нашій країні. Кожен інвестиційний контракт – це дуже важливий внесок у трансформацію нашої держави, який ми дуже цінуємо. Сподіваюся, що на Конференції в Лугано ми зможемо представити нові історії успіху швейцарських інвестицій в Україні», – резюмував Володимир Зеленський.

Зі свого боку Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс зазначив: «Як господар п’ятої Конференції з питань реформ в Україні, що відбудеться цього літа в Лугано, Швейцарія може зробити ще більший внесок у стабільність і процвітання Європи. Радий, що ми як давні партнери України маємо можливість підтримати країну на її шляху реформ».

Україна впроваджує нові інструменти, щоб виграти регіональну конкуренцію за інвесторів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-заходу «Реформи задля інвестицій в Україну», що відбувся в межах підготовки до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022.

Глава Уряду зауважив, що серед таких інструментів є розвиток індустріальних парків, потенціал яких — від 2,5 млрд доларів додаткових інвестицій.

«Ми робимо все, щоб індустріальні парки існували в Україні не лише на папері. Наша мета — аби цього року в Україні запрацювали щонайменше 25 таких промислових майданчиків, принаймні один в кожній області. У найближчі три роки ми допоможемо облаштувати інфраструктуру, необхідну для повноцінної роботи індустріальних парків», — підкреслив очільник Уряду.

Крім того, Уряд активно розвиває інструмент державно-приватного партнерства. Як відзначив Прем’єр-міністр, Україна уклала 11 угод про розподіл продукції у сфері видобутку.

«Лише в розвідку та початкову інфраструктуру загальна сума інвестицій становить понад 10 млрд доларів. Ми також працюємо над розвитком концесійних проектів у портовій, аеропортовій та в дорожній галузях», — сказав Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, Україна активно взаємодіє з європейськими альянсами, зокрема Альянсом критичної сировини та Європейським акумуляторним альянсом задля розвитку нових технологій.

«Україна також працює над діджиталізацією економіки, де хоче зайняти лідерські позиції не лише в регіоні, але й у світі. Ми розуміємо, де наша держава може мати конкурентні переваги, й розуміємо, які сектори економіки необхідно розвивати, щоб виграти конкуренцію за інвестора», — резюмував Прем’єр-міністр.

Переклади 181 законодавчого акта на англійську мову вже оприлюднено на сайті Верховної Ради України. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на особистій сторінці у Фейсбук.

«Так ми робимо рішучі кроки для своєї презентації на міжнародній арені, зокрема – у середовищі потенційних інвесторів. Сподіваюсь, що якісний офіційний переклад англійською мовою основних законів, що найбільшою мірою впливають на інвестиційний статус України, дозволить уникнути викривлень і різночитань у комунікації», – зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, інвестори, що планують «заходити» до України, відтепер зможуть ознайомитися з українським законодавством, зважити для себе всі плюси та мінуси, а також усвідомити можливі ризики.

У березні 2022 року відбудеться нагородження переможців обласного конкурсу «Людина року 2021». Метою конкурсу є виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти області та нагородження переможців за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, економічній, соціальній, культурній, науковій та громадсько-політичній діяльності.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном.

«Наша зустріч іще раз підкреслює потужну підтримку нашої незалежності та суверенітету з боку Сполучених Штатів Америки та підтверджує фундаментальний принцип, що жодні рішення щодо України не ухвалюються без України», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський переказав слова вдячності Президенту США Джозефу Байдену за допомогу й непохитну підтримку України з боку Сполучених Штатів на тлі наявних безпекових викликів.

Співрозмовники обмінялися думками щодо безпекової ситуації навколо нашої країни та кроків, що здійснюються в межах наявних переговорних форматів, а також інших модальностей політико-дипломатичного врегулювання.

«Ми хочемо активізувати роботу всіх переговорних форматів та відкрити шлях до проведення Нормандського саміту», – сказав Президент України.

