Про розбудову у громаді системи спеціалізованих послуг для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі йшлося під час навчального семінару. (2)

“Відсутність відповідної інфраструктури в окремих територіальних громадах чи районах адміністративно-територіальних одиниць впливає на можливість отримати доступні послуги особам, які їх потребують. Саме тому персональна відповідальність посадовців, у тому числі новопризначених працівників у громадах, сільських, селищних радах, повинна бути декларованою не тільки в нормативно-правових актах, а в першу чергу у свідомості кожного, адже саме очільники адміністративно-територіальних одиниць забезпечують своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на ввірених їм територіях”, - наголосила заступник Міністра соціальної політики України Ольга Ревук.
 Захід організовано Міністерством соціальної політики України в рамках співпраці з Фондом Народонаселення ООН в Україні (UNFPA) та Посольством Великої Британії в Україні.
Участь у заході від Віннницької області взяла начальник управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної державної адміністрації Світлана Ярмоленко.
 Нагадуємо!
Мінсоцполітики продовжує прийом документів від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з метою надання їм субвенції з державного бюджету відповідно до постанови Уряду від 21 квітня 2021 № 398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».
 Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб у державному бюджеті передбачено 274,2 млн гривень.
 За рахунок субвенції можуть бути створені наступні види спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки, денні центри (з кризовими кімнатами для цілодобового перебування або без кризових кімнат), консультативні служби. Також передбачено придбання автомобілів для мобільних бригад, які створені при притулках.
 

 Підтримка сім’ї, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, попередження торгівлі людьми

 

Адреса: м.Вінниця, Хмельницьке шосе,7 
(адміністративна будівля "Книжка")