«Бажаю сьогодні усім красиво звучати!»- Сергій Борзов привітав учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу народного хорового співу ім. Віталія Іжевського в Іллінцях

Сьогодні, 16 липня, стартував перший день ІV Міжнародного фестивалю-конкурсу народного хорового співу «Над Собом пісня дзвінко лине» ім. Віталія Іжевського.

Сьогодні, 16 липня, стартував перший день ІV Міжнародного фестивалю-конкурсу народного хорового співу «Над Собом пісня дзвінко лине» ім. Віталія Іжевського.

«Сьогодні Вінниччина зустрічає колективи з 15 областей України та народні хори Білорусії, Молдови, Латвії та Румунії. Це 40 хорових колективів та більше 500 учасників,- зазначив у вітальному слові Голова облдержадміністрації Сергій Борзов.-  Вітаю усіх жителів Іллінецької громади і гостей! Дякую, що бережете народні традиції. Хор - це сила голосів. Різних. В єдності наша сила!Бажаю сьогодні усім красиво звучати! Гарного фестивалю!»,- побажав очільник області.

Щорічний фестиваль-конкурс «Над Собом пісня дзвінко лине»  проводиться в м. Іллінці з 2017 року на знак пам’яті і пошани до земляка – хормейстера, композитора, фольклориста, родоначальника хорового співу на Вінниччині Віталія Іжевського.

Цьогоріч фестиваль присвячений 30-річчю незалежності нашої країни і проходить під гаслом «Пісня єднає Україну». Він триватиме два дні 16 і 17 липня в очно-заочному форматі ( через пандемію коронавірусу).

Хорові колективи, які прибули до Іллінців із різних областей України, зранку пройшли святковою барвистою ходою центром міста під супровід духового оркестру та гучні вітання містян.

Урочисте відкриття фестивалю  відбулось на площі перед міським Будинком культури.  А розпочалось святкове дійство виступом народного хору ім. В.Іжевського «Вінок Поділля» та врученням традиційних короваїв колективам – учасникам фестивалю.

Гарного настрою та чудових оцінок від журі побажали учасникам конкурсу Іллінецький міський голова Володимир Ящук, начальниця управління культури і мистецтв Департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова. Благословив  колективи на гарні виступи представник родини Іжевських, син Віталія Іовича – Володимир Іжевський. Варто зазначити, що діти В.І. Іжевського - Володимир, Лариса, Мирослав та Божена щороку беруть активну участь в організації фестивалю.

Через карантинні обмеження, для  онлайн - участі у заході, на адресу дирекції фестивалю-конкурсу надійшло понад 40 відеоматеріалів від колективів - учасників з Австрії, Литви, Молдови, Білорусі, Придністровської Молдовської Республіки. Виступи окремих колективів можна переглянути за посиланням : https://youtu.be/X-TiL63v_JI

Хори та вокальні ансамблі, які змагатимуться в майстерності з народного та академічного співу офлайн, представляють до уваги професійного  міжнародного журі по три номери, один із творів виконуватимуть без музичного супроводу.

Дружня атмосфера, що панує  за лаштунками та на сцені фестивалю-конкурсу, безперечно зміцнює міжнародні зв’язки з закордонним українством, а також сприяє становленню творчих колективів та взаємодії з Асоціаціями українських організацій країн Прибалтики, Європи, Всеукраїнськими етнічними об’єднаннями діаспори.

По завершенню виступів наживо відбудеться урочисте нагородження переможців та учасників фестивалю-конкурсу, а 17 липня заплановано  перегляд онлайн-виступів учасників фестивалю та підсумки.