Глава держави відзначив важливість того факту, що протягом дня зберігається режим припинення вогню на Донбасі, і цього тижня жоден український військовий не загинув. Президент України наголосив, що робитиметься все необхідне для досягнення миру. Саме на це спрямована низка українських мирних ініціатив, внесених, серед іншого, в межах Тристоронньої контактної групи.

Під час зустрічі детально обговорювалася двостороння взаємодія у сфері безпеки й оборони. Володимир Зеленський зробив акцент на важливості посилення американської допомоги, спрямованої на покращення спроможностей Збройних Сил нашої держави та їхньої здатності протистояти агресії.

«Щоб робити дуже швидкі кроки, щоб модернізувати армію, потрібна допомога, особливо в такі непрості часи», – зазначив Президент.

Володимир Зеленський порушив питання підтримки євроатлантичних прагнень нашої держави, зокрема очікувань України від саміту НАТО в Мадриді.

Глава держави також заявив про необхідність запровадження превентивних санкцій проти РФ з метою стримування агресивних намірів Кремля. У цьому контексті Президент наголосив, що «Північний потік – 2» є геополітичною зброєю та загрозою для енергетичної безпеки України та Європи.

Крім того, співрозмовники обговорили поточний стан реалізації трансформацій в Україні, торкнулися питань внутрішньополітичної ситуації в нашій країні.

«Для нас важливо активізувати економічну взаємодію. Ми зацікавлені в практичному, вагомому сприянні Сполучених Штатів у посиленні стійкості фінансової системи нашої держави», – наголосив Володимир Зеленський.

Покращення інвестиційного клімату та підприємницького середовища в Україні обговорили під час зустрічі 18 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Сторони торкнулися питання впровадження Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями» та інших механізмів для залучення капіталу в Україну.

«На сьогодні до урядового офісу UkraineInvest, який відповідно до закону забезпечує супровід великих інвесторів, надійшло заявок на потенційні проекти загальною сумою понад 2 млрд доларів. Ця ініціатива працює, і ми активно закликаємо інвесторів користуватися нею. Також проходять відкриті аукціони з приватизації й конкурси на реалізацію проектів державно-приватного партнерства. Усе це, за нашими прогнозами, має забезпечити збільшення щорічних інвестицій в Україну до 15 млрд доларів, починаючи з 2025 року», — зауважив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна протягом наступних кількох років має на меті інтегруватися до європейських ринків, підписавши так звані «безвізи» з ЄС у промисловій, митній, цифровій, транспортній та енергетичній сферах. За його словами, впровадження європейських правил дасть українській економіці додаткові мільярди євро надходжень.

Під час зустрічі Роман Ващук представив Главі Уряду основні цілі на посаді бізнес-омбудсмена.

«Наша команда Ради бізнес-омбудсмена щодня розглядає і розв’язує скарги бізнесу — від найменшого до найбільшого — і на підставі цього досвіду ми готові до системної співпраці з Прем’єр-міністром, як консультативно-дорадчий орган», — зазначив бізнес-омбудсмен.

Серед іншого Денис Шмигаль і Роман Ващук порушили питання спільних заходів щодо супроводу законопроекту «Про установу бізнес-омбудсмена». Документ передбачає утворення Установи бізнес-омбудсмена, яка сприятиме досудовому захисту прав та законних інтересів підприємців від недобросовісної поведінки публічних суб’єктів.

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdc69e8180d2
 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту.

«Щирі вітання Роберті Мецолі з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту. Очікую на плідну співпрацю й посилення партнерства між Верховною Радою України та Європейським Парламентом», — йдеться у вітанні спікера Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

У березні 2022 року відбудеться нагородження переможців обласного конкурсу «Людина року 2021». Метою конкурсу є виявлення видатних і талановитих особистостей, відзначення інтелектуальної та професійної еліти області та нагородження переможців за найбільш вагомі професійні досягнення в управлінській, економічній, соціальній, культурній, науковій та громадсько-політичній діяльності.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із двопартійною делегацією Конгресу США, до складу якої увійшли сенатори Роберт Портман, Кріс Мерфі, Джин Шахін, Емі Клобучар, Річард Блюменталь та Роджер Вікер.

Глава держави подякував Конгресу Сполучених Штатів Америки за солідарність з народом України на тлі нинішніх безпекових викликів.

«Для України, для нашого народу дуже важливо, що сьогодні ви з нами. Це свідчить про незмінну двопалатну, двопартійну підтримку нашої держави, а також її суверенітету, територіальної цілісності», – сказав Президент.

Володимир Зеленський поінформував сенаторів США про безпекову ситуацію навколо України та кроки, які сприяли б деескалації та запобіганню подальшій агресії РФ.

Глава держави відзначив важливу роль Конгресу в підтримці євроатлантичних прагнень України та поглибленні взаємодії між двома державами.

«Ми відчуваємо та отримуємо дієву допомогу у сфері безпеки в такий складний час, час агресії з боку Російської Федерації», – наголосив Володимир Зеленський.

Під час розмови висловлювалася одностайна позиція щодо того, що газопровід «Північний потік – 2» є викликом для енергетичної безпеки України та Європи в цілому.

Президент заявив про необхідність підготовки превентивного пакету санкцій проти РФ для протидії агресії.

Окремо Глава держави звернув увагу на те, що Росія продовжує проводити активну кампанію з паспортизації населення на тимчасово окупованих територіях, прагнучи створити привід для ескалації під виглядом «захисту російських громадян».

Також були порушені актуальні питання внутрішньополітичного життя нашої держави.

Американські сенатори висловили одностайну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, наголосили на повному та беззаперечному праві нашої держави самостійно визначати шляхи забезпечення власної безпеки.

Покращення інвестиційного клімату та підприємницького середовища в Україні обговорили під час зустрічі 18 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Сторони торкнулися питання впровадження Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями» та інших механізмів для залучення капіталу в Україну.

«На сьогодні до урядового офісу UkraineInvest, який відповідно до закону забезпечує супровід великих інвесторів, надійшло заявок на потенційні проекти загальною сумою понад 2 млрд доларів. Ця ініціатива працює, і ми активно закликаємо інвесторів користуватися нею. Також проходять відкриті аукціони з приватизації й конкурси на реалізацію проектів державно-приватного партнерства. Усе це, за нашими прогнозами, має забезпечити збільшення щорічних інвестицій в Україну до 15 млрд доларів, починаючи з 2025 року», — зауважив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна протягом наступних кількох років має на меті інтегруватися до європейських ринків, підписавши так звані «безвізи» з ЄС у промисловій, митній, цифровій, транспортній та енергетичній сферах. За його словами, впровадження європейських правил дасть українській економіці додаткові мільярди євро надходжень.

Під час зустрічі Роман Ващук представив Главі Уряду основні цілі на посаді бізнес-омбудсмена.

«Наша команда Ради бізнес-омбудсмена щодня розглядає і розв’язує скарги бізнесу — від найменшого до найбільшого — і на підставі цього досвіду ми готові до системної співпраці з Прем’єр-міністром, як консультативно-дорадчий орган», — зазначив бізнес-омбудсмен.

Серед іншого Денис Шмигаль і Роман Ващук порушили питання спільних заходів щодо супроводу законопроекту «Про установу бізнес-омбудсмена». Документ передбачає утворення Установи бізнес-омбудсмена, яка сприятиме досудовому захисту прав та законних інтересів підприємців від недобросовісної поведінки публічних суб’єктів.

View the embedded image gallery online at:
http://mail.vin.gov.ua/news/top-novyny#sigFreeIdc69e8180d2
 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук привітав Роберту Мецолу з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту.

«Щирі вітання Роберті Мецолі з обранням на посаду Президента Європейського Парламенту. Очікую на плідну співпрацю й посилення партнерства між Верховною Радою України та Європейським Парламентом», — йдеться у вітанні спікера Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України

Сторінка 1 із 168