Прем’єр-міністр і бізнес-омбудсмен обговорили шляхи покращення інвестклімату в Україні

Покращення інвестиційного клімату та підприємницького середовища в Україні обговорили під час зустрічі 18 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

Сторони торкнулися питання впровадження Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями» та інших механізмів для залучення капіталу в Україну.

«На сьогодні до урядового офісу UkraineInvest, який відповідно до закону забезпечує супровід великих інвесторів, надійшло заявок на потенційні проекти загальною сумою понад 2 млрд доларів. Ця ініціатива працює, і ми активно закликаємо інвесторів користуватися нею. Також проходять відкриті аукціони з приватизації й конкурси на реалізацію проектів державно-приватного партнерства. Усе це, за нашими прогнозами, має забезпечити збільшення щорічних інвестицій в Україну до 15 млрд доларів, починаючи з 2025 року», — зауважив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль відзначив, що Україна протягом наступних кількох років має на меті інтегруватися до європейських ринків, підписавши так звані «безвізи» з ЄС у промисловій, митній, цифровій, транспортній та енергетичній сферах. За його словами, впровадження європейських правил дасть українській економіці додаткові мільярди євро надходжень.

Під час зустрічі Роман Ващук представив Главі Уряду основні цілі на посаді бізнес-омбудсмена.

«Наша команда Ради бізнес-омбудсмена щодня розглядає і розв’язує скарги бізнесу — від найменшого до найбільшого — і на підставі цього досвіду ми готові до системної співпраці з Прем’єр-міністром, як консультативно-дорадчий орган», — зазначив бізнес-омбудсмен.

Серед іншого Денис Шмигаль і Роман Ващук порушили питання спільних заходів щодо супроводу законопроекту «Про установу бізнес-омбудсмена». Документ передбачає утворення Установи бізнес-омбудсмена, яка сприятиме досудовому захисту прав та законних інтересів підприємців від недобросовісної поведінки публічних суб’єктів.