23 грудня 2021 року відбулось розширене засідання колегії служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації на тему: «Діяльність Вінницького та Жмеринського обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей щодо надання послуг дітям-вихованцям, реабілітації дітей з поведінковими девіаціями».

Засідання відбулось в онлайн- форматі, в якому взяли участь начальники служб у справах дітей районних державних адміністрацій та міських, селищних, сільських рад області.

Члени колегії та запрошені учасники заслухали і обговорили доповіді директорів КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», Кузя Олександра Івановича, та КЗ «Жмеринський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», Репінського Павла Володимировича.

       З першим зимовим місяцем приходять в Україну зимові свята. Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая, одне з найулюбленіших свят дітлахів, щедре на усмішки та подарунки.Адже вони знають, що за слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.        

          Саме з цієї нагоди, 17 грудня 2021 року в Жмеринському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей відбувся виховний захід «Святий Миколай, до нас в гості завітай!» Цікаво та весело пройшов казковий захід, діти декламували вірші, кружляли у танку, лунали веселі пісні. За це в нагороду від Миколая отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, непідробна дитяча радість.

          На свято прибули небайдужі представники з різних організацій: працівники прокуратури, митниці та Жмеринського ЦНАПу. В кінці свята вони роздали дітям подарункові набори солодощів, іграшки, канцелярські приладдя та фрукти. Але найголовніше було те, щоб принести радість і диво для дітей, які на даний час обділені батьківським теплом.

Напередодні  Дня святого Миколая в комунальному закладі «Вінницький обласний центр соціально-психологічної  реабілітації дітей» проведено святкове дійство «Миколаю, Миколаю, діти Центру на тебе чекають!», яке супроводжувалось   цікавими   пісням,  віршами, танцями. Радість, усмішка,  щирість у дитячих очах переконали всіх присутніх на святі, яка велика справа –  творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Усі діти отримали солодкі подарунки, теплі привітання та найголовніше - приємні емоції.

Від імені колективу працівників закладу виступив директор центру  Олександр Кузь. Він побажав усім гостям і діткам міцного здоров’я,  добробуту,  здійснення усіх найзаповітніших мрій, гарних зимових свят.   Щиро подякував присутнім  добродіям за  святкові подарунки, розуміння, підтримку та безкорисну допомогу, турботу та увагу   до проблем дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Кожен із нас  може стати помічником святого Миколая, адже «Раз добром зігріте серце –   вік не охолоне!».

          В заході взяла участь завідувач сектору профілактики дитячої бездоглядності служби у справах дітей обласної державної адміністрації Руденко Таліна Леонтіївна.

14 грудня 2021 року начальником служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяною Дорош, працівниками служби у справах дітей облдержадміністрації проведено онлайн-нараду з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на території Вінницького району».

Начальник служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації Алла Берегуляк доповіла, що на території Вінницького району діє 39 прийомних сімей  в яких виховується 74 дитини та 21 дитячих будинки сімейного типу в яких виховується 128 дітей.

       09 грудня 2021 року  з 10 години начальником служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяною Дорош,  головним спеціалістом служби у справах дітей відділу усиновлення та сімейних форм виховання обласної державної адміністрації Іриною ДУДАР проведено онлайн-нараду з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на території Хмільницького району».

08 грудня 2021 року з 10 години головним спеціалістом служби у справах дітей відділу усиновлення та сімейних форм виховання обласної державної адміністрації Іриною Дудар під головуванням начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяни Дорош проведено онлайн-нараду з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Могилів-Подільського району».

На виконання п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» та п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю», з метою моніторингу функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Гайсинського району 07 грудня 2021 року з 10 години головним спеціалістом відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей обласної державної адміністрації  Іриною Дудар проведено онлайн-нараду з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Гайсинського району».

 «Без свят не буває дитинства!», - такий меседж роботи Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Саме через свята можна  духовно збагатити  дитину, розширити її знання про навколишній світ, допомогти відновити старі й добрі традиції, об’єднати і спонукати до творчості.

Тому і до Всесвітнього дня дитини, який відзначається щорічно 20 листопада, у Вінницькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей  було організовано та проведено  ряд захопливих святкових заходів під  девізом «Хай щастю дитини не буде кінця!».

 

       20 листопада -  Всесвітній день дитини. Це свято  виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836, рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.
20-го листопада 1959-го року прийнято «Декларацію прав дитини».
20-го листопада 1989-го року, всесвітнім співтовариством прийнято «Конвенцію прав дитини».

      Основна ідея Конвенції – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

 

   Нехай дитинство буде безмежно щасливим поряд із люблячими дорослими – мамами і татами, бабусями і дідусями. Нехай воно буде наповнено сміхом, цікавими історіями, цукерками, пізнавальними подорожами, успіхами у навчанні, змістовним дозвіллям.  Нехай всі мрії збуваються.

   Начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош.

Національне агенство України з питань державної служби прагне, щоби якомога більше державних службовців володіли актуальною та важливою інформацією щодо ходу реалізації реформи державної служби.

Зважаючи на це, служба у справах дітей обласної державної адміністрації підтримує ініціативу щодо реформи оплати праці державних службовців та надає інформацію про реформу для ознайомлення за посиланням

 https://nads.gov.ua/oplata-praci-derzhavnih-sluz

 

11 листопада 2021 року під головуванням начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяною Дорош проведено нараду з  начальниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій та територіальних громад області за результатами Всеукраїнської наради, проведеної директором  Національної соціальної сервісної служби України.

