20 листопада - Всесвітній день дитини

 

       20 листопада -  Всесвітній день дитини. Це свято  виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836, рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.
20-го листопада 1959-го року прийнято «Декларацію прав дитини».
20-го листопада 1989-го року, всесвітнім співтовариством прийнято «Конвенцію прав дитини».

      Основна ідея Конвенції – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю.

На території Вінницької області проживає більше 270 тисяч дітей.

Захист дітей у кожній громаді розпочинається з виявлення дітей, які потребують допомоги держави - перебувають у складних життєвих обставинах. Діти в складних життєвих обставинах – це діти, потреби яких  частково або повністю не задовольняються в родинах, де вони виховуються.

  Одним із шляхів виявлення дітей є організація і проведення профілактичних заходів «Діти вулиці», «Вокзал», «Неблагополучна сім’я» і т.д., що належить до сфери діяльності служб у справах дітей. Загалом упродовж 9 місяців 2021 року організовано та проведено за участі представників територіальних підрозділів Національної поліції  у Вінницькій області 1069 таких профілактичних заходи, під час яких було виявлено 434 дитини, в тому числі 21 дитину вилучено з сім’ї. Під час проведення рейдів обстежено 1585 сімей, попереджено 696 батьків, ініційовано притягнення до відповідальності 82 батьків.

          Загалом обліку служб у справах дітей області перебуває 940 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах:

  • 866 дітей перебуває на обліку у зв’язку із чинниками, що можуть зумовити складні життєві обставини, у тому числі пов’язаними із ухиленням батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання;
  • 47 дітей – у зв’язку із жорстоким поводженням з дитиною;
  • 27 дітей - у зв’язку із загрозою життю і здоров'ю.

            На території області проживає близько 2300 дітей-сиріт,дітей, позбавлених батьківського піклування, більше 700 усиновлених дітей.

 В закладах інституційного догляду навчається більше 3000 дітей, з них більше  2000 – на пансіоні, (в тому числі  90 – дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування).