21 січня 2021 року начальник служби у справах дітей Тетяна ДОРОШ взяла участь в онлайн нараді, організованій Головою Національної сервісної служби України Владиславом Машкіним. Основні питання, що обговорювались, стосувались проблем, які виникають у служб у справах дітей регіонів в процесі реорганізації та створенні  відповідних служб в укрупнених районах. Окрім того, увага була зосереджена на співпраці з Національною сервісною службою, перспективи створення територіальних органів Національної сервісної служби. Однак головний меседж наради – жодна дитина не має залишитись поза увагою відповідних служб в перехідний період та збереження кадрового потенціалу для успішної роботи в питаннях захисту прав дітей.

 

16 грудня 2020 року у дистанційному режимі в програмі «Zoom» відбулось засідання колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації під головуванням начальника служби  Тетяни ДОРОШ.

У роботі колегії взяли участь члени колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації, начальники служб у справах дітей районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, а також директори обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

 

08 грудня 2020 року в дистанційному режимі за допомогою сервісу «Zoom» згідно з планом-графіком підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування відбулось навчання за програмою короткострокового семінару з питань забезпечення захисту прав дітей в період пандемії коронавірусної хвороби COVID - 19 для спеціалістів служб у справах дітей районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення,  уповноважених представників із захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад.

10 листопада 2020 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації спільно з Вінницьким обласним центром соціальних служб за допомогою підключення до програми Google meet проведено вебінар на тему: «Особливості спілкування з дітьми підліткового віку».

Тематикою обговорення стали питання особливостей підліткового віку,  організації роботи з дитячими будинками сімейного типу, зокрема,  щодо емоційного стану вихованця, забезпечення його індивідуальних потреб, переживань, спілкування у соціальних мережах.

03 листопада 2020 року у програмі Zoom працівниками служби у справах дітей обласної державної адміністрації проведено навчальний семінар з питань організації роботи щодо соціального захисту дітей з інвалідністю, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях патронатного вихователя  для спеціалістів служб у справах дітей районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад міст обласного значення,  уповноважених представників із захисту прав дітей об’єднаних територіальних громад.

30 жовтня 2020 року у програмі Zoom відбулась нарада з начальниками служб у справах дітей районних державних адміністрацій та місцевих рад міст обласного значення з поточних питань, зокрема, щодо перспектив діяльності служб у справах дітей районних державних адміністрацій.

Окрім того, начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна ДОРОШ привітала всіх працівників з наступаючим святом Днем працівника соціальної сфери і відмітила, що всі вони роблять необхідну важливу справу щодо захисту прав дитини.

06 жовтня 2020 року в приміщенні Жмеринської районної державної адміністрації була проведена робота практикуючими психологами  комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально психологічної реабілітації дітей» Олесею Бедрій та Ольгою Паламарчук із підлітками, що мають проблеми із Законом та нахили до домашнього насилля.

 23 вересня  2020 року у програмі Zoom відбулось засідання колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації під головуванням начальника служби  Тетяни ДОРОШ.

Розглянуто питання  «Профілактика соціального сирітства в умовах деінституціалізації. Хід виконання плану заходів з реалізації ІІ етапу Національної стратегії  реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки» та інші питання, які стосуються роботи служби.

18 вересня 2020 року  начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош, начальник  відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Вінницькій області Людмила Кузнєцова, головний спеціаліст відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Багрій та начальник служби у справах дітей Вінницької районної державної адміністрації  Мирослав Борсук побували в одній із сімей Вінницького району, на яку надходять скарги щодо незадовільного виконання батьківських обов’язків  одинокою, багатодітною матір’ю.

16  вересня 2020 року начальником служби у справах дітей обласної державної адміністрації Дорош Т. С., головним спеціалістом-юрисконсультом служби у справах дітей обласної державної адміністрації Осавелюк А.О., головним спеціалістом відділу усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах дітей обласної державної адміністрації Багрій Т.П., спільно з начальником відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУ НП у Вінницькій області Кузнєцовою Л.О., здійснено виїзд до Козятинського району, зокрема, проведено  нараду за участі  заступника голови Козятинської районної державної адміністрації Булавського І.О., щодо розгляду листа Уповноваженого Президента України з прав дитини про порушення прав та законних інтересів дітей.