 У 08 листопада 2021 року відбулася спільна онлайн-нарада служби у справах дітей обласної державної адміністрації та відділу ювенальної превенції ГУНП у Вінницькій області.У засіданні взяли участь працівники служб у справах дітей територіальних громад, райдержадміністрацій, територіальних підрозділів поліції. Напередодні наради також відбулися робочі зустрічі та обговорення напрямків спільної роботи у територіальних громадах з працівниками Вінницького обласного центру соціальних служб.Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації, Дорош Тетяна Станіславівна, відмітила роль служб у справах дітей, органів поліції, соціальних фахівців, інших дотичних до вирішення проблем дитинства структур, у забезпеченні захисту прав дитини, постійній спільній роботі щодо запобігання вчиненню жорстокого поводження з дітьми, домашньому насильству. Звернула увагу на важливість вчасного реагування всіх суб’єктів взаємодії та організації роботи у цьому напрямку.

04 листопада 2021 року начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації взяла участь у колегії обласної державної адміністрації, тема якої «Підсумки соціально-економічного розвитку  області за дев’ять місяців 2021 року». Виступ начальника служби у справах дітей Тетяни ДОРОШ  був побудований в контексті завдань, визначених засіданням  Тимчасової Слідчої Комісії Верховної Ради України  «Про стан реалізації права дитини на сімейне виховання і усиновлення». Тетяна Дорош  зупинилась на питаннях підвищеної уваги з боку держави до питань охорони дитинства, наголосила, що ці питання і в полі зору міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ, Ла Страда.

28 жовтня 2021 року у програмі ZOOM в онлайн режимі відбулась нарада з начальниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій та територіальних громад області.

Основні питання, які стояли на порядку денному стосувалися внесення інформації до єдиного електронного  банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів усіх територіальних громад, роботи з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах тощо.

27 жовтня 2021 року на базі служби у справах дітей обласної державної адміністрації відбулась нарада з працівниками служби у справах дітей облдержадміністрації, представниками обласного центру соціальних служб та ювенальної превенції головного управління Національної поліції України у Вінницькій області.

Нарада пройшла під головуванням начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації  Тетяни Дорош.

22 жовтня 2021 року в службі у справах дітей обласної державної адміністрації проведено нараду з директорами та головними бухгалтерами обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Нараду провела начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош, в нараді взяла участь провідний спеціаліст-бухгалтер служби у справах дітей обласної державної адміністрації Вікторія Хільман.

Указом Президента України від 27 листопада 2008 року в Україні щорічно 30 вересня відзначається День усиновлення — свято, яке щороку співпадає із днем  християнського Свята Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Ми щиро вітаємо усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників. Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди Дня усиновлення.

Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше — щастя мати родину, маму і тата. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло. Доброта і любов — головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти — це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам'ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківського піклування. Діти — найдорожче багатство кожної людини. Заради їхнього щастя ми готові долати всі труднощі і перешкоди. У дітях — щасливе майбутнє наших сімей, всього українського роду.

Бажаємо всім вам міцного здоров’я, щастя та злагоди. Хай щедрість і милосердя ваших душ примножується з кожним днем. Нехай Віра, Надія і Любов ніколи не покидають ваші серця. Хай повниться дитячим щасливим сміхом ваші домівки, і ростуть здоровими і успішними ваші діти. Хай щедрість і милосердя ваших душ примножується з кожним днем.

Щастя Вам, шановні усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, найкращої долі Вашим дітям!

29 вересня 2021 року у приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації, в переддень святкування Дня усиновлення в Україні та відповідно до плану роботи служби у справах дітей обласної державної адміністрації відбулося засідання колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації.

Тема засідання: «Забезпечення права дитини на виховання в сімейному оточенні – один із пріоритетів державної політики в сфері охорони дитинства».

У засіданні колегії взяв участь заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності – начальник відділу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей Національної соціальної сервісної служби України – Вовк Володимир Семенович, який у своєму виступі наголосив на актуальних питаннях державної політики щодо розвитку системи соціального захисту дітей в Україні.

Перший заступник Голови обласної державної адміністрації – Заболотна Наталя Михайлівна, звернула увагу учасників колегії на досягнення  Вінницької області та проблемні питання у сфері забезпечення прав та захисту інтересів дитини.

У своїй доповіді начальник служби у справах дітей облдержадміністрації  – Дорош Тетяна Станіславівна відзначила роль служб у справах дітей, інших дотичних до проблем дитинства структур, у забезпеченні права дитини на виховання в сімейному оточенні.

 

  Ці теми обговорили і ухвалили відповідні рішення під час засідання Комітет гуманітарної та інформаційної політики   

  Серед питань порядку денного законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

щодо створення умов для реалізації проєктів у сфері розвитку об’єктів культурного призначення та управління пам'ятками культурної спадщини в рамках державно-приватного партнерства
Серед основних завдань законопроекту:
створення умов для розміщення готелів та інших закладів гостинності у рекреаційних зонах територій музеїв.

Сторінка 1 із 12