Звіт про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Могилів-Подільського та Тульчинського районів

08 грудня 2021 року з 10 години головним спеціалістом служби у справах дітей відділу усиновлення та сімейних форм виховання обласної державної адміністрації Іриною Дудар під головуванням начальника служби у справах дітей обласної державної адміністрації Тетяни Дорош проведено онлайн-нараду з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Могилів-Подільського району».

Начальник служби у справах дітей, сім‘ї та молоді Могилів-Подільської районної державної адміністрації Андрій Собольський, начальник служби у справах дітей Могилів-Подільської міської ради Леся Сувалова, спеціаліст служби у справах дітей Ямпільської міської ради Андрій Кіфа доповіли про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу за 2021 рік.

У Могилів-Подільському районі з 7 територіальних громад служба у справах дітей, сім’ї та молоді районної державної адміністрації здійснює нагляд в 6 територіальних громадах, а на території Могилів-Подільської міської територіальної громади такий контроль здійснює служба у справах дітей Могилів-Подільської міської ради.

Станом на 08 грудня 2021 року на території Могилів-Подільського району  функціонує 9 ДБСТ та 17 ПС в яких перебуває 93 дитини-сироти, дитини, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа (селище Вендичани      1 ДБСТ- 8 дітей, селище Муровані- Курилівці 1 ДБСТ – 5 дітей, 6 ПС- 14 дітей, селище Чернівці 2 ПС – 5 дітей, село Яришів 1 ДБСТ – 5 дітей, 1 ПС – 4 дитини, місто Ямпіль – 3 ДБСТ – 19 дітей, 3 ПС – 6 дітей, місто Могилів-Подільський 3 ДБСТ – 16 дітей, 6 ПС -11 дітей).

Протягом 11 місяців 2021 року в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу Могилів-Подільського району було влаштовано 13 дітей, вибуло 8 дітей.

 З 14 години була проведена онлайн-нарада з питання: «Звіт про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу на території Тульчинського району».

Начальник служби у справах дітей Тульчинської районної державної адміністрації Віталій Поліщук доповів про стан функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу за 2021 рік, начальник служби у справах дітей Тульчинської міської ради Ольга Капелюшна - на території Тульчинської міської громади.

Станом на 08 грудня 2021 року на території Тульчинського району функціонує 6 ДБСТ-34 дитини та 15 ПС-28 дітей.

Протягом 11 місяців 2021 року в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу району було влаштовано 5 дітей, вибуло 6 дітей.

Під час звітів була акцентована увага на проблеми прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, наявність/відсутність супроводу, наявність/відсутність рішень суду щодо спілкування біологічних батьків, які позбавлені батьківських прав з дітьми, які перебувають в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.