Родина померлої фельдшерки отримає 1 647 750 грн допомоги з держбюджету

 
1 647 750 грн – це 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Саме таку суму допомоги з держбюджету отримає родина померлої фельдшерки. Написав у своєму ФБ-акаунті голова ОДА Сергій Борзов.
«Інформую, бо доручив розібратися із цією ситуацією. Перший випадок смерті інфікованого медпрацівника в області. Відбулось третє – останнє засідання спеціальної комісії Управління Держпраці у Вінницькій області із розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком - працівниці відділення № 1 філії КНП «ТМО «Вінницький обласний Центр Екстреної Медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної ради». Медикам, які отримали інвалідність унаслідок коронавірусу, виплачують компенсації. У разі смерті гроші отримує сім'я, - такий Закон у травні ухвалила Верховна Рада», — зазначив Сергій Борзов.
Він повідомив, що існує певний порядок розслідування професійних смертей. Компенсація виплачується лише у тому випадку, якщо буде доведено, що медпрацівник був інфікований на робочому місці, а не в побуті.
Нагадаємо, сьогодні на Вінниччині на COVID-19 хворіюють 88 медпрацівників. 347 – одужало. Більшість хворих – медсестри. За ними – лікарі та молодший медперсонал.
Сергій Борзов також деталізував інформацію про спалах коронавірусу в обласній лікарні імені Миколи Пирогова.
Так, на 19 годину, 27 липня, із 294 зразків COVID-19 уже підтверджено у 25 випадків, з яких 11 - медичні працівники. 14 - пацієнти.
Керівник регіону повідомив, що місто Вінниця залишається епіцентром за кількістю хворих в області – 1363. Саме тому з суботи, 25 липня, хворих на COVID-19 з обласного центру знову почали возити до Калинівської лікарні. Маршрут змінюють мінімум на тиждень. Передбачені 81 ліжко для жителів Вінниці – зайняті.
"Упродовж останньої доби в лабораторіях ОЛЦ досліджено понад 500 зразків. У 40 випадках отримано позитивний результат. Тому, коли хочеться зняти маску, я згадую працівників лікарень. Вони кажуть, що трохи адаптувались. Просять щось робити, аби хворих ставало менше. А їх менше не стає... Карантин не відмінили – продовжили до 31 серпня. Бережіть себе і рідних!», — наголосив Сергій Борзов.