Під час засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми обговорили конкретну ситуацію щодо особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, розглянули питання щодо можливості надання їй притулку.

На Вінниччині в рамках відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми пройшла інформаційна акція «Хода за свободу».
Акцію організовано втретє з метою привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

22 вересня 2021 року відбулось чергове засідання Робочої групи з питань протидії торгівлі людьми обласної Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
Гостями засідання стали:

Під час засідання обласної міжвідомчої Робочої групи щодо створення міжсекторального центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення (модель Барнахус) обговорено питання:

17 вересня 2021 року відбувся навчальний семінар з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків для працівників Вінницької обласної прокуратури.
Навчання відбулося в рамках виконання завдань і заходів, передбачених Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 р. № 1544-р.

Сьогодні, під час робочої зустрічі з начальниками управлінь соціального захисту населення Вінницької, Гайсинської, Жмеринської, Хмільницької райдержадміністрацій обговорювалися питання не придбаного житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за кошти субвенції у 2020 році з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Сьогодні обмінювалися досвідом роботи у напрямку запобігання домашньому насильству з представниками фахівців соціальної сфери громад Київської області (Димерської, Васильківської, Глевахівської, Томашівської). Під час робочої зустрічі йшлося про розширення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб,
які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році за рахунок коштів державної субвенції.

Представники Вінницької області взяли участь у тренінгу «Підвищення рівня кваліфікації відповідальних за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (ОПТЛ)»
Ключові питання заходу:

Сьогодні ділились досвідом впровадження Моделі Барнахус на Вінниччині з канадськими поліцейськими - радницями з поліцейських питань Канадської поліцейської місії в Україні (CPMU), які приїхали з метою проведення семінарів для поліцейських (патрульна поліція, поліцейські офіцери громади, мобільні групи, ювенальні поліцейські).

З нагоди відкриття першого в Україні центру Барнахус у Вінницькій області 15 червня проведено прес-брифінг та круглий стіл щодо впровадження моделі Барнахус, а також відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, тимчасового консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України.

Під час заходу представникам територіальних громад надано роз’яснення щодо механізмів створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та розроблення проектно-кошторисної документації для капітального /поточного ремонту приміщення для облаштування в ньому притулку, денного центру, консультативної служби.

Особливості Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року обговорили під час засідання круглого столу у рамках Тижня Відкритого Уряду (17–21 травня 2021 року).

“Відсутність відповідної інфраструктури в окремих територіальних громадах чи районах адміністративно-територіальних одиниць впливає на можливість отримати доступні послуги особам, які їх потребують. Саме тому персональна відповідальність посадовців, у тому числі новопризначених працівників у громадах, сільських, селищних радах, повинна бути декларованою не тільки в нормативно-правових актах, а в першу чергу у свідомості кожного, адже саме очільники адміністративно-територіальних одиниць забезпечують своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на ввірених їм територіях”, - наголосила заступник Міністра соціальної політики України Ольга Ревук.

За підсумками роботи члени Експертної ради не вважають зазначену рекламу дискримінаційною за ознакою статі.
Також вперше розглянули питання щодо розміщення на транспортних засобах зображень, що можуть негативно впливати на суспільну мораль та на безпеку дорожнього руху. Це питання потребує консолідації зусиль.

На важливості ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської Конвенції) Україною, що активізує подальшу взаємодію усіх інституцій для боротьби з домашнім насильством наголошено під час широкої публічної онлайн - дискусії.

Для створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в 2021 році у державному бюджеті передбачено 274,2 млн. гривень.
Державна субвенції спрямовується для створення таких видів спеціалізованих служб підтримки, як:

Нагальні проблеми, які стримують зусилля у боротьбі з домашнім насильством обговорено під час засідання Комісії з питань координації взаємодії органів державної влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України.

У 2021 році на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.

У 2021 році на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.
Передбачається надання державної субвенції для створення таких видів спеціалізованих служб підтримки, як:

  1. Продовжуємо впроваджувати модель Барнахус на Вінниччині
  2. Про облік багатодітних сімей, видачу посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, підготовку документів стосовно присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»
  3. Засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми
  4. Про роботу спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього та гендерно зумовленого насильства
  5. Вінниччина вдруге підтримала міжнародну акцію «Задзвони у дзвін заради ґендерної рівності»
  6. Проведено навчання з питань протидії торгівлі людьми для державних службовців структурних підрозділів облдержадміністрації, управлінь та відділів райдержадміністрацій, посадових осіб районних рад, сільських, селищних, міських рад територіальних громад.
  7. Про організацію роботи у напрямах запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі йшлося під час онлайн-наради, організованої Національною соціальною сервісною службою.
  8. Взято участь у презентації інформаційно-практичного видання «Ґендерна політика в нормативно-правових актах. Частина 1».
  9. Домашнє насильство є однією з найпоширеніших форм порушення прав людини.
  10. Постійна увага та турбота до дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з боку держави забезпечується в нашому регіоні.

Сторінка 1 із 4

 Підтримка сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження торгівлі людьми

 

Адреса: м.Вінниця, Хмельницьке шосе,7 
(адміністративна будівля "Книжка")