16 вересня 2020 року виїзна мобільна група відділення денного перебування дітей з поведінковими девіаціями Вінницького обласного центру соціально- психологічної реабілітації дітей відпрацювала проблемні ситуації з вихованцями та батьками – вихователями дитячого будинку сімейного типу, прийомними батьками прийомної сім’ї Козятинського району. Група була запрошена службою у справах дітей Козятинської районної державної адміністрації з метою профілактики правопорушень у дітей ДБСТ, ПС які вступили в підлітковий вік.

11 вересня 2020 року виїзна мобільна група відділення денного перебування дітей з поведінковими девіаціями Вінницького центру соціально психологічної реабілітації  відпрацювала проблемні ситуації з вихованцями та батьками – вихователями дитячого будинку сімейного типу м. Жмеринки. Група була запрошена службою у справах дітей Жмеринської міської ради з метою профілактики правопорушень у дітей ДБСТ, які вступили в підлітковий вік. Психологам вдалося за допомогою ігрових тренінгових  занять з дітьми та батьками  визначити питання, над  якими потрібно працювати і надали необхідні рекомендації. Робота психологів з батьками  сприяла розширенню кола методів та прийомів, які можна використати під час виховного процесу з дітьми, а дітям ще раз відкрити себе та зрозуміти власну відповідальність за вчинки.

11 вересня 2020 року начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош зустрілась з колективом Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. Мета зустрічі – аналіз ситуації в закладі за результатами моніторингового візиту до закладу представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Центральних областях.  В ході зустрічі відбулась серйозна розмова з колективом закладу щодо зафіксованих моніторингами недоліків. По кожному виявленому недоліку особи, що їх допустили,  надали пояснення. Начальник служби наголосила, що вважає наявність окремих недоліків, безвідповідальним відношенням до  виконанням своїх обов’язків окремої частини працівників закладу, особливо зважаючи на те, що в листопаді 2019 року заклад пройшов комплексну перевірку, де було вказано на недоліки.

10 вересня 2020 року з візиту до Літинського району розпочала роботу виїзна мобільна група відділення денного перебування дітей з поведінковими девіаціями для дітей віком від 6 до 18 років, яке функціонує на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

03 вересня 2020 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та керівників Вінницького та Жмеринського центрів соціально-психологічної реабілітації дітей у програмі Zoom було організовано та проведено дистанційну онлайн - нараду щодо забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї та виконання регіонального плану заходів з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей.

Нараду відкрила начальник служби у справах дітей  обласної державної адміністрації Тетяна Дорош, яка приділила головну увагу питанням реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання в сім’ї та проаналізувала ситуацію в області щодо влаштування дітей даної категорії в сім’ї громадян.

31 серпня 2020 року на оперативній онлайн-нараді начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош зазначила, що пріоритет держави-охоплення максимальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання.  

28 липня 2020 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації для працівників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та уповноважених осіб з питань захисту прав дітей сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад організовано і проведено вебінар щодо Порядку зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 586 «Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

      

22 липня 2020 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації організовано і проведено вебінар щодо забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, службами у справах дітей області в рамках виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 р. № 585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах» для головних спеціалістів служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення та уповноважених осіб з питань захисту прав дітей сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

16 липня 2020 року начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяна Дорош взяла участь в онлайн-конференції «Презентація результатів щорічного моніторингу закладів інституційного догляду та виховання дітей», яку провів Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.    Моніторинг реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки станом на 01 січня 2020 року проведено офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини за підтримки проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується Alinea та Фонду Lumos.

Неймовірну радість та захоплення відчули  діти – сироти, позбавлені батьківського піклування, а також діти, батьки яких загинули під час Революції Гідності, АТО/ООС  смт.Браїлова Жмеринського району.

Нещодавно в домівки 20 дітей селища з великою кількістю  подарунків завітали народний депутат України Ірина Борзова, заступник голови Жмеринської райдержадміністрації Віктор Мурашка та начальник служби у справах дітей Жмеринської райдержадміністрації Оксана Сокол.

 

26 червня 2020 року  проведено дистанційне онлайн-навчання з питань обговорення змін внесених до нормативно-правових актів, які регламентують функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, реалізації ІІ етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 року, своєчасного виявлення та обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надання у визначений законодавством строк таким дітям статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також влаштування таких дітей до сімейних форм виховання.

Сторінка 1 із 9