Створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

У 2021 році на створення спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.
Передбачається надання державної субвенції для створення таких видів спеціалізованих служб підтримки, як:
- притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
- денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з можливістю створення при ньому кризової кімнати);
- консультативна служба (спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі).
На виконання доручення Міністерства соціальної політики України
19 квітня Департаментом соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації проведено онлайн-нараду з територіальними громадами під час якої обговорено проєкт Постанови «Про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».
Під час наради акцентовано увагу на таких питаннях:
- на які види спеціалізованих служб підтримки передбачено надання субвенції з державного бюджету;
- кошти державної субвенції передбачаються на капітальний та поточний ремонт існуючого приміщення, реконструкцію та оснащення;
перелік необхідних документів з метою своєчасного подання заявок;
- термін подачі документів становить 30 днів після набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі»;
- при створенні спеціалізованих служб підтримки територіальними громадами є можливість в подальшому надавати соціальні послуги іншим територіальним громадам на платній основі, при укладанні відповідних угод між громадами – надавачем та отримувачем соціальних послуг.
Нагадуємо!
У разі зазнання домашнього насильства Головне – Не Мовчіть!
Телефонуйте на Лінію довіри з протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі: 0 800 75 04 75 (працює цілодобово).
 

 Підтримка сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження торгівлі людьми

 

Адреса: м.Вінниця, Хмельницьке шосе,7 
(адміністративна будівля "Книжка")